1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotór jelita grubego - pomoc w wynikach i porada.
Autor Wiadomość
frater 


Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-04-10, 17:36  Nowotór jelita grubego - pomoc w wynikach i porada.


Witam serdecznie.

Moja mama zachorowała na raka jelita grubego (odbytnicy). Jest po chemioterapii i naświetlaniach, które zakończyła 6 stycznia. Wyniki dodam jutro, bo obecnie ich nie mam przy sobie. Lecz wiem, że lekarz mówił że tolerancja leczenia dobra, mama świetnie zniosła cały pobyt w szpitalu. Miała 6 tygodni leczenia przedoperacyjnego, z zamiarem zmniejszenia guza. Do tej pory nie miała zrobionego RM ani TK gdyż nie jest w stanie dojechać do centrum onkologii bo mieszkamy 100 km, a ona obecnie nie chodzi.
Mamie wyszły dwie przetoki na pośladkach, to były bardzo duże dziury. Teraz się troszkę goją. Mama w marcu trafiła do szpitala z hemoglobiną 5.8. Tam lekarz stwierdził, że mama ma przerzuty i nie da się nic zrobić. Natomiast gdy wychodziła ze szpitala onkologicznego, powiedziano nam że przerzutów się nie stwierdza. Mama ma stopień zaawansowania T4NxM0.

mam narazie przy sobie wyniki ze szpitala gdy przetaczano jej krew w marcu.

AN.MOCZU:
CW 1015, odczyn 6, L dość liczne, E świeże i wyług 3-5 w pw, nabłonki kilka, flora bakteryjna nieliczne.

Biochemia:
Mocznik 35.1 mg/dl, kreatynina 0.65 mg/dl, kwas moczowy 2.8 mg/dl, potas 4.25 mmol/l, sód 134.6, cl 102.9 mmol/l

EKG: RZM 76/min normogram

Morfologia:
RBC 4.05 ml/ul, HGB 11.3 g/dl, HCT 33.7%, PLT 360 K/uL, WBC 6.7 K/uL, MCV 83.2 um3, MCH 27.9 pg, MCHC 33.5 g/dl.

Teraz moje pytanie. Czy odrdynator mógł stwierdzić po tych badaniach, że mama ma przerzuty i że nie da się nic zrobić? dodam, że spytałem go czy to tylko podejrzenie czy diagnoza. Odpowiedział, że niestety ale diagnoza.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-04-10, 19:45  


frater napisał/a:
Czy odrdynator mógł stwierdzić po tych badaniach, że mama ma przerzuty i że nie da się nic zrobić?

Po badaniu moczu, morfologii i biochemii? Nie.
_________________
 
frater 


Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2013-04-10, 20:07  


to w takim razie po czym mogl postawić taką diagnozę? skoro w poprzednich dokumentach nie było mowy o przerzutach. A jak by robili jakieś inne badania, to by je wpisali do wypisu, ta tam jest tylko to co napisałem. Na oko raczej też nie można postawić diagnozy...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-04-10, 20:19  


Nie wiem, nie znam całej dotychczasowej dokumentacji, pełnej historii choroby, więc ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie,
_________________
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #5  Wysłany: 2013-04-10, 21:05  


frater,

czekamy na konkretne wyniki:

przede wszystkim wynik hist.pat, karty leczenia szpitalnego.

Nie bylo zadnych badan obrazowych??? Naprawde??? Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze twoja mama miala chemioterapie bez jakichkolwiek badan obrazowych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group