1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Międzybłoniak opłucnej złośliwy
Autor Wiadomość
Patrycja1 


Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-10-16, 17:57  Międzybłoniak opłucnej złośliwy


Witam,
nadal nie ma za wiele informacji na temat tego raka więc założyłam temat.
Mojemu tacie zdiagnozowano międzybłoniak opłucnej złośliwy w sierpniu, natomiast wczoraj otrzymał pierwszą chemię. Czeka go do 8 chemii co 3 tygodnie.

Historia zaczęła się chyba jak w większości tego przypadkach czyli zapalenie płuc i wykrycie wody w wody w płucach w kwietniu br. Zrobiono prześwietlenie gdzie lekarz prowadzący już widział, że coś jest na zdjęciu natomiast nie zapisała tego w żaden sposób tak aby móc dokonać dodatkowe badania. Źle przepisane leki, które były stosowane przy odciąganiu wody z płuc sprawiły, że mój tata miał notoryczne biegunki ( ma zdiagnozowane wrzody na jelicie). Jego organizm nie przyswajał pokarmu żadnego, więc po około dwóch miesiącach po pierwszym wypisie mój tata ponownie trafił do szpitala gdzie poinformowali go, że ponownie ma wodę w płucach ale oni nic nie mogą z tym zrobić ponieważ a skierowaniu od lekarza rodzinnego jest napisane aby go przyjąć na oddział z przyczyn jelit. Mój tata spędził na oddziale 3 tygodnie i nic nie zrobili z płucami.
Po około 2 tygodniach po 2 wypisie ze szpitalu udał się do lekarza rodzinnego, gdzie ona po raz kolejny wypisała skierowanie. Oczywiście tatę ponownie przyjęli na oddział gdzie po badaniach i próbie odciągnięcia wody z płuc przekierowali ojca do Zabrza. Tam po biopsji i po odczekaniu 2 tygodni na wyniki usłyszeliśmy diagnozę międzybłoniak opłucnej złośliwy. Kolejno tomografia z kontrastem na którą czekaliśmy kolejne dwa tygodnie a później tydzień na sympozjum. W sumie czekaliśmy ponad dwa miesiące od diagnozy na pierwszą chemię ponieważ ten rak nie jest operacyjny.
Martwię się, że ten czas, który został zmarnowany na czekanie i stanie w miejscu spowoduje, że choroba będzie postępować.

Bardzo chętnie bym usłyszała Wasze historię, ponieważ jest to rzadki nowotwór więc może podzielimy się informacjami.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #2  Wysłany: 2015-10-16, 21:20  


Patrycja1, jest kilka wątków na Forum dotyczących międzybłoniaka - skorzystaj z wyszukiwarki forumowej.
Jeśli masz do nas konkretne pytania, chciałabyś abyśmy coś wyjaśnili, bądź poszukali dla Ciebie informacji, to, proszę, zamieść więcej szczegółów dotyczących wyników badań oraz leczenia - możesz to zrobić wysyłając dokumenty dotyczące leczenia jako załącznik do postu. Proszę również abyś zadała konkretne pytania - łatwiej nam będzie się zorganizować.
Pozdrawiam serdecznie!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group