1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsak macicy
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #31  Wysłany: 2018-01-09, 21:15  


Co 3 mies to na pewno będziesz na wizytach kontrolnych. Badania obrazowe rzadko są ustalane w jednolitych odstępach czasu. Na ostatnich badaniach miałaś czysto, więc gdyby miało coś być (odpukuję) to musi urosnąć żeby było widoczne w TK, lekarz ocenił że to rosłoby wolno więc TK za 6 mies. Jak nic się nie pokaże to jeszcze będą wydłużane okresy między badaniami.
_________________
sprzątnięta
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #32  Wysłany: 2018-01-09, 21:17  


Rozumiem, więc na razie mogę się skupić na szkole =)
Teraz tylko wyleczyć ten problem z gardłem
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #33  Wysłany: 2018-01-11, 17:59  


Dostałam jakieś syropki i już trochę więcej odkrztuszam flegmy
Otrzymałam również zgodę na powrót do szkoły i po 7 miesiącach siedzenia w domu lub w szpitalu wracam po feriach na zajęcia :D
Być może jak wbiję się w rytm szkolny to znikną wszystkie mini objawy, w końcu będę miała wtedy dużo innych rzeczy w głowie a nie tylko chorobę jak przy bezczynnym siedzeniu w swoim pokoju
Trochę głupio mi tak tu pisać, kiedy jednocześnie w tym samym czasie w wielu wątkach opisywana jest walka o życie.. Jednak uznałam, że chyba warto się podzielić z Wami moimi przeżyciami, mam nadzieję, że tym nikogo nie urażam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #34  Wysłany: 2018-01-11, 22:57  


Też na pewnym etapie walczyłaś o życie, więc nie różnisz się niczym od nas. Ciesz się życiem i dużo się ruszaj - siedzenie w pokoju to powinna być przeszłość.
_________________
sprzątnięta
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #35  Wysłany: 2018-09-16, 13:34  


Witam, dawno mnie tu nie było (ale to chyba dobry znak...)

Jestem w trakcie leczenia hormonalnego, w listopadzie minie pierwszy rok przyjmowania leku Megace. Jednocześnie od listopada mam również przejść na przerwę w jego stosowaniu.

Jestem dosyć niepewna - jak wiadomo po moim całym wątku, jestem bardzo wyjątkowym przypadkiem, więc i sama terapia hormonalna jest eksperymentalna i uzupełniająca. Zaplanowana jest na okres 2 lat (z czego 10 miesięcy minęło). Jednak wiadomo - hormony dają duże skutki uboczne, które również mnie nie ominęły.
Niestety załapałam się na zespół Cushinga wywołany nimi (który objawia się przede wszystkim okropnie grubą twarzą, ogólnie głową, szyją i ramionami)
Od 10 miesięcy przyjmowania leku, przytyłam prawie 20kg, przez co na moim biednym 16 letnim ciele są teraz same rozstępy. Piersi, uda, łydki, brzuch, z każdej strony w rozstępach, ciemno czerwonych. Moja linia żuchwy nie istnieje, można nazwać mnie "człowiekiem kciukiem", bo szyja od razu przechodzi do ust (inaczej się chyba opisać tego nie da). Oprócz spraw wyglądowych, bardzo szybko się męczę, moja kondycja to cienka linia między całkowitym jej brakiem, a jakimś jeszcze śladem (a zapewniam, że w miarę dbam o ćwiczenia, normalną dietę itp.)

Mimo wszystko te zmiany tak mnie obciążyły, że nie wyrabiam psychicznie i stąd pomysł na zastosowanie przerwy w terapii (oczywiście ustalony z moim lekarzem)

Jednak muszę Wam powiedzieć, że strasznie się boję. Myślę tylko o tym, że przestanę brać ten lek i od razu nastąpi nawrót choroby. Z jednej strony paniczny lęk przed tym, że przez przerwę wszystko pójdzie na marne, z drugiej strony okropny stan psychiczny spowodowany braniem lekarstwa. Tak samo boję się, że 2 letnia terapia hormonalna i tak by nie wystarczyłam, bo może powinnam brać Megace już do końca życia (...)? Ale tego się po prostu nie dowiem :(

Czy ktoś z Was może mi w tej sprawie doradzić? Może w moim toku myślenia jest jakiś błąd, którego nie zauważam..?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #36  Wysłany: 2018-09-17, 23:05  


Racky napisał/a:
w listopadzie minie pierwszy rok przyjmowania leku Megace.
A na co Ty bierzesz to Megace, to lek na apetyt, masz z tym problem?
Nie pomyliła Ci się nazwa leku czy ja coś mylę?

pozdrawiam
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #37  Wysłany: 2018-09-17, 23:32  


marzena66 napisał/a:
Racky napisał/a:
w listopadzie minie pierwszy rok przyjmowania leku Megace.
A na co Ty bierzesz to Megace, to lek na apetyt, masz z tym problem?
Nie pomyliła Ci się nazwa leku czy ja coś mylę?

pozdrawiam


Stosuję ten lek właśnie w przypadku nowotworu, służy on do przybrania na wadze ale jest również stosowany w leczeniu onkologiczno-ginekologicznym (blokuje wydzielanie jednego z hormonów)
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #38  Wysłany: 2018-09-18, 20:56  


a powiedz, czy masz dostęp do Twoich wyników badań? myślę, że dobrze by było wstawić je tutaj
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #39  Wysłany: 2018-09-18, 22:26  


mufaso83 napisał/a:
a powiedz, czy masz dostęp do Twoich wyników badań? myślę, że dobrze by było wstawić je tutaj


Tych wyników jest naprawdę sporo, ale niczym nie różnią się od tego co opisałam we wcześniejszych wiadomościach w wątku - niezbyt mogłabym teraz wertować ten stos papierów, jednak w miarę pamiętam większość opisów i jeżeli coś konkretnie potrzeba to powinnam być w stanie napisać z pamięci :)
 
margareta_m 


Dołączyła: 28 Paź 2018
Posty: 3
Skąd: PTB

 #40  Wysłany: 2018-10-28, 18:57  


Przeczytałam twój wątek i przepraszam, że to powiem ale się zastanawiam czy Ty na pewno jesteś chora na raka czy może to jednak inna choroba?
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #41  Wysłany: 2018-10-28, 21:47  


margareta_m napisał/a:
Przeczytałam twój wątek i przepraszam, że to powiem ale się zastanawiam czy Ty na pewno jesteś chora na raka czy może to jednak inna choroba?

z tego samego powodu prosiłam o wstawienie skanów badań. Uważam, że aby rozwiać wątpliwości powinnaś zamieścić wyniki, a nie je pisać.
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Racky 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 25

 #42  Wysłany: 2018-10-28, 22:27  


margareta_m napisał/a:
Przeczytałam twój wątek i przepraszam, że to powiem ale się zastanawiam czy Ty na pewno jesteś chora na raka czy może to jednak inna choroba?


Tak, jestem chora na mięsaka macicy (który trochę różni się od raka, bo to 2 inne typy nowotworów)

Co do wyników badań - ja naprawdę nie wiem nawet jakie wyniki powinnam wysłać. W sumie papierów, na których opisany jest mój stan zdrowia jest około 15 kartek (wszystkie możliwe TK, rezonanse, histopato, USG itp.), a do tego nie wiem czy ze 2 papierki nie zostały może u mojej prowadzącej.

Jeżeli chodzi o jakiś konkretny wynik to proszę napisać, wtedy przegrzebię kartki i spróbuję go znaleźć :uuu:

Do tego wizyta kontrolna na której zostanie podjęta decyzja o przerwie coraz bliżej, a ja coraz mocniej się waham..
 
margareta_m 


Dołączyła: 28 Paź 2018
Posty: 3
Skąd: PTB

 #43  Wysłany: 2018-10-29, 07:13  


Zapewne czytałaś wątki innych więc zobacz jak ludzie wstawiają dokumenty medyczne. Najpierw wstawiają rozpoznanie, później dodają kolejne wyniki co do których mają wątpliwości lub pytania. Na forum jest dokładny opis jak mają być przygotowane i wstawione załączniki. Wyniki wstawia się po to żeby ktoś kto się zna lub ma doświadczenie mógł szybko pomóc. A także po to żeby było wiadomo, że osoba naprawdę jest chora onkologicznie a nie np psychicznie lub poprostu bawi się uczuciami i czasem użytkowników. 15 kartek to nie jest dużo.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #44  Wysłany: 2018-10-29, 17:10  


margareta

Po co zarejestrowałaś się na tym forum? Żeby napisać 2 nieprzyjemne posty? Co w nich sugerujesz?
My tu przyjmujemy każdego jak się przedstawia i każdy ma prawo odkryć się na tyle na ile chce, jeżeli jest coś nie tak to załatwiają to administratorzy, TY nie jesteś upoważniona do wysuwania takich sugestii.
_________________
sprzątnięta
 
margareta_m 


Dołączyła: 28 Paź 2018
Posty: 3
Skąd: PTB

 #45  Wysłany: 2018-10-29, 18:18  


Gaba,
czytam to forum od dawna i nie, nie zarejestrowałam się po to żeby pisać niemiłe posty. Napisałam bo być może ta osoba potrzebuje pomocy innej niż onkologiczna. Zresztą jak widziałaś nie tylko ja miałam jakieś wątpliwości. Ale masz rację w sumie to nie powinno mnie to obchodzici pewnie się czepiam więc więcej się nie wtrącam. Miłego dnia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group