1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Melanoma in situ
Autor Wiadomość
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #16  Wysłany: 2012-03-09, 13:11  


no jak mialam lat 20 to niestety chodzilam ...moda ? ciezko powiedziec, glupota napewno... ale zdecydowanie bardziej z opcji " slonce" korzystalam...ja z tych cieplolubnych jestem, dlatego kilka lat temu padlo na wlochy jako kraj do zamieszkania...

i teraz tak mysle, ze byc moze i tak mialabym tego czerniaka po tych bledach mlodosci, ale moze dopiero kiedys...a slonce tutaj przyspieszylo rozwoj wypadkow...

ale to moje gdybanie

z drugiej strony lepiej, ze tu sie dowiedzialam, bo z tego co czytam o dzialaniach w Pl z wizytami, cieciami itp to tutaj troszke ( czyt. znacznie ) szybciej sie to wszystko dziala ;)

bo ja naprawde nie narzekam...za kazdym razem mam ciecie robione tego samego dnia co wizyta w szpitalu- mowia- jest czerniak, trzeba docinac, robimy dzis czy masz jakies plany ?
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #17  Wysłany: 2012-03-09, 13:24  


Nie no w Polsce aż tak źle nie działa jak myślisz :) Jak ja poszedłem do onkologa z swędzącym znamieniem to zaraz tego samego dnia parę minut wysłał mnie do dermatologa by se obejrzał (mógł od razu do chirurga) obejrzałą i za 2 dni miałem wycięcie :) to jak widać nie jest tak długo, no może nie tak ekspresowo jak w Twoim przypadku ale jednak tez wcześnie :)
Ja jestem tez bardzo ciepłolubnym stworzeniem i wolałem na słońcu się opalać ale solarium też lubiłem tak poleżeć sobie, wiaterek, muzyczka eh poszedłbym sobie :) :run:!!
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #18  Wysłany: 2012-03-09, 14:59  


nie myślcie sobie, że ja nie lubię słońca, albo stroniłam od solarium - w przeszłości :sun:

Takie czasy, że każdy chce wyglądać atrakcyjnie i zdrowo, a ponieważ mam bladą karnację, to regularnie chodziłam na chwilę co tydzień, by nie pytano mnie stale, czy aby chora nie jestem.. Wtedy wydawało mi się, że to nawet zdrowo. Przy okazji wygrzewałam stale podziębione zatoki. Jakże zdrowo być miało ...
To w zimie.

A w lecie z każdych wakacji będąc dziewczęciem młodym wracałam brązowiutka...
Pamiętam, jak mama - jeszcze w liceum - kadziła mi nad uchem, by filtem się smarować. Dziś śni mi się po nocach olejek z filtrem jaki wówczs kupiłam - filtr nr 2!!!
Osiągnąwszy wiek lat około dwudzistu nieco zmądrzałam i filtry z wyższym numerem używać zaczęłam, przeważnie 30, czasem 15...

Ale nie ma co gdybać, co by było gdyby.....
Czasu nie odwrócimy.

xxx

[ Dodano: 2012-03-09, 15:09 ]
Słuchajcie,

to może jak już jesteśmy prawie skrzyknięci, to zorganizujemy faktycznie wyjazd do Roma.

Bellaluna, jesteś w stanie podpowiedzieć nam namiary na jakiś ekonomiczny nocleg? Oczywiście nie w środku lata, ale np we wrześniu, czy kiedy tam kończy się nawał turystyczny.

Ja boję się wyjażdzać nad morze, ale w takim towarzystwie czułabym się komfortowo. W końcu wszystkim nam nie wolno eksponowac się na słońce, ale mały grzeszek w środku października nie powienin zaszkodzić, zwłaszcza jeśli byłoby to "grzeszenie zbiorowe" |happy|

marjanna
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #19  Wysłany: 2012-03-09, 15:49  


klikers, no Ty miales wyjatkowe szczescie z czasem oczekiwania...ale jak czytam wpisy innych to oslabia mnie to czekanie, szczegolnie na docinki..miesiac , poltora :?ale?:


marjanna napisał/a:
to może jak już jesteśmy prawie skrzyknięci, to zorganizujemy faktycznie wyjazd do Roma.


byloby fajnie Was zobaczyc...z noclegiem to jest, ze istotna jest ilosc osob i termin...oraz centrum Rzymu czy moga byc okolice :)
ale zawsze cos sie znajdzie ;)
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #20  Wysłany: 2012-03-09, 16:05  


MagdaJot

zostałaś właśnie honorowym członkiem ekipy -)

8-)
 
MagdaJot 



Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Pomogła: 8 razy

 #21  Wysłany: 2012-03-09, 17:53  


marjanna, dzięki Szefowo :readit!!: na piśmie poproszę :mrgreen:
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #22  Wysłany: 2012-03-09, 19:22  


no to czekam :-D
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #23  Wysłany: 2012-03-09, 21:22  


marjanna napisał/a:

[ Dodano: 2012-03-09, 15:09 ]
Słuchajcie,

to może jak już jesteśmy prawie skrzyknięci, to zorganizujemy faktycznie wyjazd do Roma.

Bellaluna, jesteś w stanie podpowiedzieć nam namiary na jakiś ekonomiczny nocleg? Oczywiście nie w środku lata, ale np we wrześniu, czy kiedy tam kończy się nawał turystyczny.

Ja boję się wyjażdzać nad morze, ale w takim towarzystwie czułabym się komfortowo. W końcu wszystkim nam nie wolno eksponowac się na słońce, ale mały grzeszek w środku października nie powienin zaszkodzić, zwłaszcza jeśli byłoby to "grzeszenie zbiorowe" |happy|

marjanna

Jestem jak najbardziej za :) :) :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #24  Wysłany: 2012-03-11, 21:49  


Ja też się chętnie dołączę:)
Od diagnozy mam już 1 wyjazd w ciepłe słoneczne miejsce za sobą, da się to zorganizować:)
nosiłam kapelutek z szerokim rondem, cienka tunika długi rękaw, dłuższe spodnie plus bloker.
A na plaży to głównie podziwiałam zachody i wschody słońca:)
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #25  Wysłany: 2012-03-11, 22:17  


to widze, ze ekipka sie zbiera :mrgreen: 8-) :sun:
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #26  Wysłany: 2012-03-13, 16:15  


hej ... no widzę bellaluna że Twój fan klub się organizuje, ja bardzo chętnie sie dołączę... [wstydnis] bo kciki już od dawna trzymam
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #27  Wysłany: 2012-03-13, 18:06  


powoli sie organizuje i bede szczesliwa, jesli uda Wam sie mnie odwiedzic [hura]

ale lojalnie uprzedzam- do doopki nie dam sobie nakopac haha- silna jestem |SModM| :rrr:
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #28  Wysłany: 2012-03-26, 16:24  


witajcie

dzis bylam na wizycie u bardzo milej pani onkolog :)

obejrzala sobie wszystko, porobila kopie, zalozyla mi ksiazeczke onkologiczna , wytlumaczyla wszystko ( tzn starala sie, bo tak naprawde juz wszystko wiem od Was ;) )

powtorzyla to co juz uslyszalam od swojego lekarza- ze dzieki szybkiej reakcji uratowalam sobie zycie :mrgreen:

no i na dzien dzisiejszy to tyle...kazal zglosic sie po wakacjach, zrobic najpierw kontrol dermatologiczna znamion, potem do niej po skierowanie na usg i rtg

wiec teraz mam kilka miesiecy odpoczynku :rott: [zacieszacz]


narazie wygralam ta walke :!1!:

pozdrawiam wszystkich, czekam na wycieczke do mnie 8-)
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #29  Wysłany: 2012-03-26, 20:07  


Gratuluję :) :)
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #30  Wysłany: 2012-03-26, 21:51  


Ja również gratuluje i cieszę się razem z Toba :)
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group