1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór stawu bidrowego ?
Autor Wiadomość
MarcinL 


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-02-08, 15:32  Nowotwór stawu bidrowego ?


Witam. Własnie byłem u lekarza i zostałem poinformowany o prawdopodobienstwu raka w moim biodrze. Proszę o opinie innych lekarzy.

Mam problem z biodrem od 9 roku życia dziś mam 27 lat. Za młodych lat ortopeda stwiedził zwyrodnienie stawu biodrowego. Były rehabilitacje naswietlania itp. nic nie pomogło. Po paru latach lekarz stwierdził ze nadaje się na wymiane biodra na tytanowy... odmówiłem. Dostawałem blokady co około 6 miesiecy i żyłem z tym bulem. Ostatnią blokade miałem 4 lata temu i od tamtej poru nauczyłem się z tym żyć.

Teraz sprawa wygląda inaczej. Nie moge rano wstać w łóżka. Na pośladku robi mi się gula szerokości 5 na 5 centymetrów i około 1 cm wysoka ( nad skurą ) nie wyglada to zle bo wyglada jak wiekszy pośladek. Lecz są punkty w tej guli których nie moge dotknąć ani sie na niej położyc. Ta gulka schodzi jeśli się przejdę ( na początku ruch jest bardzo ograniczony ) na wieczór ból jest minimalny.

Dziś miałem dosyć, chcialem dostać blokadę, lecz musialem się udać do innego lekarza bo moj dzis nie przyjmował. Lekarz mnie zbadał na swój sposób i powiedział że to jest rak :|

Na początku stwierdził że mam jakiś płyn w tym miejscu. Wykonał badanie wstrzykując igle w to miejsce i okazało się że w srodku jest krew. Został przy teorii raka. Lecz stwierdził ze nie jest złośliwy zw wzgledu iż bóle są od kilkunastu lat. Caly czas w 1 miejscu.

Mam skierowanie na badania: RTG USG stawu, ob i kilka innych.

Jakie jest zdanie innych osób. Chce wiedzieć coś więcej, co mi grozi.

Pracuje i moge pracować, dzieki ruchowi ból z wiekszości zanika. Przy siedzeniu w aucie wiecej niz 2h ból bardzo szybko wzrasta. Lekarz nie uwierzył mi że to mi schodzi do wieczora. Czy moje objawy nadaja sie do doktor G z Discavery ?? Proszę o opinie
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-08, 23:00  


Nie mamy żadnych możliwości jakiegokolwiek wypowiedzenia się w sprawie bez przytoczenia wyników badań.
Lekarz, który badał chorego, ale nie zlecił jeszcze badań dodatkowych również może stawiać jedynie hipotezę, bądź rozważać kilka różnych możliwości odnośnie potencjalnej diagnozy.
Dopiero wyniki odpowiednich badań pozwalają na postawienie rozpoznania.

Odnośnie naszego forum, warto pamiętać o zasadzie:

» Jakość informacji, które nam dostarczysz - determinuje jakość odpowiedzi/porady/pomocy, którą uzyskasz. «

Prosimy zatem o więcej konkretów (zapewne po wykonaniu zleconych przez lekarza badań dodatkowych).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-09, 00:14  


DumSpiro-Spero, DZIĘKUJĘ ::thnx::
i milej i przyjemniej
 
MarcinL 


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2013-02-09, 10:55  


Dzis mialem ciężką noc. Gula o której pisalem o 4 rano urosła 2 krotnie. Myslalem że wezwę karetkę. Dostałem lekkich drgawek. Po zastosowaniu leków przeciwbólowych o około 5 rano udało mi się zasnąć.

Obudziłem się o 10:30 i znowu jestem w szoku. Gulka jest znowu mała ból oceniam w skali 2 na 10 gdzie o 4 rano ból miał maximum 10 na 10.

Wyglądało to na wylew wewnętrzny ( w tej gulce ) podejrzewam że zbierała się tam krew która się teraz rozeszła... jakaś hipoteza co do tego stanu ? miał ktoś coś takiego ?
ps o godzinie 3:45 stan mojej temperatury był 37,5 oceniam to za normalną temperature mojego organizmu.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-09, 11:11  


masz jakies wyniki?
na Bolko oko nie zdiagnozujemy Ciebie , bo ktos z nas miał cos podobnego

wklej lub przepisz te wyniki jakie posiadasz tylko pamiętaj jak będziesz skanował wyniki zakryj dane personalne swoje i lekarzy

czekamy na wyniki
 
MarcinL 


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2013-02-09, 11:29  


dostalem dopiero skierowanie na badania. Jest wekend i nic nie moge zrobic od poniedzialku zaczynam robic wyniki. ok no to czekamy
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-10, 00:34  


Odpowiednie posty, merytorycznie nieistotne, zostały z tego wątku usunięte.
Zainteresowani wiedzą, o które wypowiedzi chodzi.

Jeśli są następni chętni do samodzielnego rozwiązywania konfliktów publicznie na forum,
zamiast zgłaszania tego do moderatorów, o czym była niedawno mowa (tutaj),
to zamiast tego zapraszam do zgłaszania się bezpośrednio do mnie na PW po odpowiednią "nagrodę".
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
MarcinL 


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2013-02-13, 13:17  

















Oto wynik z Tomografu Komputerowego.
Opis: Badanie kT stawów biodrowych zmian nie wykazuje. Widoczna przebudowa struktury tkanek miękkich bocznej części mięśni pośladkowych - zwłaszcza pośladkowy większy w strefie powierzchniowej. Badanie wykonane bez podania środka kontrastowego utrudnia ocenę tkanek miekkich.

Z tego co sie dowiedziałem by podać "środek kontrastowy" trzeba leżeć w szpitalu :/

Inne badania:
ob -3-
Napisze co jest nie w normie bo jest wyników wiele ale tylko te są ponad norme.
RDW: 15.1 H% norma <10-15>
#MON: 0.3 norma <0.3 do 0.8>

jeszcze mam wyniki z moczu, ale wydaje mi się że nie są one potrzebne. czekam jeszcze na wynik z tarczycy...
co do badania na fosfotaze kwaśną - nie zrobiłem bo na wynik trzeba czekac 3 tygodnie. masakra.
Ból z dnia na dzień jest coraz silniejszy. Co dzień o 3 nad ranem budze się z bólem.

Moje objawy: zaczyna bolec na wieczór, rwie w nocy, ból promieniuje do kolana. Po wykonywaniu jakiś czynności fizycznych przez dłuższy okres czasu ból stopniowo ustępuje. Wczoraj ustąpił do takiego stanu że przeszedłem się okolo 2 kilometrów prawie nie kulejąc. Lecz po godzinie siedzenia na kanapie ból powraca i się nasila. Dochodzi do takiego stopnia że nie moge podnieść nogi.

Proszę o diagnozę co to jest. Jade w czwartek do ortopedy z tymi wynikami. Ale zastanawiam się czy do ortopedy z tym w ogóle powinienem się udać... chyba ktoś inny jest od mięśni. Bo wychodzi na to że jest to w mięśniu.

ps moja temperatura organizmu utrzymuje się w granicy 37,4 C*

Pomocy
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-13, 20:19  


Może nie pomogę zbyt wiele,ale chcę Ci tylko napisać,że aby podać środek kontrastujący do badania tk nie trzeba leżeć w szpitalu. Moim zdaniem powinieneś udać się do chirurga tkanek miękkich,bo ortopeda,to raczej jest od stawów.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group