1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Noworwór złośliwy mózgu
Autor Wiadomość
juskaa02 


Dołączyła: 21 Lip 2017
Posty: 11
Skąd: MANOWO

 #1  Wysłany: 2017-11-13, 19:34  Noworwór złośliwy mózgu


Moja dobra znajoma od dziecka chorowała na epilepsję.Latem br. złapał ją mocny atak,trafiła do szpitala i na tomografii wykazało dużego guza mózgu.Szybka operacja,guz wycięty,niestety znajoma popadła w depresję,nie może sobie poradzić ze sobą,cały czas mówi,że umrze,coś czuje na kręgosłupie,ma nie swoją głowę itp.niestety szpital psychiatryczny na niewiele pomaga.Teraz do sedna sprawy.Wyniki biopsji przyszły,neurolog powiedział,że nie jest źle(czytaj-nie ma raka złośliwego. Onkolog w sumie nic nie mówiła,powiedziała o kontrolach itp.Ostatnio po kolejnej wizycie u neurologa 20.10.2017 zostało napisane rozpoznanie nowotwór złośliwy.I w końcu zgłupieliśmy,bo nie wiemy czy się martwic czy nie. Dodaję wyniki biopsji i rozpoznanie lekarza,i bardzooo proszę o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji,ponieważ następna wizyta lekarza za jakiś czas.







[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-13, 20:15 ]
Proszę wyniki badań wstawiać bez danych lekarzy i pacjenta.
Poprawiono wszystkie wyniki.


Bez tytu³u.png
Pobierz Plik ściągnięto 1632 raz(y) 350,32 KB

Bez tytu³u.png
Pobierz Plik ściągnięto 1490 raz(y) 205,37 KB

Bez tytu³u.png
Pobierz Plik ściągnięto 1586 raz(y) 333,07 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-11-13, 20:24  


juskaa02,

U znajomej stwierdzono
Astrocytoma pilocyticum
Gwoździak włosowatokomórkowy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiaździak_włosowatokomórkowy

i tu http://pl.winesino.com/co...1018015909.html

Operacja byłą radykalna, wszystko zostało wycięte i jest dobrze, znajoma jest w tej chwili zdrowa i nie ma powodu do niepokoju. Musi to kontrolować czyli za rok badania zgodnie z zaleceniami.

pozdrawiam
 
juskaa02 


Dołączyła: 21 Lip 2017
Posty: 11
Skąd: MANOWO

 #3  Wysłany: 2017-11-13, 21:09  


Dziękuję za szybką odpowieź! :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-11-14, 11:07  


juskaa02 napisał/a:
niestety szpital psychiatryczny na niewiele pomaga.

Czy koleżanka bierze jakieś antydepresanty?, chodzi do psychologa?, może trzeba zmienić leczenie u psychiatry, inne leki/dodatkowy lek. Psychoterapia też w Jej wypadku wskazana skoro ma takie negatywne myśli, może psychoterapia grupowa byłaby w Jej wypadku lepsza żeby zobaczyła jak inni cierpią, jakie maja problemy, wtedy i Ona spojrzy na siebie innymi oczami.

pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2017-11-14, 13:13  


Mnie się wydaje że ona nie została do końca poinformowana jakie są objawy po usunięciu dużego guza z mózgu, to powinien był z nią omówić chirurg który prowadził zabieg. Można prosić o to neurologa, bo wszystko jest bardzo zależne od lokalizacji. Na człowieka nieświadomego to rzeczywiście mogło podziałać i nie można się dziwić że zareagowała paniką.
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-11-14, 16:14  


gaba napisał/a:
Można prosić o to neurologa

I neurolog do spółki z onkologiem powinien pochylić się nad problemem bo po usunięciu zmiany w mózgu mogą być różne dolegliwości, trzeba pacjenta o tym uprzedzić bo wiadomo jak działa psychika jak się coś złego dzieje.
Tutaj neurolog niby był
juskaa02 napisał/a:
neurolog powiedział,że nie jest źle

Może po prostu zbyt mało pochylił się nad problemem dziewczyny.
Mimo wszystko leczenie psycholog/psychiatra nie jest złym rozwiązaniem, ma prawo dziewczyna mieć czarnowidztwo, nie każdy umie sobie radzić z psychiką po poważnych przejściach.
juskaa02,
gaba, ma rację może oprócz psycholog/psychiatra warto znaleźć jakiegoś dobrego neurologa, który zaopiekuje się znajomą, wszystko dobrze wytłumaczy i dziewczyna się uspokoi.

pozdrawiam
 
juskaa02 


Dołączyła: 21 Lip 2017
Posty: 11
Skąd: MANOWO

 #7  Wysłany: 2017-11-19, 16:58  


Takie pisze wiadomości do swojej siostry.Jest ponad tydz w zakładzie psychiatrycznym
;;Siostra co ci da ze Dallas gdzies tam moje wyniki jak u mnie w środku jakieś dziwne czucia wogóle ciężko opisać to ale meczy i nie przestanie😢😢😢😢😢😢
Siostra chciałabym dac z siebie wszystko zeby mi to przeszlo ale naprawde na moim miejscu tez byś tak pisała tylko szkoda ze nie wiecie co to meczy cos okropnego 😢😢😢😢i jak 😢pa;;
Siostra mowie ci jakie to okropne dzisiaj prawie nic nie zjadlam bo brzuch mam pełny nie moge oddychać siostra jak mnie to cos złapie to juz nie pusci 😢😢😢😢😢😢zabiez mnie stad chcemy do dzieci moich😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2017-11-19, 19:02  


juskaa02,
Czy oprócz siostry nie ma nikogo bliskiego, kto by zatroszczył się bardziej Twoją znajomą?

pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2017-11-19, 20:17  


No to niech odpisze: "Masz dziurę w głowie po wycięciu guza i to się musi wypełnić, dopóki się nie wypełni to będą takie odczucia".
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group