1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leczenie rak wspomagane dietą
Autor Wiadomość
Pat66 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2016-09-04, 15:10  Leczenie rak wspomagane dietą


Popełniłem parę postów na tym forum w związku z chorobą mojego taty - nowotwór trzustki z przerzutami. Przez te kilka miesięcy walki z chorobą stosowaliśmy różne metody (próba operacji w MSWiA, chemia, amigdalina, Vit C, immunoterapia). Niestety już na początku po wizycie w szpitalu okazało się że stan jest beznadziejny, dlatego próbowaliśmy metod ogólnie niepopieranych na tym forum (tonący brzytwy się chwyta). Sam do nich odnoszę się raczej sceptycznie, może poza immunoterapią, ale tato miał nadzieję, więc próbowaliśmy. Niestety walkę przegrywamy.

Trochę czytałem różnych artykułów o diecie Gersona, Vit C, amigdalinie i Vilcakorze. Człowiek w takich sytuacjach szuka teorii spiskowych firm farmaceutycznych, dlatego szuka innych niepotwierdzonych naukowo metod. Według mnie nie ma się co ludziom dziwić.

Teraz do sedna. Natknąłem się na jedną stronę w internecie o leczeniu raka i wspomaganiu tego procesu dietą (wygrajznowotworem.pl) Chciałem się Was drodzy forumowicze, a przede wszystkim moderatorzy zapytać czy to jest kolejny wyciągacz pieniędzy z kieszeni chorego i czy Polska Unia Onkologii to jest organizacja działająca i poważna. Pytam dlatego, bo często w reklamach w telewizji pojawiają się jakieś instytucje rekomendujące jakieś produkty (leki, pasty do zębów itd), a tak na prawdę jest to pic na wodę, bo są to jakieś instytucje zakładane tylko po to żeby można je było podać w reklamie, a tak na prawdę nie jest to żadna poważna instytucja.

Czy Polska Unia onkologii to poważna/szanowana instytucja?
Czy Program NADZIEJA - Nowotwór to nie wyrok, to również jakiś ogólnopolski projekt?
Czy znacie tę stronę - wygrajznowotworem.pl i autorów tych poradników (państwo Pić)?

[ Dodano: 2016-09-05, 12:27 ]
Nikt nic w temacie się nie wypowie?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2016-09-05, 16:12  


Polska Unia Onkologii jest jak najbardziej wiarygodną organizacją, ale nie mogę pojąć co ma wspólnego ze stroną "wygrajznowotworem". Co do tej ostatniej to przeczytałam tylko zakładkę "kontakt" i "o nas" zdecydowanie na resztę szkoda czasu - strona i autorzy jakich wiele, liczący że może coś się ugra na tych chorych na raka, nie proponują nic co mogłoby wpłynąć znacząco na stan chorego, nawet w kwestii psychiki. O programie NADZIEJA nigdy nie słyszałam.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group