1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nexavar
Autor Wiadomość
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #1  Wysłany: 2014-06-14, 14:43  


Witam,

Czy wie ktoś coś na temat leku NEXAVAR ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-14, 15:15 ]
Post wydzielony do osobnego wątku. Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.

 
magdaborabora 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: Polska

 #2  Wysłany: 2014-06-14, 15:03  


to jest to co znalazłam w necie, wiem ze sporo osob go bierze, moja mama do tej grupy nie należy, pozdrawiam
Substancją czynną preparatu jest sorafenib, lek przeciwnowotworowy z grupy inhibitorów kinaz białkowych. Kinazy białkowe są to enzymy, które fosforylują inne białka w komórce i w ten sposób regulują ich aktywność. W komórkach prawidłowych aktywność kinaz białkowych jest ściśle regulowana, natomiast w komórkach nowotworowych często wymyka się spod kontroli i jest nadmierna. Powoduje to zaburzenia funkcjonowania wielu szlaków komórkowych, a w konsekwencji prowadzi do nasilenia podziałów komórkowych i nieokontrolowanego rozrostu nowotworu. Zahamowanie, czyli inhibicja nadmiernej aktywności kinaz białkowych jest celem terapeutycznym omawianej grupy leków przeciwnowotworowych. Sorafenib hamuje aktywność wielu kinaz białkowych zarówno w komórkach guza (kinazy białkowe c-KIT, FLT-3) jak i w komórkach naczyń krwionośnych guza (receptorowe kinazy białkowe dla naczyniowego śródbłonkowego czynnika wzrostu VEGF, oraz dla czynnika wzrostu pochodzenia płytkowego PDGF). Zahamowanie aktywności tych kinaz przez sorafenib prowadzi do zahamowania podziałów komórkowych i zahamowania rozwoju unaczynienia guza (działanie przeciwangiogenne). Stosowany w leczeniu raka wątrobowokomórkowego i nerkowokomórkowego.
_________________
Magdalena
 
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #3  Wysłany: 2014-06-14, 15:11  


Dziękuje za odpowiedź. Czytałam co nieco na różnych stronach o tym leku. Jednak każdy przypadek jest inny.
Nie wiem kto kwalifikuje się do leczenia tym lekiem ?
około miesiąc temu u mojego dziadka wykryto pierwotnego raka wątroby. Lekarze nie dają żadnych szans :(
 
magdaborabora 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: Polska

 #4  Wysłany: 2014-06-14, 15:22  dzadek


Olu, lekarze nie powinni tak mowic, bo kazdy organizm jest inny. Tylko tam na górze jest zapisane ile bedziemy zyc. Szanse sa zawsze. Moja mama na pierwotnego raka i jest po 2 operacjach. Statystyka w tym przypadku jest okrutna, mama zyje juz 1,5 roku od 1 operacji, w pon bedzie miala spotkanie z lekarzami ktorzy podejma decyzje co dalej, bo znow cos sie dzieje tylko nie bardzo wiadomo co.My jetsesmy twarde i NIE DAMY SIE TEMU ....
Duzy jest guz u Dziadka?
_________________
Magdalena
 
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #5  Wysłany: 2014-06-14, 15:28  


Nadzieję trzeba mieć zawsze, jednak gdy wszystko jest przeciw, nawet nadzieja umiera :(
Guz ma 9 cm. Lekarz powiedział, że operacja nie wchodzi w grę, nawet nie wiadomo czy zakwalifikują go do chemii.
_________________
Aleksandra
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #6  Wysłany: 2014-06-14, 16:09  


dlaczego niewiadomo czy zakwalfikują go do chemii, są jakieś przeciwwskazania?
 
 
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #7  Wysłany: 2014-06-14, 16:28  


Lekarz onkolog po obejrzeniu wyników, stwierdził, że nic nie da się już zrobić i należy skonsultować się z chemikami, czy będzie możliwa chemia. Musimy czekać :(
_________________
Aleksandra
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #8  Wysłany: 2014-06-14, 16:39  


Tutaj masz o leku nexavar

http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=24412

Jeśli chodzi o operację to zapewne rozmiar guza to jedno i byc może złe umiejscowienie to drugie.

Kiedy się dowiecie czy mozna czy nie, sami macie iść na konsultację z wynikami w sprawie chemii czy lekarz bedzie konsultował?
 
 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #9  Wysłany: 2014-06-14, 16:59  


W mojej 9 letniej walce o życie z nowotworem pierwotnym watroby widzialem i słyszalem wiele niepojętych dla ludzi i medyków rzeczy. jeden z nich powiedział "jak to nie da się wyciąć, wszystko można wyciąć" parafrazując zależy od tego kto tnie.
Rozmiar guza nie ma znaczenia mojemu pierwszemu guzowi niewiele brakowało do 19 cm.
A skąd jest ten chirurg, a dziadek to jakiś 80 latek.....
No i pokaż na forum te katastrofalne wyniki, pamietaj o ochronie danych osobowych...
Nexavar biorę na HCC prawie 3 lata i jestem jednym z najdłużej biorących ten lek w Polsce na takiego raka, więc odpowiem na kazde pytanie w sprawie tego leku..
_________________
karol2012
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #10  Wysłany: 2014-06-14, 17:04  


no tak, ale złe umiejscowienie ( w tym taki rozmiar a nie inny)może też przeszkadzać w operacji, nie ma wyników obrazowych, jakaś przyczyna musi być skoro lekarz tak powiedział!

Zawsze można iść na konsultację do innego CO.
 
 
magdaborabora 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: Polska

 #11  Wysłany: 2014-06-14, 17:16  dziadek


JA POSZŁABYM DO INNEGO ONKOLOGA BY SIE UPEWNIC
_________________
Magdalena
 
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #12  Wysłany: 2014-06-14, 17:34  


Wyniki załaduję potem.
Dziadek ma 69 lat. Oczywiście jesteśmy umówieni na konsultację z innym lekarzem, chociaż tamten powiedział, że i tak wszyscy powiedzą to samo...
_________________
Aleksandra
 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #13  Wysłany: 2014-06-14, 17:38  


Młody, ja mam 63 lata i akurat szykuję się do przeszczepu watroby..
_________________
karol2012
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #14  Wysłany: 2014-06-14, 18:12  


Może powiedzą, może nie. Macie takie prawo, by konsultować z innymi lekarzami w innych szpitalach.
 
 
aleksandraaa 


Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 13

 #15  Wysłany: 2014-06-14, 19:22  


załączam wynik




wynikk.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1368 raz(y) 64,7 KB

_________________
Aleksandra
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group