1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NDRP płuca prawego
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #91  Wysłany: 2011-08-10, 21:07  


Może to być płyn, a może jakaś infekcja.
_________________
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #92  Wysłany: 2011-08-10, 21:18  


A czy to możliwe, aby nagromadził się tak szybko tata miał go ściąganego lekko ponad miesiąc temu :( chyba bez wizyty u internisty się nie obędzie. Zastanawiam się czy nie poprosić Panią Doktor o skierowanie na RTG płuc wtedy chociaż by się wykluczyło albo potwierdziło obecność płynu. Tylko jak namówić mojego uparciucha na wizytę u lekarza :(
 
gosia33 



Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 225
Skąd: zabrze
Pomogła: 31 razy

 #93  Wysłany: 2011-08-10, 22:41  


gudzia5 napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poprosić Panią Doktor o skierowanie na RTG płuc
dobry pomysł, tym bardziej,że pojawił się kaszel.
Pozdrawiam :)
_________________
gosia33
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #94  Wysłany: 2011-08-11, 09:10  


dzięki za wszelkie rady :) mam nadzieje że tatko nie będzie za bardzo protestował - uparty jest i nie chce nam robić kłopotu, a ja tyle razy mu mówię że większym kłopotem jest to że nic nam nie mowi i ukrywa wszystko wtedy to nasze zamartwianie naprawdę potrafi dopiec.

pozdrawiam Gosia
 
aneri 


Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 121
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 9 razy

 #95  Wysłany: 2011-08-11, 09:20  


koniecznie namów tatę na wizytę u lekarza !!!
gudzia5 napisał/a:
mam nadzieje że tatko nie będzie za bardzo protestował - uparty jest i nie chce nam robić kłopotu, a ja tyle razy mu mówię że większym kłopotem jest to że nic nam nie mowi i ukrywa wszystko wtedy to nasze zamartwianie naprawdę potrafi dopiec.


oj skąd ja to znam, mój tatuś też nigdy nie mówił, że coś go boli ( oczywiście żeby nas nie martwić), nawet lekarzowi mówił, że czuje się świetnie a przecież gołym okiem było widać, że jest coraz słabszy :(.


pozdrawiam
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #96  Wysłany: 2011-08-11, 21:02  


No i nici z tego dziś podejłam próby zabrania taty do lekarza :( niestety nie udało się - mówi że nic mu nie jest i że nie będzie zawracał głowy lekarzowi czymś czego nie ma. Stwierdził, że jestem przewrażliwiona (ale chyba tak nie jest bo mama też zauważyła takie dziwne zachowanie taty). w dodatku tata uznał, że takie częste prześwietlania też nie służą czemuś dobremu :(

Aneri nie wiem czemu tak się bronią - przecież my nie chcemy źle :(

Nom cóż siłą go nie zaciągnę, mam tylko nadzieje, że to ja już warjuję i naprawdę to nic grożnego


pozdrawiam

[ Dodano: 2011-08-11, 21:03 ]
jeszcze zapytam a jakie mogą być konsekwencje jeśli płyn w opłucnej się będzie gromadzić i nie zostanie ściągnięty????? i jakie są fizyczne objawy płynu w opłucnej ??
 
gosia33 



Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 225
Skąd: zabrze
Pomogła: 31 razy

 #97  Wysłany: 2011-08-11, 23:03  


gudzia5 napisał/a:
jakie są fizyczne objawy płynu w opłucnej ??
kaszel, duszność, szybkie męczenie się, ból w klatce piersiowej..
Te objawy pamiętam ( wystąpiły u mojej bratowej gdy pojawił się płyn w opłucnej)
Pozdrawiam :)
_________________
gosia33
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #98  Wysłany: 2011-08-11, 23:10  


gudzia5 napisał/a:
A czy to możliwe, aby nagromadził się tak szybko tata miał go ściąganego lekko ponad miesiąc temu :(

Możliwe.

gosia33 napisał/a:
kaszel, duszność, szybkie męczenie się, ból w klatce piersiowej..

I narastanie tzw. duszności spoczynkowej, szczególnie w pozycji leżącej (chorzy zaczynają spać w pozycji pół-siedzącej lub wręcz siedzącej).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #99  Wysłany: 2011-08-12, 10:38  


dziękuje że wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne :) będę obserwować tatę i mam nadzieję, że niczego nie przeoczę.
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #100  Wysłany: 2011-09-30, 12:21  


Witajcie

dziś tata ma mieć o 14 tomografie komputerową klatki piersiowej aby zobaczyć czy terapia Texoterem daje efekty, Boże jak mi serducho wali, zaraz zbieram się do pracy a cała się trzęsę :( boję się. postaram się pojechać po pracy do tatki, ale kurcze cięzko będzie mi wcześniej się wyrwać, proszę tym razem pomódlcie sie za mojego tatulkę, aby tylko nie było przerzutów.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #101  Wysłany: 2011-09-30, 12:49  


gudzia5, pomodliłam się

[ Dodano: 2011-09-30, 13:02 ]
Jeśli dwaj z was na ziemie zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w Niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #102  Wysłany: 2011-09-30, 15:02  


gudzia5, Jestem z Toba w modlitwie...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #103  Wysłany: 2011-09-30, 20:27  


Dzięki dziewczyny, niestety na wynik TK musimy czekać do wtorku, a dokładnie do następnej chemii taty bo mamy do Łodzi ponad 100 km i Pani Doktor mówiła, że możemy odebrać jak będziemy przy okazji. Więc strsu więcej i to czekanie ehhh

jeszcze raz dziękuje, że jesteście ze mną w tych cięzkich chwilach :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #104  Wysłany: 2011-09-30, 21:39  


Czyli dalej trzymamy mocno kciuki. :) . Spokojnego i udanego weekendu życzę (pomimo wszystko). :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #105  Wysłany: 2011-10-12, 11:56  


W poniedziałek odebraliśmy tato jak zwykle pojechał z moim mężem na chemię, stawili się wcześnie rano i tato miał w Koperniku pobraną krew i pojechali do łagiwnik po obiór wyników tomografii. poczym wrocili znów do Kopernika i pokazali wynik Pani Doktor prowadzącej, Pani Doktor nawet nie kazała się rejestrować tacie na chemie ponieważ jej nie dostanie i powiedziała, aby czekali na korytarzu, bo musi wynik skonsultować. Niestety nie mogę Wam go przytoczyć bo zabrała go a moi Panowie zapomnieli sie upomnieć aby Pani Doktor oddała :( wiem tylko że znów w prawym płucu jest woda tylko że w innym miejscu tzn. w szczycie płuca tam gdzie jest ten naciek, według lekarzy jest jej około 1,2 l. Po konsultacji Pani Doktor powiedziała, że nastąpi zmiana leczenia i tata ma przyejchać 19 października do niej, bo będą się starali wysuszać tą wodę tabletkami.

Może ktoś z Was słyszał albo spotkał się z taką sytuacją i może Mi nieco lepiej naświetlić sytuację :) będę wdzięczna.

Dodam tylko że prawe płuco i kościec są bez zmian patologicznych :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group