1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam 20 lat, CA-125 mi wzrósł. Mama zmarła na raka jajnika.
Autor Wiadomość
marzena25 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-10-05, 18:30  Mam 20 lat, CA-125 mi wzrósł. Mama zmarła na raka jajnika.


Dzień dobry :)
Piszę tutaj, ponieważ niepokoją mnie moje badania. Mama zmarła w styczniu na raka jajnika. Miałam wykonane badania genetyczne, które wykazały, że stwierdzono u mnie mutację i lekarz zalecił mi badania profilaktyczne.
W takim też razie w maju zbadałam sobie poziom m.in. CRP oraz CA-125, które były równe kolejno: 0,014 oraz 9,7. Wiosną miałam trochę problemów ze zdrowiem, ponieważ pojawiła mi się miesiączka, która trwała ponad 50 dni. Pamiętam, że jednym z sygnałów o nowotworze Mamy były jej obfite i bardzo bolesne miesiączki, które już właściwie można uznać za krwotoki. Byłam u kilku lekarzy, jedna pani nie wiedziała co mi może być, druga stwierdziła że to efekty dużego stresu spowodowanego studiami i przede wszystkim śmiercią Mamy. Trzecia chciała wysyłać do szpitala, jednak później zdecydowała się przepisać mi Cyclonaminę, Exacyl, Cyclo-progynova i Scorbolamid. Po skończeniu pierwszych opakowań nie zauważyłam żadnych rezultatów, więc stwierdziłam, że nie będę dłużej się truła. Poszłam do kolejnego lekarza (ginekologa), który wykonał mi USG transrektalne (zamiast dopochwowego), jednak nie zauważył nic niepokojącego i również stwierdził, że to najprawdopodobniej efekty stresu. Po jakimś czasie miesiączka się skończyła i od tej pory występowała prawidłowo.

Tak jak wspomniałam było to w maju. Teraz jednak ponownie zrobiłam badania dla własnego spokoju i jak się okazało CRP wzrosło z 0,014 do 0,03, a CA-125 z 9,70 aż do 19,70. Niepokoi mnie, że ten marker w ciągu 4 miesięcy wzrósł aż o 10,00, gdzie norma jest do 35,00. Zbadałam jeszcze CA15-3, który wyniósł 12,20, jednak nie mam porównania, bo nie robiłam go wcześniej. Chciałabym się Was poradzić, czy powinnam podjąć jakieś kolejne kroki w związku ze wzrostem markera? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania? Jakie? Może powinnam pójść z tym do ginekologa? Lub zapisać się do genetyka? Nie mam pojęcia co mogłabym zrobić i do kogo się skierować... :?ale?:
 
Eufrazja 


Dołączyła: 15 Wrz 2014
Posty: 95
Pomogła: 7 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-05, 19:19  


marzena25, witaj na forum :)

U jakich lekarzy byłaś? Problem z miesiączką może mieć podłoże hormonalne - byłaś u endokrynologa? Miesiączka 50 dni...mogłaś się wykrwawić, nie rozumiem, jak lekarze mogli to zbagatelizować.
Znajdź w swojej okolicy jakiegoś DOBREGO ginekologa, powiedz jak wygląda sytuacja i poproś o USG transwaginalne.
Powinnaś też regularnie chodzić na USG piersi - jeśli tego nie robisz, to zapisz się w najbliższym czasie do poradni chorób piersi. Warto sprawdzić, czy tam wszystko ok.

Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group