1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam wrażenie, że przestaję sobie radzić
Autor Wiadomość
Kiciak 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-07-07, 19:53  Mam wrażenie, że przestaję sobie radzić


Zrobiłam USG jamy brzusznej bo miałam biegunki - okazało się, że mam coś dziwnego w brzuchu. Dostałam skierowanie do szpitala, przyjęli mnie tego samego dnia. Następnego zrobili TK, opis przyszedł po kilku dniach - 15cm guz nerki. Tydzień później miałam przeprowadzony zabieg usunięcia nerki wraz z guzem. Po kilku dniach okazało się, że był to chromofobowy rak nerki. Tydzień po operacji wypisali mnie do domu.

Wydawało mi się, że zniosłam całą sprawę bardzo dobrze. W szpitalu płakałam tylko dwa razy. Pierwszy raz z frustracji, że nagle zostałam wyrwana z normalnego życia. Drugi raz po przenosinach na inny oddział byłam bardzo zła, ponieważ warunki były na nowym oddziale dużo gorsze.

W domu negatywne emocje miałam tylko pierwszego dnia po powrocie ze szpitala - schodził ze mnie cały stres. W czasie, w którym dochodziłam do siebie czułam się fantastycznie.

Momentem przełomowym był powrót do pracy. Cały czas czułam, że coś jest nie tak, nie byłam się w stanie w ogóle odnaleźć. Dodatkowo zaczęły mi stawać przed oczami wszystkie najgorsze chwile ze szpitala. Mam wrażenie, że jest teraz trochę lepiej, ale nie mam sił codziennie, kilka razy dziennie z powrotem przeżywać tych wszystkich koszmarów. Zaczynam być coraz bardziej rozdrażniona i widzę, że coś zaczyna robić się nie tak. Poza tym bardzo tęsknię za nerką, którą straciłam. Od operacji minęły 3 miesiące.

Bardzo proszę o odpowiedź, czy to, co się ze mną dzieje jest normalne? Czy jest jakaś szansa, że przejdzie to samoistnie, czy wymagam leczenia?
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #2  Wysłany: 2015-07-07, 20:30  


"Pomimo znacznych rozmiarów w momencie wykrycia, guzy chromofobowe rzadko dają przerzuty, a rokowanie dla pacjentów jest bardzo dobre...", cyt. z Przeglądu Urologicznego 2015/1.
Kiciak napisał/a:
Bardzo proszę o odpowiedź, czy to, co się ze mną dzieje jest normalne

Każdy z nas, czy to na początku leczenia, w trakcie, czy tez wiele lat po zakończonym leczeniu, przeżywa podobne rozterki... Przechodziliśmy i przechodzimy przez to samo. Wyjdź do ludzi, popisz tu na Forum z innymi, wyjdź z kręgu złych myśli... Najbardziej pomoże Tobie kontakt z innymi ludźmi, którzy przeżyli tak jak Ty traumę związaną z przeżywaniem choroby ( dlaczego ja itd.).
Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group