1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez Richelieu z tematu:
Autor Wiadomość
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #1  Wysłany: 2017-01-14, 20:08  


Tak się zastanawiam, to forum jest w zasadzie kompendium wiedzy o przypadkach, metodach leczenia, wynikach. To forum jest prowadzone przez fundację dum-spiro. Czy ktokolwiek przeprowadził jakąś statystykę z tej dostępnej wiedzy?
Mam na myśli opis, kiedy podejrzenie, kiedy zgłosił sie do lekarza, kiedy diagnoza, kiedy jakaś operacja, jakie leki, jaka chemia, i kiedy ostateczność.
Zrobić z tej wiedzy jakąś bazę. Wyszło by, być może, że jedne metody rokują na 2 lata , a inne na 5 lat.
Być może jest tak, że onkolog/chirurg wie tylko to co zrobił.
Wiem, że są szkolenia dla lekarzy(niestety nie bezpłatne,.... )
Ja jako programista i analityk, pokusił bym się o zebranie wszystkich przypadków opisanych na forum i zrobienie analizy.
Tak mnie naszło do napisania tego postu, jak się pisze o tym czy CO jest lepsze, czy WCO jest gorsze, czy też trzeba koniecznie zgłosić się do Dr.R...
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2017-01-14, 21:40  


mf54 napisał/a:
Tak się zastanawiam, to forum jest w zasadzie kompendium wiedzy o przypadkach, metodach leczenia, wynikach. To forum jest prowadzone przez fundację dum-spiro. Czy ktokolwiek przeprowadził jakąś statystykę z tej dostępnej wiedzy?
Mam na myśli opis, kiedy podejrzenie, kiedy zgłosił sie do lekarza, kiedy diagnoza, kiedy jakaś operacja, jakie leki, jaka chemia, i kiedy ostateczność.
Zrobić z tej wiedzy jakąś bazę.

Przy tak wielkiej - praktycznie nieograniczonej - ilości parametrów, jak rozpoznanie (diagnoza), rodzaj i typ choroby, jej zaawansowanie, sposoby i sekwencje leczenia, czas ich wdrożenia, wiek i kondycja pacjenta, choroby współistniejące, różnice wynikające z warunków otoczenia i różnic w podejściu lekarzy prowadzących leczenie - jak w praktyce wyobrażasz sobie przeprowadzenie takiej analizy i porównanie otrzymanych wyników ?
(pytanie jest retoryczne)

mf54 napisał/a:
Zrobić z tej wiedzy jakąś bazę. Wyszło by, być może, że jedne metody rokują na 2 lata , a inne na 5 lat.

I najprawdopodobniej także to, że ktoś już kiedyś wpadł na podobny pomysł, co jakoś zaowocowało,
by już nie wspominać o standardach zagranicznych/międzynarodowych (np. NCCN).

mf54 napisał/a:
Ja jako programista i analityk, pokusił bym się o zebranie wszystkich przypadków opisanych na forum i zrobienie analizy.
Tak mnie naszło do napisania tego postu, jak się pisze o tym czy CO jest lepsze, czy WCO jest gorsze, czy też trzeba koniecznie zgłosić się do Dr.R...

Cóż, na razie widzę to bardzo sceptycznie, ale jeśli uda Ci się zrealizować takie przedsięwzięcie,
to moim zdaniem byłby to świetny materiał nie tylko na pracę magisterską, ale chyba i niezły doktorat.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group