1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Likopen
Autor Wiadomość
basiaa55 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-02-23, 12:47  Likopen


Witam. Jestem tu nowa i od razu mam pytanie... Stwierdzono u mnie mięsaka macicy we wczesnym stadium, jutro będę szła na chemioterapie do szpitala w Kielcach. Boję się bardzo przerzutów. Istnieje jakiś lek aby ograniczyć możliwość ich występowania? usłyszałam o takim czymś jak Likopen, może on mnie uchronić w jakimś stopniu przed przerzutami? z góry dziękuję za odpowiedź.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-23, 13:08  


Stosowany samodzielnie, jako jedyne leczenie? Nie.
Wspomagająco może ewentualnie wzmocnić organizm.
_________________
 
basiaa55 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-02-23, 13:37  


nie jasno się wyraziłam, chodziło mi o ograniczenie przerzutów ( lub wyeliminowanie ) po przebytej chemioterapii. A Lipoken podobnież takie zalety posiada.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-23, 13:45  


lipoken to składnik odżywczy w pożywieniu, antyutleniacz


http://pl.wikipedia.org/wiki/Likopen

[ Dodano: 2012-02-23, 13:51 ]
http://lycolife.pl/index.php/likopen/
 
basiaa55 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-02-24, 11:48  


Właśnie wróciłam z Kielc, okazało się że rak jest operacyjny, ale też, że mam niedawno powstałe przeżuty na wątrobę. Pociesza mnie fakt, że nie ma przerzutów na inne narządy ( oprócz wątroby) W ciągu kilku- kilkunastu dni będę miała operacje, potem chemioterapie. Lekarz powiedział mi, że chemia bardzo wyniszcza organizm, napomniał o jakimś "osłaniaczu" podawanym przed chemiią, tylko że nie jest refundowany przez NFZ, a koszt tego to około 3tyś zł. Co to może być za lek?

I jak myślicie wyjdę z choroby? Powinnam się przejmować przerzutami na wątrobę?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-24, 11:56  


basiaa55, jeśli chciałabyś abyśmy wypowiedzieli się odnośnie Twojej choroby, rokowań itd. załóż swój wątek w odpowiednim dziale (jeśli zdiagnozowano mięsaka, właściwym działem będą Mięsaki, nowotwory ukł. kostnego ) i umieść tam wyniki badań, jakie do tej pory były wykonywane.

Co do "osłaniacza" - jeśli lekarz nie podał nazwy leku, to brzmi to dość miało wiarygodnie i ciężko wywróżyć, o co mu chodziło.
Może miał na myśli czynnik wzrostu, podawany pacjentom w trakcie chemioterapii w razie drastycznego spadku leukocytów, powodowanego działaniem chemii - Neulastę albo Neupogen, one kosztują bez refundacji właśnie coś koło 3 tysięcy. Niemniej leki te podaje się ze ściśle określonych wskazań i nie można ich sobie ot tak kupić (nie chodzi już o cenę, a choćby o receptę).
Nie zapytałaś lekarza o nazwę tego leku?
_________________
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #7  Wysłany: 2012-02-24, 12:01  


basiaa55 napisał/a:
jak myślicie wyjdę z choroby?


Basiu, oczywiście, że tak!
Wszyscy będziemy Cię dopingować do walki z chorobą.
Przesyłam Ci swoje dobre myśli.
Będzie dobrze, zobaczysz.
_________________
Ewa
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #8  Wysłany: 2012-02-25, 04:03  


basiaa55 napisał/a:
Lekarz powiedział mi, że chemia bardzo wyniszcza organizm, napomniał o jakimś "osłaniaczu" podawanym przed chemiią, tylko że nie jest refundowany przez NFZ, a koszt tego to około 3tyś zł.

basoaa55, koniecznie zapytaj lekarza o jaki lek, specyfik mu chodziło, może źle usłyszałaś, a może powiedział coś ciekawego. Dla mnie też jest to interesujące. Być może chodziło mu o Immunocal, ale ten kosztuje około 400 zł za jedno opakowanie, tyle że miesięczna kuracja tym specyfikiem jest chyba droższa.

Co do likopenu, to nie spodziewaj się rewelacji, tzn. to nie jest lek, a substancja wspomagająca organizm, natomiast jak najbardziej dobrze jest zadbać o odpowiednią dietę, tj. w diecie powinno być zdecydowanie więcej warzyw i owoców niż pozostałych składników.
Likopen występuje w pomidorach i to również po przetworzeniu. Może on wspomóc organizm w ten sposób, że jest antyutleniaczem. Antyutleniacze zawiera również zielona herbata i inne jedzonko. Antyutleniacze przeciwdziałają wolnym rodnikom. Antyutleniaczami są też, np. witamina C, selen.
Nie wszystkie formy przyjmowania antyutleniaczy są korzystne, jak np. witamina C w tabletkach dodatkowo zakwasza organizm, co nie jest pożądane przy nowotworach, selen powinien mieć formę organiczną itd.
Widziałam likopen w postaci soków owocowych i z pewnością ta forma przyjmowania likopenu jako antyoksydantu jest OK. Natomiast, jeśli chciałabyś stosować wspomagająco inne antyoksydanty, to warto najpierw poczytać na ten temat i zaczerpnąć wiedzy, jak to robić z głową.
Ale pamiętaj, że to nie leki, a substancje wspomagające organizm, o które - moim zdaniem - warto zadbać.

Koniecznie załóż swój wątek na forum, gdzie będziesz opisywała swoją historię i postępy w leczeniu, a gdzie w jednym miejscu będą zebrane Twoje pytania i odpowiedzi.
To pomoże zachować porządek na forum i pozwoli innym osobom Tobie pomagać, a także pomoże odnaleźć informacje osobom z podobnym przypadkiem, jak Twój.

A tak w ogóle, to Kochana: stwierdzono u Ciebie mięsaka, czy mięśniaka, bo to bardzo ważna różnica!
Przeogromna!
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #9  Wysłany: 2012-02-25, 15:49  


Viola, możesz mi powiedzieć tą różnice oprócz tego że mięsak to złośliwy, ja mam mięsaki typu gist ,
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-02-25, 17:38  


Mięśniak ; Mięsak
_________________
 
Agnieszka.s. 


Dołączyła: 29 Lut 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #11  Wysłany: 2012-03-04, 12:02  Re: Likopen


basiaa55 napisał/a:
Witam. Jestem tu nowa i od razu mam pytanie... Stwierdzono u mnie mięsaka macicy we wczesnym stadium, jutro będę szła na chemioterapie do szpitala w Kielcach. Boję się bardzo przerzutów. Istnieje jakiś lek aby ograniczyć możliwość ich występowania? usłyszałam o takim czymś jak Likopen, może on mnie uchronić w jakimś stopniu przed przerzutami? z góry dziękuję za odpowiedź.


Likopen należy do rodziny karotenoidów, których nasz organizm sam nie wytwarza, w związku z tym uzyskujemy go z pożywienia. Likopen nadaje warzywom i owocom barwę czerwoną, żółtą i pomarańczową. Występuje on m.in.: w pomidorach. Rola likopenu pozostaje na razie nie do końca określona, ale liczne obserwacje wykazują, że odgrywa on ze wszystkich karotenoidów największą rolę w profilaktyce raka.
Około 85% likopenu pozyskujemy z produktów na bazie pomidorów, a 15% z owoców (arbuz, guajawa, papaja, różowy grejpfrut). Szczególnie bogate w likopen są potrawy z gotowanych lub suszonych pomidorów; co ważniejsze rozbijanie komórek pod wpływem ciepła umożliwia lepszą ekstrakcję tego związku i powoduje zmiany jego budowy, dzięki czemu jest lepiej przyswajalny przez organizm. Należy pamiętać, iż przyswajalność wszystkich antyoksydantów (którym jest likopen) podnoszą tłuszcze (olej rzepakowy, olej lniany..)

Należy PAMIĘTAĆ, iż produkty z dużą zawartością przeciwutleniaczy służą jedynie prewencji nowotworowej oraz mogą wspierać organizm na różnych poziomach kancerogenezy, jednak nigdy nie powinniśmy stosować ich jako jedyne lekarstwo!

Badania prospektywne wskazujące na związek między spożywaniem określonych pokarmów a występowaniem raka:
Warzywa kapustne: / Obniżenie ryzyka (%)
rak pęcherza moczowego 50%
rak płuc 30%
rak prostaty 50%

Pomidory:
rak prostaty 25%

Owoce cytrusowe:
rak żołądka 25%
rak przełyku 25%

Warzywa zielone:
rak trzustki: 75%
rak piersi (okres pomenopauzalny) 44%

Lignany - rak piersi (okres pomenopauzalny) 25%

Marchew :
Rak w obrębie głowy i szyi 28%

Jabłka, gruszka, śliwka:
Rak w obrębie głowy i szyi 46%

Zielona herbata:
rak jelita grubego 57%

Oleje roślinne i orzechy (tokoferol):
rak prostaty 32%

Witamina D/ wapń:
rak piersi (okres przedmenopauzalny) 35%
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group