1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NDRP
Autor Wiadomość
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2015-05-22, 14:34  


Proszę o odpowiedź : Czy przed wykonaniem bronchoskopii powinnam przestać przyjmować clexane?
Czy d-dimery 900 to wynik wymagający bezzwłocznej konsultacji u onkologa czy mogę z tym zaczekać ok.5 tygodni?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #32  Wysłany: 2015-05-22, 19:19  


Hellenko, przed bronchoskopią zwykle przechodzi się na heparynę drobnocząsteczkową, ale jeśli chcesz to dla pewności możesz skontaktować się z przychodnią i zapytać. Co do wyniku d-dimerów, to jest to wynik powyżej normy (dla osób po 50-tym roku życia niektóre źródła przyjmują, że norma to 10*wiek) ale nie jest to bardzo wysoki wynik. D-dimery mogą być podwyższone z wielu powodów, myślę, że warto powtórzyć badanie za około tydzień - o ile nie ma żadnych niepokojących objawów.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2015-05-22, 21:37  


Dziękuję,Michał :*

Zależy mi na konkretnej odpowiedzi-we wtorek mam mieć wykonaną bronchoskopię,nie wiem,czy odstawić clexane do tego czasu czy nadal przyjmować ? Nie mam możliwości ustalenia ewentualnej zamiany leku z lekarzem...
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #34  Wysłany: 2015-05-23, 07:59  


Hellenko, wyjaśnię więc co napisałem. W większości źródeł (zarówno polsko- jak i angielskojęzycznych) przyjmuje się, że (w przypadku konieczności podawania leków przeciwzakrzepowych) na kilka dni przed zabiegiem przechodzi się na heparynę (w tym heparynę drobnocząsteczkową, czyli np clexane), sama możesz się o tym przekonać, np tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronchoskopia http://www.bronchoskopia....?t=14&id_t=7854
Zatem, jeśli chodziłoby o mnie, to ostatnią dawkę clexane przyjąłbym na co najmniej sześć godzin przed bronchoskopią. Biorę jednak pod uwagę, że nie mam tak dokładnych informacji na temat przebiegu Twojego leczenia jak Twój lekarz prowadzący (a poza tym, to lekarz przeprowadzał będzie zabieg, więc to naturalne, że on powinien o tym decydować), stąd była moja sugestia, że dla pewności możesz się skontaktować z kliniką.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group