1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liczne przerzuty do mozgu - brak pierwotnego ogniska
Autor Wiadomość
a-kino-m 


Dołączyła: 13 Lut 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-02-13, 22:00  Liczne przerzuty do mozgu - brak pierwotnego ogniska


Witajcie,

TK a pozniej RM wykazal liczne przerzuty do mozgu. Zaczeto szukac pierwotnego ogniska, bez skutku. Dobry stan pacjenta wrecz szokuje lekarzy. Zatem stwierdzono, ze to najprowdopodobniej ropien mozgu, i proponuja kuracje antybiotykiem. *Czy spotkaliscie sie z czyms takim?? Czy jest to mozliwe, aby tak sie pomylic?

Prosze o jakies porady - moze jest ktos, kto cos takigo doswiadczyl..

Pozdrawiam!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-13, 22:03  


a-kino-m napisał/a:
Zaczeto szukac pierwotnego ogniska, bez skutku.

Jak szukano?
_________________
 
a-kino-m 


Dołączyła: 13 Lut 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-02-13, 22:14  


Przeswietlenia klatki piersiowej, USG jamy brzu., wlasciwie wszystkie badania diagnostyczne zostaly wykonane, sugerowalismy badanie PET ale jak wspomnialam, lekarze nagle zaczelli mowic o mozliwosci ropnia - wiec wstrzymali sie z tym badaniem mowiac, ze trzeba przeprowadzic kuracje antybiotykiem i zobaczyc, czy bedzie efekt. Martwie sie, bo jesli to rak, to czas bardzo goni :-(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-13, 22:57  


a-kino-m napisał/a:
Przeswietlenia klatki piersiowej, USG jamy brzu., wlasciwie wszystkie badania diagnostyczne zostaly wykonane

No tak, ale tzn. jakie? :) TK klatki? TK/MRI jamy brzusznej?
Jaki był dokładny wynik MRI głowy?
_________________
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-14, 22:19  


a-kino-m,

przytocz pelne wyniki.

Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze lekarz radiolog opisujacy badanie MRI nie bylby w stanie rozpoznac ropnia od zmian przerzutowych, np. w mozgu. To nie do pomyslenia.
 
a-kino-m 


Dołączyła: 13 Lut 2013
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2013-02-16, 21:41  


Dziejkuje za zainteresowanie i respons.. niestety nie jestem w stanie podac wynikow, poniewaz ciocia nadal jest w szpitalu, i dopiero w dniu wypisu, bedzie moja mama mogla otrzymac wszystkie wyniki badan(taka odp. otrzymala mama od lekarza prowadzacego)

Z tego co mi wiadomo, robiono Cioci zwykle przeswietlenie klatki piersiowej, i USG jamy brzusznej. Badane wezly chonne - tez czyste.
Nie chce mi sie pomiescic w glowie, ze lekarze badz radiolodzy mogli by tak sie pomylic - oczywiscie mam taka nadzieje, ale czy taka pomylka jest mozliwa? ..TK zrobiono Cioci prywatnie i z wynikami pojechano do szpitala, gdzie zostala poddana szeregom badan, przeprowadzili MRI i potwierdzilo wynik TK. TAk wiec nie znane mi sa wyniki, wiem tylko od mamy, ktora jest przerazona cala sytuacja, pamieta, ze stalo cos o duzym obrzeku opon moz., meta o razm. 3cm .. ciocia lezy caly czas pod kroplowkami, dostaje antybiotyk .i lekarze teraz mowia cos o jakiejs bakterii - nic z tego nie rozumie..nieznam sie tez zbytnio na systemie leczenia w Polsce, i nie wiem czego mozna zadac od lekarzy.. Tak naprawde, rodzina nic nie wie :(( pozdrawiam Wszystkich
 
zdeterminowana22 


Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #7  Wysłany: 2013-04-17, 21:21  


I co się okazało? Ja pamiętam USG jamy brzusznej mojego Taty, w wątrobie nie wykryto żadnych zmian, a gdy zrobiliśmy po ok. tygodniu prywatnie tomografię jamy brzusznej i miednicy okazało się, że w 3 segmentach są guzy, w tym jeden miał aż 8 cm! Do tej pory nie wiem jak to możliwe, aby USG nie pokazało tak dużych guzów. Nie znam się na medycynie, ale może warto zrobić tomografię jamy brzusznej. Pozdrawiam i trzymajcie się...
_________________
Jeżeli szansa wynosi 10%, to nie znaczy, że jest to niemożliwe. Bo w końcu ktoś w tych 10% jest, a kto jak nie mój tata?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group