1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsak gładkokomórkowy macicy
Autor Wiadomość
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #31  Wysłany: 2013-08-02, 08:30  


Maciejek jesteś WSPANIAŁYM synem i człowiekiem _itsme_
Trzymam mocno kciuki za Twoją Mamę :okok"
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Maciejek 


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: centrum pl
Pomógł: 4 razy

 #32  Wysłany: 2013-08-02, 08:35  


Dziękuję ;)
_________________
Maciek
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #33  Wysłany: 2013-08-05, 09:42  


Witaj Maćku.
Jak się czuje Mama,czy jest już troszkę silniejsza?Potrzebne będą Jej siły na dalsze leczenie i oczywiście dojazdy do CO,a to jest niestety wyczerpujące,czasami to drugie bardziej.
Daleka jestem od polecania jakichkolwiek preparatów witaminowych dla wzmocnienia organizmu,tym bardziej,że takie rzeczy powinny być uzgadniane z lekarzem prowadzącym.Ze swojej strony napiszę tylko,że prawie całkowicie podczas leczenia i teraz zresztą też,zrezygnowałam z suplementacji witaminowej,raz że na początku nie wiedziałam,co mogę brać,żeby sobie nie zaszkodzić,dwa,że po jakimś czasie doszłam do wniosku,że bez tych preparatów czuję się tak samo jak w momencie kiedy je zażywałam(przed chorobą).Jedną rzeczą jaka przyjmowałam podczas leczenia był olej z rekina w kapsułkach.Uzgodniłam to najpierw z chemioterapeutą ,(miałam chemioterapię przedoperacyjną),który zgodził się na ten preparat,ale równocześnie powiedział,żebym już niczego innego nie przyjmowała i oczywiście nie przesadzała z ilością. Nie chcę być tu posądzona o szarlatanerię :-D dlatego napiszę wyraźnie,że na mnie ten preparat działał rewelacyjnie.Nigdy nie przekraczałam 4 kapsułek na dobę,za to stosowałam go długotrwale i do dzisiaj do niego wracam,w stanach przemęczenia i osłabienia.
Co do zaparć przychodzi mi do głowy mieszanka, która może pomóc,ale trzeba się przemóc,
żeby ją wypić rano na czczo (kwaśna jak jasna ch....a ups ... |idiota| ). Chodzi o sok z aloesu z miąższem + sok z cytryny + oliwa z oliwek.W proporcji 1:1:1 (po jednej łyżce). Jest to miksturka używana do oczyszczania organizmu,w różnych dietach,ale ponieważ sok z aloesu oprócz działania wzmacniającego wykazuje tez działanie przeczyszczające,może warto spróbować (krótkotrwale), jeżeli nic innego na zaparcia nie pomaga.Dodam tylko tyle,że mieszankę stosuję u osoby długotrwale unieruchomionej,leżącej,z dość dobrym skutkiem.
No to się wymądrzyłam :lol: ,pozdrawiam Was serdecznie i ogromie dużo siły życzę. :flow:
W Bydgoszczy wreszcie zgasło słońce,jest czym oddychać,chwilowo. :)
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #34  Wysłany: 2013-08-19, 09:03  


Maćku,mam nadzieję,że Mamie siły już troszeczkę powróciły.Z tego co pisałeś wcześniej wynika,że dzisiaj rozpoczynacie leczenie,dlatego mocno trzymam kciuki.Powodzenia :)
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
Maciejek 


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: centrum pl
Pomógł: 4 razy

 #35  Wysłany: 2013-08-20, 15:48  


Dzień dobry wszystkim! Moja mama jest od wczoraj w CO została na oddziale brachyterapii. Nie jest zbyt dobrze bo od około tygodnia mama ma krwawienia. Łudziłem się nadzieją, że to z wycinka który został pobrany jakiś czas temu. Niestety wiemy na pewno, że to zmiana nowotworowa, która w ciągu miesiąca powiększyła się od ledwo zauważalnej zmianki w krwawiący guzek. Więc tempo jest szokujące. Plan działania jest taki do 27.08 brachyterapia od 28 .08 chemioterapia na oddziale (3 dni) niestety nie pamiętam co będzie dostawała, jak tylko się wybiorę do niej to muszę zerknąć do skierowania (bo wpisane były tam skróty leków). Dopiero co wyregulował się przewód pokarmowy i zaczęła czuć się troszkę lepiej ciekawe jak będzie się czuła po zaplanowanych terapiach. :uuu: Dzisiaj będzie jeszcze rezonans. Niestety pewnie nie dowiem się dzisiaj co więcej wyszło w tym badaniu. Jestem pełen obaw, a mama czuje olbrzymią niepewność. Przepraszam, że może mało składnie piszę ale jestem w pracy i nie mam zbyt wiele czasu. Pozdrawiam
_________________
Maciek
 
Maciejek 


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: centrum pl
Pomógł: 4 razy

 #36  Wysłany: 2013-08-22, 22:12  


Właśnie wróciłem z CO. Mama wygląda lepiej. Chociaż psychika kiepsko.... Ale działamy. Czy może ktoś mi powiedzieć co to jest terapia IFO+PCL? A w nawiązaniu do poprzedniego posta w rezonansie żadne zmiany w j. miednicy nie zostały uwidocznione. :mrgreen: Wygląda na to, że jedyną zmianą jest ta w pochwie. Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Maciek
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #37  Wysłany: 2013-08-22, 22:27  


Maciejek napisał/a:
Czy może ktoś mi powiedzieć co to jest terapia IFO+PCL?

Najprawdopodobniej chodzi o chemioterapeutyki: Ifosfamid i Paklitaksel.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Maciejek 


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: centrum pl
Pomógł: 4 razy

 #38  Wysłany: 2013-08-22, 23:45  


Dzięki Richelieu!!! Jesteś wielki! Resztę wygooglam jutro w pracy (o ile jeszcze mnie nie zwolnili).
_________________
Maciek
 
Maciejek 


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: centrum pl
Pomógł: 4 razy

 #39  Wysłany: 2014-02-20, 20:01  


Witam po długiej przerwie. Wiele się zmieniło od ostatniej mojej wizyty tutaj, niestety na gorsze. Mówiąc krótko mama jest po trzech operacjach (ostatnia w październiku) czterech CTH (PCL+IFO) brachyterapii (6x) i wszystko o kant... Na kikucie pochwy mamy już guz 8x10 na razie bez przerzutów (wg badań obrazowych - ostatni MR 31.12.13). Ostatnio zaczęło się znowu krwawienie, mama jest w CO. Wiem że jej położenie jest kiepskie. Nie bardzo am czas żeby rozpisywać się dokładnie co się dzieje ale mam OLBRZYMIĄ prośbę: CO na Ursynowie jest podobno wiodącym w Polsce ośrodkiem leczenia sarcomy. Może ktoś ma jakieś "szybkie dojście"????, jakiegoś dobrego lekarza??? Dolegliwości szybko się nasilają. Mamy mało czasu... Bardzo proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-02-21, 11:44 ]
Zgłosiłem post z zapytaniem o możliwość znalezienia jakiejś pomocy dla Was.

_________________
Maciek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group