1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepewność
Autor Wiadomość
toom94 


Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-08-03, 22:10  Niepewność


Witam, chciałbym się dowiedzieć opinii was czy któreś z tych znamion może być czerniakiem? Wiem, że po zdjęciach to nic konkretnego nie można powiedzieć, wizytę u lekarza mam we wrześniu, a do tego czasu chciałbym poznać wasze zdanie.

to znamię ma wielkość ok. 0,5cm


tę znamię posiadam od urodzenia, mieści się na środku pleców i jest długości 2 cm.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-03, 22:12  


toom94,

absolutnie takie znamiona musza byc obejrzane przez dobrego i doswiadczonego dermatologa z co najmniej dermatoskopem.
 
aga_73 


Dołączyła: 04 Cze 2013
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2013-08-04, 01:02  Re: Niepewność


toom94 napisał/a:
Witam, chciałbym się dowiedzieć opinii was czy któreś z tych znamion może być czerniakiem? Wiem, że po zdjęciach to nic konkretnego nie można powiedzieć, wizytę u lekarza mam we wrześniu, a do tego czasu chciałbym poznać wasze zdanie.
Obrazek
to znamię ma wielkość ok. 0,5cm


Moim zdaniem należy jak najszybciej skontaktować się z onkologiem (chirurg onkolog). Nie wiem u lekarza jakiej specjalności masz umówioną wizytę, ale termin wrześniowy to zdecydowanie za późno (choćby z tego powodu, że wykończysz się nerwowo). Jeżeli nie da się przesunąć wizyty na wcześniejszy termin spróbuj poszukać gabinetu prywatnego, nawet, gdy nie ma terminu wejdź do gabinetu pokaż znamię, i zapytaj, czy lekarz Cię może przyjąć.
Lekarz onkolog pewnie wytnie zmianę i prześle na badania histopatologiczne, wtedy Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

To czy znamię jest "od urodzenia" nie ma, aż takiego znaczenia jak to czy zmieniło się w ostatnim czasie, szególnie zwracając uwagę na zmianę barwy, nierówności brzegów i koloru, wielkość, zróżnicowanie.

Być może przestraszyłam niepotrzebnie, i nic się nie stanie, ale musisz działać i pamiętać, że nawet przy diagnozie czerniak nic, ale to absolutnie nic nie jest przesądzone !!!:))) (wiem to z doświadczenia).

powodzenia
Aga
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-04, 07:39  Re: Niepewność


A co spowodowało Twój niepokój - skoro znamię jest od urodzenia i skłoniło Cię do zgłoszenia do lekarza właśnie teraz ?
Jeśli jest tak, jak pisze Aga, to nie czekałabym do września.
Ja miałam usuwane podobne znamię na kolanie, które też miałam od urodzenia, ale nagle lekko spuchło i zaczęło swędzieć i boleć. Komórek nowotworowych nie stwierdzono, prawdopodobnie było to ugryzienie komara lub jakiś przypadkowy uraz, ale cieszę się, że zostało usunięte, było to 20 lat temu.
aga_73 napisał/a:
To czy znamię jest "od urodzenia" nie ma, aż takiego znaczenia jak to czy zmieniło się w ostatnim czasie, szczególnie zwracając uwagę na zmianę barwy, nierówności brzegów i koloru, wielkość, zróżnicowanie. Aga
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #5  Wysłany: 2013-08-04, 08:12  


Weź skierowanie do chirurga od lekarza rodzinnego i szybko to wycinaj, tak będzie szybciej.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-04, 11:16  


Czerniak wcale nie musi rozwijac sie szybko moze to trwac latami. Jesli znamie zaniepokoilo cie wlasnie teraz to musialo cos sie w nim zmienic?
Najlepiej zeby obejrzal to dermatoskopem specjalista dermatolog. Jesli bedzie widzial cos podejrzanego to najlepiej wyciac.
 
toom94 


Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2013-08-04, 12:53  


Dlaczego teraz idę do lekarza, ponieważ chciałem to wyciąć aby do końca życia z tym nie chodzić. Ten pierwszy pieprzyk trochę niekiedy swędzi, zmian żadnych nie zauważyłem. :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-04, 14:50  


Swedzenie to kiepski znak. Lepiej to wyciac i miec 100% pewnosci.
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #9  Wysłany: 2013-08-04, 16:45  


Wytnij jak najszybciej i koniec!
Ani to ładne, ani potrzebne, ani - przede wszystkim - bezpieczne.
jednak ważne, aby robił to dobry chirurg - odpowiednie marginesy, ale bez jakiejś niepotrzebnej dużej blizny itp.
_________________
Bardziej doceniasz to, co możesz stracić... Wciąż czuję oddech na plecach...
 
toom94 


Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 3

 #10  Wysłany: 2013-08-04, 21:36  


A na wizytę u lekarza jestem zapisany w Dolnośląskim centrum onkologi we Wrocławiu, jeżeli ktoś chciałby wiedzieć :)
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #11  Wysłany: 2013-08-09, 09:48  


Ja bym wycięła. Mój czerniak rozwinął się właśnie z takiego znamienia ,,od zawsze,,. które miałam obserwować czy się nie zmienia.. no i obserwowałam, jak tylko się zmieniło to wycięłam.... i co i okazało się, że czerniak.
Wniosek taki, że wszystko co wygląda dziwnie niepokojąco i wymaga obserwacji do wycięcia. Moim zdaniem nie jest przesadą wycinanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group