1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca - przerzuty do mózgowia, czy to możliwe?
Autor Wiadomość
kkb 


Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-02-09, 13:12  Rak płuca - przerzuty do mózgowia, czy to możliwe?


Witam Wszystkich!

Prosiłbym o informacje. Sprawa przedstawia się następująco:
W 2009 roku na przesiewowym badaniu płuc u mojego taty wykryto niedrobnokomórkowego raka płuc (były to badania przesiewowe, tata nie miał jakichkolwiek dolegliwości). Guz miał 6mm. Był dość trudny do wykrycia, tata miał zrobione 2 tomokomputery (jeden z kontrastem) i biopsję i nadal lekarze nie byli pewni co do tego że to jest nowotwór. Jednak chirurg zalecił tacie że go zoperuje, po to by się upewnić... i niestety nie miał dla nas dobrych wiadomości. Guz został (jak to czytamy w wypisie) wycięty w całości.

Tata załapał się na jakiś program kontrolny i jakąś nową szczepionkę (leczy się na Akademii(teraz już chyba Uniwersytecie) Medycznej w Gdańsku)... Co 3 miesiące miał robione badania (również tomokomputer) i nie wykazały one dalszej rozwoju choroby. Przy okazji badań tata również dostawał szczepionkę (niestety nazwa nie została nam jako rodzinie ujawniona).

Zawsze po dostaniu szczepionki tata się źle czuł (ale to wg lekarzy jest normalnym następstwem). Na drugi dzień zawsze było wszystko dobrze.
3 miesiące temu tata poczuł się trochę gorzej niż zazwyczaj po przyjęciu szczepionki, ale myśleliśmy że to nic takiego. Natomiast 2 tygodnie temu, na drugi dzień po przyjęciu szczepionki tata miał udar mózgu. Zrobili mu tomokomputer, rezonans magnetyczny... No i stało się najgorsze, czyli okazało się że tata ma przerzuty do mózgu. Jest ich na tyle dużo, że lekarze nie chcą taty operować...

Wiem, że podaję ogólniki, przepraszam. Tylko zastanawiają mnie następujące rzeczy:

- czy to możliwe, że choroba rozwinęła się pomimo wycięcia guza, dalszych okresowych badań i niestwierdzenia aby choroba nawróciła? Tata miał przy przesiewowym badaniu również robiony tomokomputer głowy, i wszystko było dobrze. Przy okresowych badaniach nie robiono (z jakich powodów? wyczytałem że rak płuca w 30% przypadków daje przerzuty do mózgu...) badań głowy (były badania od szyi w dół czyli płuca, wątroba..).

- czy to możliwe że przerzuty wywołane zostały szczepionką?

Nie wiem czy z tych informacji co udzieliłem można cokolwiek wywnioskować, ale jeżeli ktoś będzie miał coś do powiedzenie to bardzo proszę!
Przepraszam że jest nieskładnie napisane, ale jestem roztrzęsiony. Rak zabrał już moją mamę 15 lat temu, i teraz...

Jak tylko dowiem się co to za szczepionka, to napiszę.


I jeszcze jedno, wierzcie w pokonanie choroby! Wiara cuda czyni :)

I spróbujcie coś robić by zapobiec chorobie bliskich i przyjaciół. Namawiajcie ich do rzucenia palenia. Ja tak staram się robić, nawet z dziewczyną wywalczyliśmy zakaz palenia przed budynkiem naszej uczelni. Może komuś to na zdrowie wyjdzie.

Pozdrawiam i dziękuję z góry.
Krzysiek.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-09, 20:20  


Nie wiem o jakiej szczepionce mówisz, być może to jakieś badania kliniczne czy coś - osobiście o tym nie słyszałam.
Jak się czegoś o niej dowiesz, to oczywiście daj znać.

A co do przerzutów - akurat z raków płuca to częściej drobno niż niedrobnokomórkowy daje przerzuty do mózgu, ale oczywiście w NDRP również są one możliwe.
Jak widać możliwe jest, żeby mimo wycięcia guza gdzieś pozostały komórki nowotworowe. Tata nie miał chemii ani naświetlań? Często w węzłach chłonnych pozostają tzw. mikroprzerzuty, które są nie do wykrycia w TK, bo są to np. pojedyncze komórki, które bez odpowiedniego leczenia rozmnażają się i choroba powraca.
Szczerze mówiąc rzadko wykonuje się profilaktyczne TK głowy, żeby sprawdzić, czy są przerzuty. Raczej w wypadku niepokojących objawów są robione takie badania. Pewnie dlatego też nie było podczas tego programu TK głowy (może to też jakieś wew. założenia tego programu kontrolnego, nie wiemy na czym on polegał).

Na pytanie czy przerzuty mogły być wywołane szczepionką nie można odpowiedzieć, bo nikt tu nie jest wróżką :)
_________________
 
monia... 


Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2011-02-09, 21:18  Re: Rak płuca - przerzuty do mózgowia, czy to możliwe?


witam. Moj śp brat mial raka pluc 2009 i w pazdzierniku 2010 okazalo sie ze przerzut do mozgu. akurat w naszym przypadku lekarze skupiali sie tylko na leczeniu pluc i tk pluc, dopiero jak brat zendlal i skarzyl sie na bol glowy zrobiono mu tk glowy. Dowiedzcie sie czy przy wszystkich badaniach byl robiony wczesniej tk glowy. Ponoc najczestrzym przerzutem raka pluc jest do mozgu. Ale trzeba byc dobrej mysli i sie nie poddawac. Trzymajcie sie i pilnujcie badan, chodzby na własna ręke jak wam jakis odmawiaja ja zaluje ze duzo wczesniej nie weszlam na to forum, duzo wiecej bym wiedziala i podejmowala inne decyzje. Czlowiek jak nie ma z tym do czynienia a nagle sie dowiaduje ze bliska osoba ma raka to nie wie co robic, ja zaufalam w pelni lekarzą i wierzylam ze brat z tego wyjdzie, teraz czytając duzo o tej chorobie naprawde inne decyzje bysmy podejmowali. Własnie Badajcie sie i dbajcie o zdrowie bo ZDROWIE JEST NAJWAZNIJSZE!NIE MA ZDROWIA NIE MA NIC!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group