1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Gazda
2015-12-01, 21:38
usunięcie konta - jak to zrobić?
Autor Wiadomość
bartek 


Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2015-12-01, 16:02  usunięcie konta - jak to zrobić?


hejka, nie logowałem się tutaj przez dwa lata, dostałem ostatnio takiego maila:

Witaj bartek

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Sob 28. Lis, 2015 21:40:58

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.

No i nie wiem jak się skontaktowac z administratorem, bo nigdzie nie ma żadnych danych kontaktowych (!) a opcja usuń konto nie istnieje (!!).

Szkoda blokować taki ładny nick - chcę usunąć konto - ktoś może pomóc?
Pozdrawiam
bartek
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-12-01, 16:13  


bartek,
Kontaktuj się za pomocą Formularza kontaktowego albo poprzez pw do administratorów ( DumSpiro-Spero lub Richelieu, białe nicki). Ale Regulamin nie pozwala na usunięcie założonego konta.
 
bartek 


Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2015-12-01, 17:02  


regulamin nie pozwala na usunięcie konta....
no ładnie!

Wygląda na to, że trzeba będzie odwołać się do obowiązującego w Polsce prawa i zażądać usunięcia moich danych osobowych, nick niech sobie zostanie. Zajmę się tym zaraz po dyżurze...

Ciekawe co z tymi, co już umarli? Czy ich konta sa na wieki wieków z tym forum?

pozdrawiam

//||
Po szybkiej rozmowie już wiem, że należa zacząc od ustalenia w nask kto jest właścicielem domeny, w inym miejscu gdzie stoi serwer i w infarmie jakie firmy farmaceutyczne stoją za forum. OK. Jutro :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2015-12-01, 17:16  


bartek,
Przeczytaj spokojnie Regulamin, cz.II pkt.20
http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm
I napisz do admina.
 
sevenheven 


Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2015-12-01, 17:25  


Właściciel domeny ani serwera nie odpowiada za treści na nim umieszczone.
Zaspokoję Twoją ciekawość, kto odpowiada za Twoje dane.

ABONENT:
osoba: Magdalena Kręczkowska
ulica: (...)
miasto: 80-462 Gdańsk
lokalizacja: PL
ostatnia modyfikacja: 2013.10.06

NAZWA DOMENY: forum-onkologiczne.com.pl
typ abonenta: osoba fizyczna
serwery nazw: dns.home.pl. [46.242.149.10]
dns2.home.pl. [46.242.149.20]
dns3.home.pl. [46.242.149.30]
utworzona: 2008.12.27 01:22:54
ostatnia modyfikacja: 2014.12.22 15:08:00
koniec okresu rozliczeniowego: 2015.12.27 01:22:54

Winowajcą więc jest http://www.forum-onkologi.../profiles/2.htm
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2015-12-01, 17:36  


Nieustająco prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przed dokonaniem rejestracji na forum. Pomogłoby to niejednemu uczestnikowi forum w uniknięciu późniejszej niezręczności wynikającej z oburzania się na samego siebie.
 
sevenheven 


Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2015-12-01, 18:10  


Swoją drogą nie rozumiem afery, bo :

Każdy Użytkownik ma za to prawo prosić Moderatorów o usunięcie z jego profilu wszelkich danych, które mogą go jednoznacznie identyfikować tj. np. zdjęcia, bądź ukrycia adresu email.

Z innego punktu widzenia, to co ktoś nabazgra to jego własność intelektualna i ma prawo żądać usunięcia swojej twórczości, bo praw nikomu nie oddał.

Już nie wspomnę że punkt 2 częściowo zaprzecza 10 (albo na odwrót). Później są kwiatki typu "moja racja jest najmojsza". Punkt 7, kieruje się "odczuciami" moderatora lub administratora a gdzie wolność słowa :?: , to w końcu fakty czy czyjeś "odczucia" , heloł. :shock:

W sumie regulamin można wywalić na śmietnik, moderator ma zawsze racje a jak nie to ma "odczucia" . :mrgreen: Śmieszne nie ? ... jeden punkt i regulamin załatwiony :mrgreen:

Miłej pracy. (choć to rzekomo wolontariat).
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2015-12-01, 18:39  


sevenheven napisał/a:
Winowajcą więc jest http://www.forum-onkologi...viewprofile&u=2

Witam.

I uprzejmie zapytuję: "winowajcą" czego?...

Uprzejmie również wyjaśniam, iż rzeczywiście serwer jak i domeny są moją własnością.

Stworzyłam to forum (pomysł, inicjatywa i poniesione koszty) samodzielnie, jako osoba fizyczna. Dopiero ok. 1,5 roku później powstała fundacja.
Ponieważ forum, z którego Wszyscy Państwo korzystacie nieodpłatnie (taka była zresztą idea tego przedsięwzięcia) jest moim życiowym dziełem i osiągnięciem - za poradą radcy prawnego nie przekazałam go na własność żadnej innej osobie fizycznej ani organizacji.
Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO ma, na zasadzie umowy, prawo użytkowania serwera i domen. Nieodpłatne. Do chwili, gdy wykorzystywanie w/w dóbr będzie zgodne ze statutem w/w fundacji i korzystne dla chorych i ich bliskich.

To, że serwer oraz domeny stanowią wciąż moją własność gwarantuje Wam, że forum nie zniknie wraz z przykładowo: zamknięciem danej fundacji.
Będzie istnieć dopóki żyję. Chyba, że umrę :) , ale i o to zadbałam - jeden z naszych Administratorów jest moim spadkobiercą i głęboko wierzę, że - w razie potrzeby - będzie moje dzieło kontynuował.

Czy do powyższego są jakiekolwiek pytania?


bartek napisał/a:
hejka, nie logowałem się tutaj przez dwa lata, dostałem ostatnio takiego maila:

Witaj bartek

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Sob 28. Lis, 2015 21:40:58

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.


Błędnie Pan wpisał login lub hasło. I to wielokrotnie.
Naturalnie zatem - skrypt konto zablokował.

bartek napisał/a:
No i nie wiem jak się skontaktowac z administratorem, bo nigdzie nie ma żadnych danych kontaktowych

Ależ - gdzie się nie ruszyć - są. 1) Formularz kontaktowy forum. 2) Grupy - są tam wymienieni Moderatorzy i Administratorzy. 3) Każdy ma w profilu adres email oraz "pw". 4) Istnieje dział "Życie Forum" - można było zadać tam pytanie nienacechowane agresją - tylko zwykłe, organizacyjne. 5) Trzeba było przeczytać Regulamin...

bartek napisał/a:
opcja usuń konto nie istnieje (!!).

Oczywiście. Korzystał Pan zatem, jak dotąd, z zasobów Forum bezprawnie.
Warunkiem korzystania z tego, co oferujemy z dobrego serca i bezpłatnie - jest zaakceptowanie Regulaminu. Zignorował go Pan. A więc i nas. I teraz ponosi Pan tego koszty.

bartek napisał/a:
Ciekawe co z tymi, co już umarli?

Liczy się Ich wola za życia.


Czy są jeszcze jakieś pytania? :)


[ Dodano: 2015-12-01, 18:43 ]
bartek napisał/a:
Po szybkiej rozmowie już wiem, że należa zacząc od ustalenia w nask kto jest właścicielem domeny, w inym miejscu gdzie stoi serwer i w infarmie jakie firmy farmaceutyczne stoją za forum.

Panie bartek.
Oszczędzę Panu wysiłku, bo odpowiedź jest prosta: żadne. :)

A szkoda.
Staram się jak mogę by to zmienić i przestać wreszcie płacić za to wszystko z własnej kieszeni. :)
Każda mądra fundacja ma sponsorów.
Wierzę zatem, że moja dotychczasowa głupota jest uleczalna :) .
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
sevenheven 


Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2015-12-01, 19:26  


Cytat:
Wierzę zatem, że moja dotychczasowa głupota jest uleczalna.


Niech fundacja DSS postara się o statut OPP, będzie miała możliwość pozyskiwania środków z 1% , podpisać nową umowę z "forum", fundacja płaci za koszty utrzymania a na forum wisi banner informujący o 1%. dla DSS. Perpetum mobile będzie ;)

[ Dodano: 2015-12-01, 19:38 ]
Poprawka, widzę że stattut jest, tylko dotrzeć do informacji o tym to jakaś makabra, skąd Ci ludzie mają wiedzieć że mogą oddać swój 1%. Trzeba się do tego dokopać a to powinno walić po oczach (bannerem na forum ;p).
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2015-12-01, 19:50  


Panie bartek, Panie sevenheven. Żaden z Panów nie loguje się tutaj używając swoich pełnych danych osobowych, zaś zarejestrowanie konta e-mail, chociażby tylko do celów korzystania z niniejszego forum, portali społecznościowych, portali randkowych czy portali zawierających treści nie do końca przyzwoite, jest praktyką powszechną. Osoby korzystające z Forum są uprzedzane, że nie należy umieszczać na nim informacji medycznych zawierających dane osobowe osób chorych, oraz lekarzy. tak więc ani to Forum, ani Fundacja nie gromadzą danych osobowych, które musiałyby być zgłaszane do GIODO. Ujawnianie czyichkolwiek danych na tym Forum jest zabronione, i za każdym razem wywołuje reakcję moderatorów. Panowie... oprócz tego, że na Forum obowiązuje regulamin, obowiązuje również polskie prawo, obowiązuje też netykieta, oraz zwykła przyzwoitość. I w imię tych właśnie zasad, daję Panu, Panie bartek, czas na zapoznanie się z regulaminem, i poszukanie miejsca, gdzie może Pan złożyć odwołanie od mojej decyzji. Panie sevenheven, Panu również daję czas na zastanowienie się nad tym, czy właściwe jest zamieszczanie na tym Forum danych osobowych, chociażby pochodziły z ogólnodostępnych źródeł, i czy właściwe jest tworzenie multikont.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #11  Wysłany: 2015-12-01, 22:47  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Błędnie Pan wpisał login lub hasło. I to wielokrotnie.
Naturalnie zatem - skrypt konto zablokował.

W tej kwestii także ja poczuwam się do bycia (współ- ?) "winowajcą":
w listopadzie zostały - przeze mnie - zablokowane domeny pocztowe *@gmail.com, *@mail.com, *@yahoo.com
z powodu wyjątkowo zmasowanych cyberataków używających tych domen robotów spamujących internetowe fora.
Użytkownicy logujący się na forum w ciągu ostatniego roku zostali powiadomieni mailowo o tej blokadzie
z prośbą o podanie innego adresu poczty w celu umożliwienia im dalszego korzystania z forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group