1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieznane ognisko pierwotne, przerzut do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #286  Wysłany: 2009-12-21, 08:26  


Cieszę się, że Cie tu widzę, Jogi. I w nawet niezłym humorze. Ale... Cieszyłam się także, że nie piszesz, że nas nie potrzebujesz - że odpoczywasz od wałkowania w kółko jednego tematu.

No to dzisiejszy dzień pracowity. Życzę (jeszcze nie świątecznie), żeby przebiegł najlepiej, jak może.

Pozdrawiam
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #287  Wysłany: 2009-12-29, 15:15  


Wróciłam z Poznania. Swięta się skończyły.
Ortopeda pomógł tabletkami. Rewelacyjne.
Boli mnie głowa w miejscu po guzie. Coraz częściej i coraz mocniej.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #288  Wysłany: 2009-12-29, 15:54  


jogi45, ,jak dobrze Cię widzieć.
Cieszę się,że ortopeda pomógł,ale martwi mnie ból głowy.
Czy już coś robiłaś w tej sprawie,tzn zgłaszałaś lekarzowi? :<:
Pewnie nie....
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #289  Wysłany: 2009-12-29, 16:33  


Jogi, bardzo się cieszę, że już tutaj jesteś :)
Czy ortopeda postawił ostateczne rozpoznanie ?
Pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #290  Wysłany: 2009-12-29, 20:13  


Witaj jogi po świętach!C z tą noga Ci powiedział? C z głową?Od kiedy to masz, caly czas Cie boli?

buziaki

:cmok:
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #291  Wysłany: 2009-12-30, 14:32  


wiecie przed lekarzami to ja gram twardziela.sama im sugeruję że to pewnie jeszcze skutki radioterapii. nie zaprzeczają więc pewnie tak jest. Z bólem nauczyłam się żyć bo nie jest tak dokuczliwy by nie dało się wytrzymać. taki mam niestety charakterek że jak coś mnie wkurza to wtedy nagle wszystko jest do niczego. Jak jest źle to ja sama wyszukuję powodów by powiedzieć "bardzo źle' ale jak jest dobrze to u mnie oczywiście jest "bardzo dobrze" Wolę to drugie ale jakoś dawno mi się nie zdarzyło. Na zewnątrz nadrabiam wisielczym humorem.
Ból głowy naprawdę coraz częsciej mi dokucza i nadal mam "martwicę" w miejscu po operacji i naświetlaniu.Nadal sucho w ustach. Boli mnie gardło przy przełykaniu zbyt dużych albo suchych kawałków. Ortopeda nie powiedział nic konkretnego. Leki dał przeciwbólowe i na jakby miejscowe poprawienie krązenia (nazwy następnym razem) Biorę tylko jedna tabletkę na noc i śpię wtedy lepiej, nie marzną mi nogi i nie boli ramie aż do popołudnia. ograniczenie ruchów ramieniem bez zmian. 4 stycznia zaczynam masaże ręczne.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #292  Wysłany: 2010-01-08, 12:17  


Hurra - mam termin na pet. Ładnie to zrobili - 21 stycznia mijaja trzeci miesiąc od radioterapii a 22 stycznia mam być w Bydgoszczy. Godz.10,20. Może kogos z forum spotkam? potem jeszcze ze 2 tygodnie czekania na wynik i już bedę spokojniejsza obojetnie jaki ten wynik będzie. Ważne żeby wiedzieć co dalej. Mam tyle planów na okres 'a jak bedę zdrow"!!! "A jak bedę dalej chora to po prostu muszę nauczyć się na luzie podchodzić do problemów i nie angażować się w zadne trudne sprawy. Z rakiem da się żyć przecież.

[ Dodano: 2010-01-08, 12:18 ]
po przeczytaniu dowcipu o rybce juz nie mówię że mam raka. Teraz mam rybkę. to brzmi lepiej.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #293  Wysłany: 2010-01-08, 18:23  


Jogi, gratuluję!!!
Jeśli będziesz potrzebowała pomocy w tym dniu, daj znać . Ja jestem z Bydgoszczy, więc w razie czego służę.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #294  Wysłany: 2010-01-08, 21:40  


Kiwi. Dzięki za pomysł pomocy. Oczywiście że się przydasz być może nie tylko mi. W związku z tym że nie lubie się spóźniać ani lecieć na łeb na szyję będę potrzebowała jakiegoś hotelu w pobliżu centrum onkologii. Standart przyzwoity. wystarczy adres, resztę załatwię telefonicznie. wiele hoteli ma strony internetowe więc standart hoteli można sprawdzić ale chodzi przede wszystkim by było na tyle blisko i dogodnie by w ciągu kilku minut dojechać do centrum. Nawigacja pokaże drogę ale czasem rano ulice są tak zakorkowane że czas przejazdu nie da się określić. wtedy wolę mieć dalej ale szybciej. mam jeszcze dwa tygodnie więc gdyby wpadł ci do głowy jakiś adres w ciągu następnego tygodnia będę wdzięczna. jak będzie okazja to się zrewanżuję. Mamy w szczecinie szpital akademicki z otolaryngologią ale mam nadzieję że nie to będzie ci potrzebne.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #295  Wysłany: 2010-01-08, 22:11  


Jogi, CO w Bydgoszcy ma własny hotel, gdzie podobno pacjenci tzw. z daleka ;) moga dzień przed badaniem przyjechać
http://hotelpozyton.bydgoszcz.eu/ - więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem.
Jakby co to ja takze z Bydgoszczy - więc służę pomocą :)
właśnie doczytałam :

Badanie PET Dla pacjentów spoza województwa kujawsko-pomorskiego -
DZIEŃ PRZED BADANIEM NOCLEG GRATIS!

No więc chyba sprawa załatwiona i rozwiązana :-D
pozdrawiam i trzymam kciuki, zeby badania wyszły OK!!
_________________
kaja
 
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #296  Wysłany: 2010-01-08, 22:41  


... no to się przydałam..... :)

Ale mimo wszystko - do usług ;)
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #297  Wysłany: 2010-01-17, 20:24  


Cześć Jogi :) Całe wieki nie zaglądałam na forum. Święta spędziłam w Polsce. Pobyłam z rodziną i widziałam śnieg :lol: Chciałam ci tylko powiedzieć, że trzymam kciuki i że ja też będe mieć PET SCAN 21 stycznia o godz. 10.30. Mam nadzieję, że wyniki obie będziemy mieć dobre i że ta historia z rakiem na tym się skończy. Oby! Wiesz co, ja też mam ciągle jeszcze zbyt sucho w ustach, a w związku z tym mam problemy z przełykaniem tego i owego i niestety nadal nie czuję zupełnie smaku soli, a inne smaki tylko jako tako, ale nauczyłam się z tym jakoś żyć. Wierzę, że z czasem i to wróci do normy. Najważniejsze, że reszta jest w porządku. Trzymaj się dzielnie i nie trać poczucia humoru :cmok:
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #298  Wysłany: 2010-01-31, 09:48  


Dostałam wynik peta.
Twarzoczaszka i szyja obraz utylizacji glukozy prawidłowy.Obustronnie podżuchwowo węzły chłonne do 10 mm SUv do 3.7, przy prawym kącie żuchwy 11mmsuv 3,6 poza tym drobne do tyłu wokół pęczka naczyniowego po stronie prawej do 8 mm suv2,6.ognisko 12mm wzrostu metabolizmu w żuchwiepo stronie prawej wokół trzpienia zęba trzonowego suv5,8Pogrubienie z obszarem ponudzenia metabolicznego w przedniej części prawego fałdu głosowego 6x10 mm suv6,4
Hipodensyjna zmiana 10 mm w śledzionie o mniejszym metaboliźmie glukozy.
suv wątroby 4,8 MBPS 3,8
Wnioski ; zmiana w krtani do oceny laryngologicznej.Zmiany metaboliczne wokół protezy uzębienia,pobudzone węzły szyi sugerują procesy zapalne/odczynowe pobudzenie węzłow.

To tyle cytatu. Nie za wiele z tego rozumiem i nie chcę się domyślać. Na początku tygodnia wybieram się do mojej pani laryngolog. Mam nadzieję na więcej badań. Może rezonans?
Dodam że nie mam temperatury, nie jestem i nie byłam przeziębiona. Zęby juz mnie nie boląale wciąz czuje niesmak w ustach a odsłonięta szyjka zębowa zarosła czymś twardym.

To było moje drugie badanie pet więc mam porównanie. W Bydgoszczy są dobrzy specjaliści, ośrodek przyszpitalny więc praktykujący na oddziałach lekarze ale warunki dla pacjenta dużo lepsze w euromedic w Poznaniu. Miejsca odpoczynku w poznaniu dla każdego pacjenta osobno, cisza spokój i żadnego pośpiechu. W bydgoszczy ganianie pacjenta co kilkanascie minut. No i chyba nie odpoczywałam godzinę. Za to płytka opisana na etykiecie dokładnie - Nazwa ośrodka, data, dane pacjenta z datą urodzenia.

w poprzednim pecie sugerowane zmiany były po stronie prawej i wychwyt w żucie usuniętego migdałka po stronie lewej. Do tej pory prawą strona nikt się nie zajmował. powiększone węzły są ale z wyników badań wychodzi na to że się zmniejszają.
Kończę z tymi domysłami bo sama sobie objecałam że zaczekam na opinię lekarza. Nie będę się nakręcać.
Cyba że DSS ma cos do powiedzenia. (zaczyna się huśtawka - chcę wiedziec a boje się)
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #299  Wysłany: 2010-01-31, 21:55  


Jogi nie martw się na zapas. Zrobiłaś to badanie dość wcześnie po zakończeniu radioterapii. Może dlatego są w nim jeszcze te suv :roll: Ja skończyłam naświetlania w połowie marca. Mój profesor ORL, który skierował mnie na PET, twierdzi, że to i tak jeszcze dość wcześnie, bo żeby wynik był miarodajny, powienien upłynąć przynajmnej rok od radio. Pamiętam jak robiłam rezonans dwa miesiące po zakończeniu radioterapii. Wynik był okropny. Przerzut na węzłach chłonnych szyi zmniejszył się co prawda czterokrotnie, ale nadal tam był, a naciek nowotworowy na gardle wciąż pozostawał tam w najlepsze. Przyszłam do radiologa z tym wynikiem kompletnie podłamana, a on mi powiedział, że powinnam się cieszyć, bo ten wynik jest dobry i oznacza, że terapia działa. Uzasadniał tę tezę twierdzeniem, że radioenergia pozostaje w organiźmie czynna jeszcze przez pół roku i że nadal niszczy komórki rakowe. Kiedy pod koniec września zrobiłam tomografię, nie wykryła u mnie już nic, a teraz potwierdził to PET.
Może u ciebie też tak jest. Dobrze byłoby skonsultować ten wynik z jakimś przyjaznym człowiekowi radiologiem, może DSS mogłaby tu pomóc.
Trzymaj się ciepło. Wierzę, że będzie dobrze. _itsme_
Jogi, stosowałaś coś na zęby? Moje szkliwo zrobiło się teraz bardzo wrażliwe. Reaguję bólem na słodkie, kwaśne oraz zimne między innymi. Pasta nie za bardzo je chroni. Znasz może jakieś panaceum na ten skutek uboczny radioterapii?
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #300  Wysłany: 2010-02-01, 01:12  


zoi na zęby stosuje naprzemiennie po kilka razy dziennie paste biodent i elmeks. Elmeks bardzo łagodzi wrażliwośc zębów. Mojej ukochanej czekolady nie mam odwagi zjeśc choć co jakiś czas próbuję kawałek. tak jak pisałaś w innym wątku suche,kwśne,ostre odpada.
Uspokoiłaś mnie tym że twoje wyniki krótko po radioterapii były (dla laika) gorsze niz te po roku. Liczę na to że u mnie też tak będzie. Wyniki krwi mam prawie dobre, oprócz białych krwinek wszystko w normie ale białe ładnie rosną, już im niewiele brakuje do normy. Dzięki.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group