1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-02-26, 08:13
Lekarz urolog śląskie
Autor Wiadomość
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2014-02-26, 07:24  Lekarz urolog śląskie


Witam
Bardzo proszę o polecenie jakiegoś sprawdzonego lekarza urologa z okolic Cieszyna Bielska Białej mój teść ma bardzo wysoki wynik PSA i szukamy lekarza
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-26, 20:51  


Mogę podać namiary na urologa, ale we Wrocławiu, Grodkowie, Namysłowie w Opolskiem. Tyle że to szmat drogi, niestety.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2014-02-26, 21:53  


Jężeli jest wysokie PSA to jest prawdopodobieństwo, że może to byc onkologiczne, dlatego szukajcie onkologa-urologa.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #4  Wysłany: 2014-02-26, 22:15  


Nie wiem, gdzie można znaleźć urologa-onkologa, bo mnie się to nie udało, choć poruszyłam niebo i ziemię w ościennych województwach, kiedy mój mąż miał PSA równe niemal 900, przy normie 2 (diagnoza zaawansowany rak stercza w fazie uogólnionej, czyli przerzutowej, na kościec głównie). Mogę podać komórkę (oraz inne niezbędne namiary i informacje) do profesora urologa, który pracuje na onkologii we Wrocławiu, a także kontakt ze świetnym chirurgiem-urologiem mającym na co dzień do czynienia z przypadkami onkologicznymi. Skonsultować się zawsze warto, zwłaszcza z profesorem.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2014-02-26, 22:22  


Witam,
DorotaP napisał/a:
Jężeli jest wysokie PSA to jest prawdopodobieństwo, że może to byc onkologiczne, dlatego szukajcie onkologa-urologa.

A jeśli jest to tzw. "trzycyfrowe" PSA to prawdopodobieństwo, że jest to nowotwór stercza graniczy z pewnością. Szkoda, że nic nie wiemy o chorym, którego dotyczy Twój, mirka, post.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #6  Wysłany: 2014-02-26, 22:36  


Zasięgnij informacji i języka również na specjalistycznym forum prostatowców:

http://www.gladiator-olsztyn.pl/
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #7  Wysłany: 2014-02-27, 12:42  


zoi napisał/a:
Nie wiem, gdzie można znaleźć urologa-onkologa,

W Warszawie nie ma takiego problemu np. takowi są w CO-I, więc podejrzewam, że w Gliwicach w CO też są
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #8  Wysłany: 2014-02-28, 08:13  


Dziękuję za rady
Historię choroby w szczegółach będę miała dopiero w przyszłym tygodniu bo dopiero wtedy tam pojadę teść mieszka dosyć daleko ode mnie wiem tyle co przez telefon
Badanie krwi i moczu i OB wg lekarza bardzo dobre wynik PSA trzy tygodnie temu 99 teraz 128 na 11 marca termin biopsji
Tyle na teraz mogę napisać bo nic więcej nie wiem teść ma 75 lat
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #9  Wysłany: 2014-02-28, 15:49  


Zadbajcie o to, aby ta biopsja była w warunkach szpitalnych.
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #10  Wysłany: 2014-02-28, 17:44  


Znaczy że teść ma się położyć do szpitala ?
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #11  Wysłany: 2014-02-28, 18:43  


Biopsja gruczołu prostaty jest zabiegiem inwazyjnym. Powinna być wykonywana w warunkach szpitalnych. Pacjent powinien potem leżeć pod kontrolą lekarza co najmniej dwa dni. Wiem, że niektórzy robią biopsję w gabinetach lekarskich, w warunkach ambulatoryjnych. Nie radzę, gdyż może to grozić powikłaniami. Myślę, że teść powinien znaleźć lekarza specjalistę - urologa, który skieruje go do szpitala, gdzie go po pierwsze przygotują do tej biopsji, po drugie wykonają ją w odpowiednich warunkach, po trzecie będzie potem pod opieka medyczną. Biopsja stercza jest wykonywana przez odbyt, a wiadomo, że jest to środowisko nieczyste (bakterie). Pacjent powinien brać leki osłonowe, antybiotyki. Po zabiegu krwawi z odbytu. Krew może także pojawić się w moczu. Może też wystąpić gorączka. Jeśli w pęcherzu zalega mocz, a przy przeroście prostaty najczęściej zalega, to trzeba chorego zacewnikować.
 
b.wicia 


Dołączyła: 04 Mar 2014
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2014-03-05, 10:39  


Dr Sacha Tychy polecam- prywatnie lub dr Szczepanek Tychy z NFZ - oboje są dobrymi specjalistami z urologii. Mojemu tacie pomogli. Bardzo szybkie działanie, diagnoza.
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #13  Wysłany: 2014-03-14, 13:51  


Teść jest już po biopsji czuje się dobrze wynik 26 marca
trzy dni przed biopsją wynik spadł do 100 lekarz zapisał lek APO FLUTAM
Teraz czekamy aha lekarz po biopsji powiedział że prawa strona jest czysta a na lewej jest przerost Boję się strasznie co z tego wyniknie
Jeszcze takie pytanie gdyby były przerzuty czy wyszłoby coś w badaniach krwi czy np OB
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #14  Wysłany: 2014-03-14, 16:46  


mirka napisał/a:
gdyby były przerzuty czy wyszłoby coś w badaniach krwi czy np OB

Nie.
Pod tym względem badanie krwi (poza oznaczaniem markera PSA) jest całkowicie nieprzydatne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #15  Wysłany: 2014-03-14, 20:57  


Wskazane byłoby zrobić scyntygrafię, ponieważ rak prostaty daje przerzuty do kości, bardzo rzadko do narządów miękkich; może też naciekać miejscowo. Tomografia również nie zaszkodzi. Jak najszybciej postaraj się o skierowanie, bo na to badanie trochę czeka się w kolejce. Tylko diagnostyka obrazowa da pewność i rozeznanie w sytuacji. Nie chcę cię dołować, ale PSA 100 to nie jest dobry wynik, niestety.
APO FLUTAM jest lekiem na raka prostaty. W wielkim skrócie mówiąc, hamuje jego rozwój.
Dobrze, że teść go dostał jeszcze przed poznaniem wyników histopatologii, co do których w zasadzie nie ma wątpliwości. Kolejnym lekiem będzie zastrzyk hormonalny - pewnie ELIGARD.
Przy PSA powyżej 20 zabieg chirurgiczny nie wchodzi w rachubę. Przy trzycyfrowym PSA prawdopodobieństwo przerzutów do kości jest spore.
Dobra morfologia i OB, niestety, w tym przypadku, nie są żadnym wyznacznikiem, jak zauważył Richelieu.
Ja sama przy raku w stadium przerzutowym miałam wyniki wręcz wzorcowe. Popsuła mi je dopiero chemioterapia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group