1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nanocząsteczki złota i srebra
Autor Wiadomość
Ewa Sz 


Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-04-30, 21:06  Nanocząsteczki złota i srebra


Proszę o poradę. U mojej mamy zdiagnozowano raka. Niedługo czeka ją operacja.
Kilka osób z mojej rodziny (miłośnicy terapii alternatywnych) namawia mamę do zażywania nanocząsteczek srebra i złota. Dodam, że swoją wiedzę dotyczącą "uzdrawiającego działania" tych specyfików czerpią ze strony producenta preparatu.

Trudno mi odpierać ich pseudonaukowe argumenty, bo zupełnie się na tym nie znam. Boję się, że mama ulegnie namowom i zacznie zażywać jakieś dziwne preparaty. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tymi nanocząsteczkami i potrafi wskazać ewentualne skutki uboczne ?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-05-01, 05:15  


Ewa Sz,

Mama ma raka sromu, masz już swój wątek.

U mamy nie ma jeszcze leczenia a nawet jak będzie to każde "cuda wianki" i inne cudowne zioła, witaminy mogą wchodzić w interakcje z leczeniem konwencjonalnym, mogą zaszkodzić a nie pomóc. Nie ma dowodów na to, że ktoś wyzdrowiał po "cudownych" metodach a tylko jest naciąganiem wystraszonych ludzi, którzy chwytają się w desperacji różnych metod, nie rób tego, szkoda pieniędzy na coś co i tak nie pomoże, lepiej spożytkować to na szczęśliwsze życie mamy.

pozdrawiam
 
Ewa Sz 


Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2016-05-01, 10:44  


marzena66 dziękuję za odpowiedź. Faktycznie mam już swój wątek, ale pomyślałam że ten temat lepiej poruszyć w konkretnym dziale.

W pełni się z Tobą zgadzam. Też myślę, że takie specyfiki mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Z pewnością nie mam zamiaru kupować jakichś cudownych kropelek. Jednak ciężko jest wysłuchiwać godzinami opinii zwolenników teorii spiskowych. Dlatego szukam jakichś merytorycznych argumentów, żeby w końcu przemówić im do rozsądku i zakończyć temat tego typu specyfików.
Mama jest teraz bardzo wystraszona (co zresztą jest zrozumiałe). Nie potrzeba jej godzin agitacji i dodatkowego stresu.
 
Judita 



Dołączyła: 19 Gru 2014
Posty: 150
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 21 razy

 #4  Wysłany: 2016-06-13, 10:19  


Skąd niby wzięło się przekonanie, że srebro lub złoto mogą pomóc? Nic takiego nie zostało jeszcze stwierdzonego więc wydaje mi się, że taka terapia nie jest pomocna. Wiele osób spróbuje, gdy zostanie postawionych pod ścianą.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#261426
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #5  Wysłany: 2016-06-13, 10:26  


Judita napisał/a:
Skąd niby wzięło się przekonanie, że srebro lub złoto mogą pomóc? Nic takiego nie zostało jeszcze stwierdzonego więc wydaje mi się, że taka terapia nie jest pomocna. Wiele osób spróbuje, gdy zostanie postawionych pod ścianą.


Nanocząstki srebra wykazują właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne etc. Stąd już niestety krótka droga do tworzenia produktów o ,,cudownych'' właściwościach przeciwnowotworowych.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #6  Wysłany: 2016-06-14, 05:01  


Ale przecież nowotwór nie jest ani zakażeniem grzybiczym, ani bakteryjnym, ani stanem zapalnym... Alkohol też świetnie działa grzybobójczo i antybakteryjnie. I co?

Mam wrażenie, że większość pytań o jakieś cuda - specyfiki bierze się z nieuwagi na lekcji biologii i prześlizgnięciu się przez kilka lat z dopuszczającą na świadectwie... Nie wierzę, że można wierzyć w takie historie mając podstawową wiedzę o człowieku i jego funkcjonowaniu.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #7  Wysłany: 2016-06-14, 12:05  


vioom napisał/a:
Ale przecież nowotwór nie jest ani zakażeniem grzybiczym, ani bakteryjnym, ani stanem zapalnym... Alkohol też świetnie działa grzybobójczo i antybakteryjnie. I co?


I co z tego? Ważne że nanocząstki działają anty-cokolwiek ;) To wystarczy aby żerować na ludziach.
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #8  Wysłany: 2016-06-14, 12:26  


Ludzie przy okazji tak strasznej choroby wpadają w urojenia. żadną miarą nie można im nic wytłumaczyć, zaczynają mieć swój własny świat, nawet pomimo wykształcenia medycznego. Moja ciotka stomatolog z wykształcenia podawała z uporem maniaka jakiś roztwór selenu mojej umierającej mamie. Selen w takich stężeniach w mojej opinii jest toksyczny. Nawet mówiłem racjonalnie, że jeśli gleba ma przekroczone minimalnie nawet normy dla selenu to nie można na niej uprawiać żywności. Natrafiałem się na mur ignorancji. Kiedyś ciotka wzięła łyżeczkę roztworu tego świństwa położyła sobie na język i wykrzyknęła do mniej "Rany jak to świetnie regeneruje śluzówkę jamy ustnej, momentalnie!" Mówił to lekarz stomatolog....

[ Dodano: 2016-06-14, 13:33 ]
Postanowiłem być już w takim wypadku nieco bezczelny. Udawałem, że podaję ten środek Mamie. Po prostu bezczelnie wlałem zimną herbatę do buteleczki. Mam pewne wyrzuty z tego powodu, ale zauważyłem że chyba moja Mama się podtruła od pierwszych dawek tego selenu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group