1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja żona ma raka kości
Autor Wiadomość
NorDez 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-04-25, 19:20  Moja żona ma raka kości


Witam wszystkich na tym forum !
Cieszę się że znalazłem to forum, jest to dla mnie bardzo ważne. Moja żona(69) ma stwierdzonego raka kości - tworzące się chrzestniaki. Poza tym toczeń układowy, POHP, chorą tarczycę, osteoporozę. To co powodują te choroby u niej mnie przerasta - mam 69 lat, ale dzięki Bogu zdrowie mi jeszcze w miarę dopisuje - gorzej z moją psychiką. Obecny stan zdrowia mojej żony jest gorzej niż zły. Od paru miesięcy ma baaardzo silne bóle idące od kręgosłupa do całego ciała. Teraz jest już tak źle, że bardzo słabo się może poruszać, te bóle są tak ostre, że tylko swojej nie zwykle silnej psychice może funkcjonować. Żadne silne środki przeciwbólowe zarówno w zastrzykach jak i w tabletkach i plastrach(tych silnych) nie działają. do lekarzy chodziła o różnej specjalizacji - niestety - poza specjalistą od POHP i cukrzycy(też ją ma) nie wiele dają. Sterydy ze względu na toczeń bierze od ponad roku. Co ciekawe na tej chorobie, nawet lekarz prywatny nie był w stanie poznać się w porę. Po wizycie u ortopedy pan doktor poświęcił jej 5 minut dwukrotnie na wizytę i nie odezwał się słowem traktując żonę jako "zbędny balast zawracający mu głowę". Teraz chcę jej załatwić wizytę w poradni leczenia bólu na wizytę prywatną, ale wątpię czy coś jej pomogą. Mieszkamy w Warszawie, przychodnia mieści się na Kaczej 8. Żona już zwątpiła w lekarzy. Poza tym oboje jesteśmy emerytami także nie przelewa się u nas, a leczenie prywatne jest bardzo drogie. Sądzę że będę musiał załatwić domowe hospicjum - tylko gdzie i jak. Trochę o tym poczytałem, jednak nie wszystko jest dla mnie jasne.
Przepraszam za przydługi post, ale nie mam innych możliwości. Może ktoś krótko coś doradzi.
Ja nie mogę zostawić żony w tak trudnej dla nie sytuacji i oddać gdzieś na poniewierkę.
_________________
NorDez
 
Matylda80 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 9

 #2  Wysłany: 2016-04-25, 19:24  


Z tego co opisujesz myślę iż w domowych hospicjum powinna dostać lepszą opiekę niż ma dotychczas (od personelu medycznego).
_________________
Żyj tak, aby in­ni nie ce­nili Cię za to co masz, a za to kim jesteś.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2016-04-25, 20:00  


NorDez, Witaj na forum.

NorDez napisał/a:
Sądzę że będę musiał załatwić domowe hospicjum - tylko gdzie i jak


Najlepsze rozwiązanie, najlepiej są w stanie zabezpieczyć przeciwbólowo. Jak najszybciej to załatw, bo życie w bólu jest nieludzkie, żona nie może cierpieć.

Jeśli leczenie onkologiczne jest zakończone wystarczy podejść do lekarza rodzinnego z całą dokumentacją medyczną żony i poprosić o wypisanie skierowania do HD.

Z tym skierowaniem i dok. medyczną idziesz do wybranego przez siebie hospicjum i zapisujesz żonę. Warto posprawdzać kilka takich placówek bo często bywają ogromne kolejki i czekanie na pierwszą wizytę może być długie. Działaj bo szkoda czasu.

Może ktoś z W-wy podpowie gdzie jest najlepsze HD.

pozdrawiam.
 
NorDez 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2016-04-25, 20:05  


marzena66 napisał/a:
NorDez, .....................

Może ktoś z W-wy podpowie gdzie jest najlepsze HD.

pozdrawiam.
No proszę poradźcie gdzie w Warszawie znaleźć takie hospicjum domowe.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-04-25, 21:24 ]
Proszę nie cytować całych postów, niepotrzebnie zajmują miejsca.

_________________
NorDez
 
Matylda80 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 9

 #5  Wysłany: 2016-04-25, 20:32  


Wygooglowałam listę hospicjum w Warszawie (domowe i stacjonarne) - nie wiem które jest lepsze a które gorsze bo nie mieszkam w stolicy ale możesz też kierować się tym które jest bliżej - będzie to wygodniejsze dla Ciebie i Żony - tak myślę. Myślę że każde z nich ma dobrą opiekę.

http://www.pomocy.waw.pl/...picja/warszawa/
_________________
Żyj tak, aby in­ni nie ce­nili Cię za to co masz, a za to kim jesteś.
 
NorDez 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2016-04-25, 21:04  


Dziękuję, też już znalazłem, będę jutro dzwonił, mieszkam na Bielanach także wszystkie z okolic Bielan i Żoliborza będą dobre. Ciekawe ile trzeba czekać aby móc zapisać żonę ?
A czy poradnia bólu, nawet ta prywatna coś poradzi aby złagodzić jej ten ból ?
_________________
NorDez
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2016-04-25, 22:35  


NorDez,

Poradnia Przeciwbólowa jak najbardziej pomoże, zajmuje się łagodzeniem bólu.

Ja jednak uważam, że najlepiej ból jak i inne dolegliwości pacjentów onkologicznych łagodzi hospicjum.
NorDez napisał/a:
Ciekawe ile trzeba czekać aby móc zapisać żonę ?


Z tym jest różnie w jednych parę dni a w innych ponad miesiąc, podzwoń i popytaj jaki jest czas oczekiwania.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group