1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bardzo proszę o radę co dalej
Autor Wiadomość
Alis 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: okolice Gdyni

 #1  Wysłany: 2012-09-21, 11:21  Bardzo proszę o radę co dalej


Witam, postanowiłam napisać na forum w imieniu mojego taty. A mianowicie tata ma 55 lat, w lutym tego roku miał zawał serca, od tego czasu nie pracuje, w szpitalu miał zabiegi wszczepiania 3 stenów, wyniki były coraz lepsze, wręcz lekarka powiedziała że tata ma wracac do pracy. Niestety tata czuł się słabo, w bardzo krótkim czasie schudł 15 kg, w 2-3 miesiace, ponadto ciągle miał krwawienia z nosa, strasznie obfite, potem wystąpił ból w kręgosłupie, na dole i temperatura, ból był bardzo silny, leki przeciwzapalne, serie zastrzyków nic nie pomagały. RTG nic nie wykazało, natomiast w tk kręgosłupa wyszło że jest ognisko osteolityczne. Tata oddał mocz na badanie i wykluczono szpiczaka mnogiego, w tk było zalecenie o badaniu scyntografia kości i o to wynik:

Wzmożona kumulacja znacznika w rzucie wyrostka poprzecznego kręgu L4, w badaniu SPECT-CT widoczny obszar osteolizy, może odpowiadać meta.
Wzmożone gromadzenie znacznika w rzucie trzonu i wyrostku kolczystym L3, obraz może odpowiadac zmianom zwyrodnieniowym. Innych ognisk patologicznej kumulacji znacznika w kośćcu nie widać. Do kontroli za 2-3 miesiace.

Tata udał się do onkolog z tym wynikiem i pani doktor powiedziała, że to najprawdopodobniej przerzut do kości, ale nie wiadomo skąd i że tata ma teraz szukać skąd to może być przerzut.
Tata poszedł więc do lekarza rodzinnego i poprosił o rtg płuc ponieważ palił 30 lat papierosy, ponadto chce się udać do urologa, gdyż leczył prostate. Lekarka rodzinna była zdziwiona tym, że onkolog kazała tacie szukać skąd jest to przerzut i powiedziała, że tata powinien mieć badanie tomografem PET. Co zrobić w tej sytuacji? Udać się do innego lekarza onkologa, prosić o skierowanie na badanie PET? Czy też na własną ręke szukać nowotworu?
 
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-21, 11:51  


Witaj Alis.
Moim skromnym zdaniem powinniście poszukać innego onkologa! On z pewnością zleci Tacie odpowiednie badania.
Swoją drogą, niestety coraz więcej spotyka się lekarzy, którzy traktują pacjenta jak intruza, którego jak najszybciej trzeba się pozbyć :uuu:
Życzę Tobie i Tacie wszystkiego dobrego :) .
Pozdrawiam
P.S. Jak najszybciej skonsultujcie się z jakimś onkologiem :!:
_________________
Beata
 
chantala 


Dołączyła: 11 Wrz 2012
Posty: 13
Skąd: poznań
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-09-21, 21:04  


Alis, szybciutko do onkologa i naciskać na PET, koniecznie!!! Walcz to jest Twój Tata, jak będziesz musiała wydaj wojnę wszystkim lekarzom!! Uwierz mi, wiem co piszę. W kwietniu straciłam moją ukochaną Mamę, nikt nam nie powiedział co było pierwotnym źródłem, PET wywalczyłam za późno!!! Za późno tzn. po 4 tygodniach!!!! Umarła po 2 miesiącach od momentu pierwszych objawów, ale to był strasznie agresywny nowotwór!! Nie dajcie się zbywać i zwodzić lekarzom, są dzisiaj totalnie nieczuli i bezlitośni. Poamgaj Tatusiowi jak tylko możesz!!! Bądź dzielna!!! Życzę Wam wiele siły i ZDROWIA!!
jeśli masz potrzebę pisz na bieżąco co u Was może będę mogła coś podpowiedzieć. Aha jak z bólem u Taty? ma dobre środki przeciwbólowe? Zarejestruj szybko Tatusia do poradni leczenia bólu (jeśli takowy go dręczy) w waszym mieście.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group