1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nadzieja
Autor Wiadomość
Mila 


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 75
Skąd: Gręzówka
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2019-10-01, 13:05  Nadzieja


Witam
Bardzo proszę o pomoc.
W 2016 roku robiłam badanie cytologiczne, w wyniku mam napisane : Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją).
Zalecenia : Postępowanie według wskazań lekarza prowadzącego.
Niedługo po tym zaszłam w ciąże urodziła....jednak odczuwałam bóle w okolicy jajników (tak mi się wydaję) udałam się do ginekologa i oczywiście po badaniu ogólnym nie stwierdziła nic złego. Prawdopodobne zakażenie grzybicze dostałam leki ale problem nie całkiem znikł.
W sierpniu 2019 wykonałam (bardzo szybkie) USG wewnętrzne, które nie pokazało zmian i badanie cytologiczne z wynikiem:
Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych
Zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze - nie stwierdzono
czynniki infekcyjne - nie stwierdzono
ZMIANY PODEJRZANE W NABŁONKU - tu nie ma nic
Komórki nabłonka płaskiego - nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC nieokreślonego znaczenie ASC-US
Komórki gruczołowate - nie stwierdzono
Zalecenia - powtórzyć badanie po 6 miesiącach.
Błagam o pomoc, umieram ze zmartwienia jutro mam wizytę ale cała się trzesę
 
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2019-10-02, 07:02  


Mila witaj na forum.
Zapewne niepokoją cię te nieprawidłowe komórki nabłonkowe. Poniżej masz skalę według której oceniono badanie.
Cytat:
Stopień w skali Bethesda przekazuje nam wiele informacji, m.in. jaki jest typ preparatu, czy jego jakość i ogólna charakterystyka. Dla kobiet najważniejsze jest kryterium F, czyli opis i interpretacja wyniku. W skali Bethesda mamy następującą klasyfikację obrazu cytologicznego:

FI – wynik prawidłowy, nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka,
ASC-US – nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (tego, który znajduje się w pochwie) o nieokreślonym znaczeniu – są one zmienione najczęściej w wyniku przewlekłego procesu zapalnego,
ASC-H – nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego, w której nie można wykluczyć zmian śródpłaskonabłonkowych dużego stopnia,
LSIL – zmiana śródpłaskonabłonkowa małego stopnia, określana również jako CIN I. To jest najczęściej zmiana wynikająca z infekcji HPV,
HSIL – zmiana śródpłaskonabłonkowa dużego stopnia, czyli dysplazja w nabłonku wielowarstwowym płaskim oznaczana jako CIS, CIN II i CIN III. CIN III to dysplazja dużego stopnia.
źródło: http://www.pierwszykrok.e...o-niej-wiedziec

Moim zdaniem narazie nic strasznego się nie dzieje. Lekarz napewno ci to dokładnie wytłumaczy.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group