1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy ktoś może doradzić?
Autor Wiadomość
monikaoa 


Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Środa Wlkp.

 #1  Wysłany: 2012-01-11, 23:18  czy ktoś może doradzić?


Witam moja ciocia z którą jestem bardzo zżyta zachorowała w maju na raka płuc ma przerzuty w wielu miejscach i między innymi do mózgu.W poniedziałek rano kuzynka nie mogła jej dobudzić i wezwała pogotowi,wzięli ją do szpitala cały dzień spała a jak na chwilę się obudziła to traciła pamięć wynik tomografii był straszny wszędzie w głowie guzy!!!!ciocia ma jeczcze jedną córkę która ma porażenie mózgowe a ta starsza ma dwójkę swoich pociech,sytuacja jest bardzo trudna zmieniam się z kuzynką przy opiece nad ciocią.Wczoraj jak do niej przyszłam to siedziała na łóżku i jadła bułkę była normalna ale to dlatego,że dostała leki zmniejszające obrzęk mózgu.Ale ciągle ma zaniki pamięci i to duże!Wczoraj też spytałam czy myslała nad tym co będzie gdy leczenie nie poskutkuje?odpowiedziła,że nie ale Beata powiedziła że ma się nie martwić o Asię.Tłumaczyłam,że jeśli odejdzie to tam nie będzie sama ma tam tatę teściów i innych z rodziny a Asią się będzie opiekować tylko w inny sposób.Kuzynka też jest w roszypce jak mam jej pomóc???????????
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-11, 23:51  


monikaoa, witaj na forum

bardzo chaotyczny jest Twój post , napisz wszystko pokolei kto kim jest i jaką macie sytuację ? kuzynce na pewno jest potrzebne wsparcie psychiczne , ile lat ma Twoja ciocia i czy lekarze wspominali o hospicjum bo przyjdzie taki dzień że ciocię wypiszą do domu
pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
monikaoa 


Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Środa Wlkp.

 #3  Wysłany: 2012-01-12, 20:01  


ciocia ma 56lat
Asia niepełnosprawna córka
Beata dorosła córka z własnnnnnna rodziną.Lekarz nie mówił o hospicjum ale orientowaliśmy się już i Beata załatwia tą kwestie.We wtorek ciocia idzie do domu i wtedy dopiero Beata będzie potrzebowała wsparcia a ja chciałabym ją wesprzeć i być obok(choć nie narzucać się).Przepraszam za chaotyczny post ale pisałam co mam na myśli i trochę żle wyszło.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-12, 20:28  


monikaoa może zapytaj samą zainteresowaną kuzynkę jak mogłabyś jej pomóc? Myślę, że możesz ją np zastąpić przy chorej, będzie mogła wyskoczyć na zakupy czy najzwyczajniej odpocząć i odespać. Myślę, że Beata i sama ciocia byłyby zadowolone z takiej pomocy. Może trzeba będzie pomóc w dowozie do lekarzy? Zaproponuj pomoc w szukaniu hospicjum, które być może niedługo będzie potrzebne?
Bądź, czuwaj, z czasem sama wyczujesz co będzie im najbardziej potrzebne.
Bądź, tylko tyle. I aż tyle.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group