1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2011-01-24, 17:33
wynik badania PET CT
Autor Wiadomość
asik 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 24
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2011-01-19, 22:59  wynik badania PET CT


Witam!Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników badania PET mojej mamy, która zostałą wysłan na to badanie z podejrzeniem guza płata środkowego płuca:
PET
W badaniu uwidoczniono obszar podwyższonego gromadzenia znacznika w obrębie płata prawego tarczycy (SUV max.6,37). Poza tym uwidoczniono fizjologiczną dystrybucję radioznacznika w pozostałych segmentach ciała objętych badaniem. W szczególności w obrębie płata środkowego płuca prawego nie stwierdza się patologicznego gromadzenia znacznika.

TK w badaniu przeglądowym uwidoczniono:
podłużne zagęszczenie ciągnące się od wnęki płuca prawego wzdłuż szczeliny międzypłatowej przemawiający za obszarem zmian niedodmowo-marskich fragmentu płata środkowego. Zwłóknienia pozapalne w segmencie X płuca prawego. Tarczyca niepowiększona , w obszarze podwyższonego gromadzenia znacznika w płacie prawym nie uwidoczniono zmian w obrazie morfologicznym gruczołu. Poza tym obraz TK bez istotnych odchyleń od normy.
Wnioski
Zmiana tarczycy do weryfikacji uSG i BACC. Nie stwierdza się innych cech metabolicznych aktywnej lokalizacji choroby nowotworowej. Przy braku aktywności , zimna opisywana w płacie środkowym w badaniun TK przeglądowym przemawia za zespołem płata środkowego.

będę bardzo wdzięczna za info
asik

[ Dodano: 2011-01-19, 23:24 ]
Dodam jeszcze jedno (myślę, że ważne) , że moja mama jest pod stałą opieką lekarza endokrynologa i co jakiś czas ma wykonuwane USG i biopsję tarczycy. Ostatnie takie badania miała wykonane nie dalej, niż dwa miesiące temu, więc wydaje mi się, że w kierunku tarczycy wszystko jest w porządku. Bardziej niepokoją mnie płuca i ten nieszczęsny zespół płata środkowego.
_________________
asik
 
asik 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 24
Pomogła: 4 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-24, 14:11  


taka moja mała dygresja : jak miło, że tu ktoś w ogóle odpowiada na posty, bardzo dziękuję
_________________
asik
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-24, 19:43  


Suv jest podwyższony.Max chyba do 2,5 jest.W przypadku takiej wartosci rozważa sie nowotwór ale nie mam wiedzy czy są inne opcje w kontekście braku innych zmian.Udaj się proszę do lekarza i w2ypytaj o wszystko.Nie chce Cię wprowadzac niepotrzebnie w błąd ale mój tata miał w badaniu pet wartość 3,7 w jelicie i napisane było,że to wariant normy.Może ktoś mądrzejszy się odezwie.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-24, 20:54  


asik, zobacz ile osób przeczytało, poprostu nie każdy zna odpowiedź. Poczekaj napewno ktos z moderatorów Ci odpowie.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
asik 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 24
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-24, 22:37  


Dziekuję, ja po prostu liczyłam na jakąkolwiek odpowiedź, bo czas, jaki nam został do wizyty u naszego lekarza wydawał mi się wieczością. W takich razach człowiek chce usłyszeć cokolwiek, byle pocieszającego, najgorsze jest wtedy pozostawienie go z jego własnymi myślami. A ja mam szczególne zdolności do wyolbrzymiania. ;)
Wiemy już najważniejsze, że z płucami jest w porządku, o tyle, że nie ma nowotworu, ale oczywiście mama musi sie leczyć, bo po trzydziestu z górą latach palenia niestety zdrowe one nie są. Co do tarczycy, to musimy ten wynik pokazać jej "endokrynolożce", ale mam nadzieję, że obejdzie się bez większych sensacji, bo mama dopiero co miała wykonywane USG oraz biopsję tarczycy (nakłucie zarówno z lewej, jak i prawej strony). O guzkach na tarczycy wiemy od wielu lat i są one pod stałą kontrolą. Przepraszam za moją niecierpliwość. Pozdrawiam wszystkich na forum
_________________
asik
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #6  Wysłany: 2011-01-25, 17:45  


asik,

ja też przeczytałam i mogę tylko napisać, że bardzo się cieszę, że nowotworu nie ma :)

Ściskam bardzo mocno
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group