1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Autor Wiadomość
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #16  Wysłany: 2019-05-09, 19:49  


Na Banacha zbyt odległe terminy. Dowiedziałam się, że taki zabieg jest możliwy na Barlickiego w Łodzi i tam jeden lekarz podejmie próbę. Przyjęcie w trybie ekspresowym. Lekarz mówi, że to przedłuży życie, ale ja sama zaczynam mieć wątpliwości czy jest w tym sens :(
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #17  Wysłany: 2019-05-16, 18:03  


Misteria,
Nie wiem czy coś to da czy też nie. Jak jest rozsiany proces nowotworowy może wszystko nawracać i zabieg tylko spowoduje dodatkowe obciążenie, może równiez pomóc ale na jaki czas też nie wiemy. Tutaj Ci nie doradzimy. U mojego męża było robione ERCP ale u męża było mechaniczne uszkodzenie wątroby jak mamy do czynienia z uszkodzeniem wynikającym z choroby, złą pracą, osłabieniem, wyłączaniem prawidłowej pracy narządów taki zabieg może nie dac rezulatatów na długo.
Najrozsądniej podejmować decyzję z lekarzem i oczywiście patrzeć na to co mama chce i jaki jest Jej stan, czy warto męczyć czy lepiej dać spokojnie przeżyć tyle ile jest dane, wiem to są trudne decyzje.

Trzymaj się.
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #18  Wysłany: 2019-05-17, 11:36  


ECRP również wykonuje się przy zoltaczce mechanicznej np w przebiegu guzów trzustki, gdy nowotwór jest zaawansowany, wtedy zakłada się taka protezke na stałe.

Mama chciała ten zabieg, wierzy w chemię. Dzisiaj doszedł do skutku i udało się założyć dren. Wymagał dużej prezycji. Teraz poziom bilirubiny będzie badany i to da odpowiedź na to czy drenaż spełnia swoją funkcję.

Nie mogłabym powiedzieć mamie, że nic nie da się zrobić, dlatego podjęliśmy walkę.
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #19  Wysłany: 2019-05-17, 13:23  


I masz rację, walczcie ile się da.
Puki mama chce i wierzy, trzeba robić wszystko co możliwe.
Wiara czyni cuda!
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #20  Wysłany: 2019-05-31, 13:14  


Witam, pobrałam w razie czego skierowanie do HS z dopiskiem pilne. Nie ukrywam, że zrobiłam to by mamę zabezpieczyć i na razie nie chciałabym go składać. Mam w związku z tym pytanie przez jaki okres czasu takie skierowanie jest ważne? Przepada po 30 dniach jak skierowania do poradnii specjalistycznych?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #21  Wysłany: 2019-05-31, 13:52  


każde hs ma swoją politykę, ale dopisek pilne obowiązuje chyba tylko tydzień.
_________________
sprzątnięta
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #22  Wysłany: 2019-05-31, 14:11  


Później liczy się jako zwykle skierowanie?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2019-06-03, 20:50  


Misteria,

Możesz zanieść to skierowanie, bedzie sobie już w hospicjum leżało i czekało na swoją kolej. Czasami do pierwszej wizyty trzeba czekać miesiąc i ponad więc może warto kolejkę sobie zaklepać. W hospicjum możesz zgłosić, że na razie nie potrzebujecie pilnej wizyty ale jakby coś się działo to przedzwonisz i poprosisz żeby do Was przyszli. To tylko moja propozycja bo sama czekałam na pierwszą wizytę prawie 2 miesiące.

pozdrawiam
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #24  Wysłany: 2019-06-04, 08:33  


Skierowanie jest wazne miesiac, czyli miesiac czasu od wystawienia trzeba sie zapisac do kolejki. Po miesiacu traci waznosc i trzeba sie starac o nowe.

Nie wiem ile dziala slowo "Pilne" ale skoro tam jest to moze lekarz wystawiajacy to skierowanie widzi zasadnosc pilnego objecia was opieka HD.

W tej chorobie wszystko jest mozliwe, jest nie przewidywalna i bardzo podstepna.

Mysle ze pracownicy hospicium beda wiedzieli jaka pomoc jest Wam potrzebna i po pierwszej wizycie uloza plan wizyt.
_________________
NDRP, Tesc walczyl 4 miesiace i 1 dzien. Na zawsze w naszych sercach.
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #25  Wysłany: 2019-06-05, 16:09  


Nie chodziło mi o HD, a o HS. W kolejce do HD czekamy już 2 miesiące.

Rzeczywiście jest tak jak gaba pisała - każde hospicjum ma swoje zasady. W naszym dopisek "pilne" nic nie znaczy. Tam każdy jest pilny.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #26  Wysłany: 2019-06-06, 07:48  


Misteria dla mojego taty (był już pod opieką HD) "wytrzasnęli" miejsce dosłownie z dnia na dzień jak było pline. Dopytuj się, trzymaj rękę na pulsie.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #27  Wysłany: 2019-06-07, 13:51  


U nas w wyjątkowych sytuacjach trzeba iść do kierownika HS z całą dokumentacją i rozmawiac.
Mama na razie czuje się dobrze, jest słabsza, ale nie boli, kręci się po domu, nawet gotuje. Wiecie może do jakiego poziomu moje dojść bilirubina? I przy jakiej wysokości pojawiają się dolegliwości? Wiem, że to sprawa indywidualna i nie przygotuję się na to, ale może macie jakieś doświadczenie w tym :( u mamy była 15 i spadła po drenażu do 10, ale znowu urosła do 12. Dren wypadł po jednym dniu l.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #28  Wysłany: 2019-06-08, 14:48  


Misteria napisał/a:
Wiecie może do jakiego poziomu moje dojść bilirubina? I przy jakiej wysokości pojawiają się dolegliwości?

Nie ma jakieść górnej granicy ustalonej bo u każdego może być inna granica krytyczna. Mój mąż miał najwyższą 23 chyba, w kazdym razie ponad 20 i źle się bardzo czuł ale jak miał 9 również źle się czuł. Wątroba wtedy źle pracuje, toksyny zatruwają organizm i człowiek słabnie, organy wewnętrzne szwankują. Jeżeli jest to żółtaczka wątrobowa nie mechaniczna przy rozsianej chorobie nowotworowej to raczej będzie gorzej niż lepiej i będzie skakała bilirubina, przykro mi. Przy wysokiej może dojść do śpiączki wątrobowej.

Trzymaj się.
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #29  Wysłany: 2019-06-18, 10:54  


Mamie zaczęły pojawiać się bóle w nocy i parcie na stolec. Po skorzystaniu z toalety ból ustępuje, ale mama bierze jeszcze nospe. Lekarz w szpitalu gdy ostatnio mama leżała zapisał tabletki Doreta. Właśnie czytalam ulotkę i napisane jest żeby zachować szczególną ostrożność jeśli u pacjenta występuje zazolcenie powłok skóry i oczu, a lekarz kazał brać te tabletki 3 razy dziennie... Nie wiem co o tym myśleć
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #30  Wysłany: 2019-06-19, 18:10  


Misteria,

Lekarz przepisał ten lek bo stosuje się go przy bólach nowotworowych. Myślę, że nie zaszkodzi mamie ale zawsze można porozmawiać z lekarzem i wyjaśnić, nawet wskazane. Jest to lek opioidowy więc może powodować u mamy zaparcia i stąd te bóle. Jak u mamy z wypróżnianiem?, trzeba też być czujnym bo może dojść do niedrożności jelit.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group