1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leiomyosarcoma G2
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #76  Wysłany: 2013-04-26, 21:43  


hm ... |hmm| leżałam wtedy w szpitalu, to jadłam to co dostałam ;)
to dieta łatwostrawna z ograniczeniem tłuszczu

http://medox.org.pl/index...y/wtrobowa.html - w tym linku jest lista zalecanych i przeciwwskazanych potraw
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #77  Wysłany: 2013-04-28, 10:31  


Dzięki :)
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #78  Wysłany: 2013-05-10, 12:47  


Byłam wczoraj na USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem wątroby. To ze względu na wysoki wynik próby wątrobowej (ALAT 371). I opis (skrócony :) ) jest taki:
Wątroba wielkości granicznej. Wątroba o widocznych fragmentach o jednorodnej, znacznie wzmożonej echogeniczności, przyśrodkowo, w okolicy płata prawego, bliżej lewego, od przodu owalny obszar ubogoechowy wielkości ok. 30 mm - o niejednoznacznym charakterze - węzłowym?

P.S. 1 Czy mogę prosić o wytłumaczenie tego wyniku.
P.S. 2 Reszta opisu jest ok :)

Z góry serdeczne dzięki!
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #79  Wysłany: 2013-05-14, 19:19  


Wzmożona echogeniczność może towarzyszyć polekowemu podrażnieniu miąższu wątroby.
Opisana zmiana ogniskowa ze względu na niską echogeniczność, owalny kształt i spory rozmiar może oznaczać przerzut mięsaka.
Może być to masa węzłowa (powiększony przerzutowo węzeł chłonny lub kilka węzłów zbitych w pakiet węzłowy), ewentualnie - co niestety mniej prawdopodobne, ale możliwe - powiększony tak znacznie węzeł chłonny jednak nie na skutek przerzutu a w wyniku jakiegoś miejscowego stanu zapalnego.

Zgodnie z opisem nie jest to raczej zmiana ogniskowa w samej wątrobie (w miąższu wątroby).

Opis USG nie jest jednak zbyt bogaty i nie "powala" dokładnością (dla porównania np. -> ten opis <- 8-) ).

Wnioski wyciągnęłabym następujące:
1. podejrzenie podrażnienia polekowego (lub na innym tle, np. wirusowym) miąższu wątroby
2. nic nie wskazuje na przerzuty do miąższu wątroby ani na zablokowanie dróg żółciowych
3. podejrzana zmiana położona przywątrobowo (pakiet węzłów chłonnych?) do weryfikacji w TK.
4. wysokie transaminazy związane są najprawdopodobniej z pkt. 1.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #80  Wysłany: 2013-05-15, 08:34  


Dziękuję za wyjaśnienie DSS :-D

P.S. Jutro do szpitala, po przymusowej 3 tygodniowej przerwie. Mam nadzieję, że wyniki już będą na tyle dobre, że dostanę chemię.
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
beata73 


Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 20

 #81  Wysłany: 2013-05-15, 19:19  


Witam wszystkim na forum....Kasiu, a Tobie zyczę duzo siły w walce z chorobą. Moja siostrzenica walczy z nowotworem kości Mięsak Ewinga, ma tylko 18 lat.
_________________
Dobro powraca...
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #82  Wysłany: 2013-05-28, 12:06  


beata73 napisał/a:
Witam wszystkim na forum....Kasiu, a Tobie zyczę duzo siły w walce z chorobą. Moja siostrzenica walczy z nowotworem kości Mięsak Ewinga, ma tylko 18 lat.


Witam rówież :-D
Dziękuję i równocześnie pozdrawiam Twoją siostrzenicę trzymając kciuki. P.S. No niestety mięsak Ewinga dotyka w głównej mierze ludzi bardzo młodych lub dzieci :-(

A co do mnie to w czwartek byłam na kolejnej chemii. Znowu dostałam tylko gemcytabinę, bez docetaxelu, bo próby wątrobowe nadal za wysokie (ALAT 125) poprzednim razem był 91 i też nie dostałam docetaxelu. Wróciłam do domu w czwartek wieczorem i od tego czasu dogorywałam. Wczoraj pierwszy dzień wstałam z łóżka. Męczyły mnie nudności, wymioty, wysypka na całym ciele, ale najbardziej na nogach, brzuchu i piersiach, no i przede wszystkim gorączka. W czwartek było tylko 38 stopni, a w piątek, sobotę i niedzielę już ponad 39 stopni. Wczoraj lepiej o wiele, bo tylko 37,7.
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #83  Wysłany: 2013-06-04, 12:05  


małgośka napisał/a:
Kasiu kochana myślę o Tobie i całym sercem wspieram.


Ja o Tobie też Małgosiu :-D


P.S. W czwartek znowu do szpitala. zobaczymy co będzie tym razem... :roll:
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #84  Wysłany: 2013-07-25, 07:23  


Kasiu, to już miesiąc i 3 tygodnie milczenia. Chociaż jedno zdanie. Proszę.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2013-08-20, 14:01 ]
Komentarze w wątku --> kasiaw - komentarze <--

_________________
małgośka
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #85  Wysłany: 2013-10-01, 12:22  


Jestem, żyję :-D

Skończyłam chemię pod koniec lipca. Zrobiłam sobie wakacje od choroby i pojechałam na urlop, ale teraz już muszę wrócić do szarej rzeczywistości. Jutro umówię się na wizytę do COI i zobaczymy, co będzie dalej. Możliwości są dwie: primo - operacja w COI lub secundo - chemia trzeciej linii - trabektydyna.

P.S. Zakrzepica się wycofała na tyle, że zmiejszono mi dawkę clexane z 240 mg na 120 mg i jestem happy, że nie muszę się już kuć dwa razy dziennie, a tylko raz :-D

Pozdrawiam wszystkich!!!

kasiaw
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #86  Wysłany: 2013-10-01, 14:10  


Uprzejmie proszę o przeniesienie tam, gdzie trzeba.
Powinnaś dostać w cztery litery za to milczenie.
Czy Ty nie rozumiesz Kasico jedna, ze myśmy się tu o Ciebie martwiły.
Najważniejsze że jesteś !
Tylko się do nas odzywaj!
_________________
małgośka
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #87  Wysłany: 2013-10-01, 17:17  


No właśnie!!!
 
asik19 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 42
Pomogła: 1 raz

 #88  Wysłany: 2013-12-28, 10:23  


Kasiu co u Ciebie? Jak się czujesz? Czekamy na wieści od Ciebie.
Buźka.
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #89  Wysłany: 2014-03-07, 13:38  


Witam,

Przepraszam, że nie dawałam tak długo znaku życia, ale tak jakoś wyszło... :roll:

U mnie sprawa na dziś wygląda następująco:

1. Chemię II linii (docetaksel + gemcytabina) skończyłam pod koniec lipca 2013 r. Z czego z powodu wysokich prób wątrobowych wzięłam 6 x gemcytabinę i tylko 2 x docetaksel.
2. Port naczyniowy, który miałam wszczepiony w marcu 2013 r. i wszczepienie którego spowodowało zakrzepicę wyciągnięto mi 7-go lutego 2014 r. z powodu rozłączenia się cewnika (czy jakoś tam XD)
3. 21-go lutego 2014 wszczepiono mi drugi port. Jeszcze wszystko się goi i jest opuchnięte :(
4. Dalej biorę clexane przeciw zakrzepowo, choć już tylko raz dziennie.
5. Obecnie od stycznia 2014 r. zaczęłam kolejne 6 cykli chemii. Jestem obecnie po 3 kursie.
Dostaję docetaksel w monoterapii, bez gemcytabiny, z uwagi na tą nieszczęsną, moją wątrobę.
Jak na razie próby wątrobowe są ok :) więc po skończeniu tych 6 kursów docetakselem, być może zostanie znowu włączona gemcytabina, ale zobaczymy.

Pozdrawiam wszystkich bardzo, ale to bardzo gorąco.
Trzymajcie się zdrowo! :papap:
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #90  Wysłany: 2014-03-12, 12:01  


Byłam wczoraj na kontrolnym USG- po 3 kursie chemii. Jak już wyżej pisałam dostaję docetaxel co 3 tyg. + premedykacja pabi dexamethasonem. Wygląda na to, że mi to "nie służy", że się tak wyrażę :roll:

Poprzednie badanie USG miałam wykonane 12.12.2013 r. - 3 miesiące temu...

"Wszystkie poprzednio opisywane zmiany ogniskowe w obrębie jamy otrzewnej i sieci uległy powiększeniu. Obecnie pod wątrobą dwie zmiany 3,3 cm i 3,6 cm. w obrębie grup zmian w śrudbrzuszu. w miednicy mniejszej i w prawym dole biodrowym, ilość tych zmian wyraźnie się zwiększyła i zwiększyła się ich wielkość. Obecnie hypoechowa krągłe i owalne zmiany ogniskowe są liczne, a ich wielkość waha się od 1,5 cm do 7 cm. Obenie wszystkie trzy grupy w śródbrzuszu, podbrzuszu i w prawym dole biodrowym łączą się. W obrębie opisywanych zmian ogniskowych widoczne unaczynienie

Wnioski
Progresja zmian meta w jamie brzusznej

Zastanawiam się właśnie czy jest jakaś szansa, żeby z tego wyjść?...
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group