1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwalifikacja wojskowa (??) Osoba niepełnosprawna - Pytanie
Autor Wiadomość
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #1  Wysłany: 2012-03-18, 10:25  Kwalifikacja wojskowa (??) Osoba niepełnosprawna - Pytanie


Witam,

ostatnio przyszło do mnie że mam się stawić na Kwalifikacje wojskową... :-D

I mam tutaj do Was pytanie, jeśli mam Znaczny stopień niepełnosprawności to biore ze sobą ten dokument i daje im tak..? Czy oprócz tego biore również jakieś dokumenty leczenia czy coś...?

I jeszcze... czy rodzice mogą za mnie zanieść dokumenty (to aż na 4 pietrze aja troche nie daje rady po schodach) ? Czy muszę tam stawić się osobiście?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-18, 10:35  


Nie musisz się stawić osobiście, wystarczy jak dokumenty zaniesie mama, bądź wyślesz pocztą (w tym ostatnim przypadku dodatkowo należy skontaktować się z WKU telefonicznie). Jak rozumiem, Twoja niepełnosprawność wynika z przyczyn onkologicznych?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #3  Wysłany: 2012-03-18, 10:47  


Gazda napisał/a:
Nie musisz się stawić osobiście, wystarczy jak dokumenty zaniesie mama, bądź wyślesz pocztą (w tym ostatnim przypadku dodatkowo należy skontaktować się z WKU telefonicznie). Jak rozumiem, Twoja niepełnosprawność wynika z przyczyn onkologicznych?


Tak, z przyczyn onkologicznych mam wstawioną endoproteze kości wraz z całkowicie sztucznym kolanem. Z powodu przebytej choroby.. mięsak kościopochodny G3.

Tak więc mówisz że nie muszę stawić się osobiście? A muszę napisać rodzicom upoważnienie czy.. nie?

 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-18, 12:04  


Po prostu wyślij tam mamę, ale najpierw zadzwoń do WKU. Wojsko nadal jest czułe na "serce matki" i takie tam. I naprawdę - po to pan Bell dokonał swojego wynalazku, byśmy z niego korzystali.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-18, 12:49  


Niestety mam zupełnie odmienną radę.
1. Żadna instytucja nie lubi kiedy zamiast dorosłego faceta pojawia się mama. Czas zacząć załatwiać swoje sprawy samemu.
2. Tego typu komisje nie uznają orzeczeń innych komisji, więc trzeba przygotować całą dokumentację.
3. Na tym "zaproszeniu" które dostałeś powinno być pouczenie gdzie i jak załatwić jeżeli nie możesz się stawić w tym terminie. Jeżeli nie, powinien być telefon do jakiegoś sekretariatu. Zadzwoń, poinformuj że jesteś osobą niepełnosprawną i zapytaj jak zorganizują twoje stawiennictwo, bo na schody wejść nie możesz (nie mów że trudno, tylko nie możesz i cześć). W Polsce wszystkie urzędy państwowe mają obowiązek zapewnić dostęp dla osób niepełnosprawnych, ponieważ raczej nie masz szans na dużą poprawę to naucz się już wymagać od tych instytucji dostępu.
4. Możliwe że się okaże że to komisja obejrzy Cię gdzieś na parterze, albo wręcz umówią się na wizytę domową, bo zwykle jednak życzą sobie obejrzeć osobę której przyznają taką lub inną kwalifikację (jeszcze jeden argument za tym żeby nie wysyłać mamy).
To wszystko nie takie trudne, załatwiaj sam. Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-18, 14:30  


gaba, zgadzam się z Tobą, sama byłam za osobę kt nie mogła się zjawić na komisji z powodu ataku wyrostka, powiem tyle że cieżko było a osoba ts i tak musiała się zjawić , -wiem że to nie to samo co stopień ale procedury podobne. a i nie mówiąc że musiałam udowadniać pokrewieństwo bo w wku papierkolandia okropna
 
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #7  Wysłany: 2012-03-19, 22:47  


Jeszcze mam takie pytanie... czy trzeba wziąć ze sobą świadectwo ukończenia.... Gimnazjum ? Bo tam pisze że trzeba ze sobą wziąć jakieś świadectwa ukończonych szkół...
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-19, 23:41  


Santiago, ja w czwartek idę ze swoim niepełnosprawnym synem na kwalifikację. Jak wrócę napiszę co i jak. Wiem,że na pewno trzeba wziąć zaświadczenia lekarskie, zaświadczenie ze szkoły o pobieraniu nauki, zdjęcie.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #9  Wysłany: 2012-03-19, 23:51  


gabi30, :shock: :shock: :shock: TO ILE TY MASZ WIOSEN..?że masz wojskowego syna, myślałam że koło 27-29.


Santiago19, jak piszą że trzeba wziąć świadectwa to trzeba, wszystkich szkół jakich uczęszczałeś, jak gimnazjum ukończyłeś to bierz ,
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2012-03-20, 07:50  


Santiago19, a może jednak skorzystasz ze starego wynalazku pana Alexandra Grahama Bella? Wystarczy zadzwonić do WKU i wszystkiego się dowiesz, a my nie będziemy musieli zgadywać...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #11  Wysłany: 2012-03-20, 09:38  


gabi30 napisał/a:
Santiago, ja w czwartek idę ze swoim niepełnosprawnym synem na kwalifikację. Jak wrócę napiszę co i jak. Wiem,że na pewno trzeba wziąć zaświadczenia lekarskie, zaświadczenie ze szkoły o pobieraniu nauki, zdjęcie.


Zaświadczenie lekarskie...? :roll: :?ale?: Kurcze.... a skąd je można wziąść i po co..? Może je dostać od lekarza rodzinnego bo chyba nie będę musiał jechac 300 km tam gdzie się leczyłem ....( w Warszawie) po głupie zaświadczenie ??

 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #12  Wysłany: 2012-03-20, 09:42  


Santiago19, zadzwoń do WKU, to się dowiesz. Na wezwaniu masz numer telefonu.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2012-03-20, 09:42  


Santiago19 napisał/a:
Bo tam pisze że trzeba ze sobą wziąć jakieś świadectwa ukończonych szkół...

Skoro jest napisane co trzeba wziąć, to trzeba wziąć właśnie to.
Napisali coś o zaświadczeniu lekarskim? Jeśli nie, to nie musisz go brać. Jeśli tak - zadzwoń tam/wyślij maila (może już się zinternetyzowali) i się zapytaj o jakie zaświadczenie chodzi.
_________________
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #14  Wysłany: 2012-03-20, 10:03  


Plamiasta ma 40 wiosen:-)
Santiago w pouczeniu na wezwaniu jest napisane:
osoba stawiająca się do kwalifikacji przedstawia dowód osobisty, fotografię bez nakrycia głowy,dokument potwierdzający poziom wykształcenia ( w przypadku ukończenia nauki), lub zaświadczenie o pobieraniu nauki ( dla jeszcze uczących się). Komisji lekarskiej przedstawia się posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w terminie 12 miesięcy przed kwalifikacją.

Chyba wszystko jest wyjaśnione w tym pouczeniu. Nic nowego się nie dowiesz.

[ Dodano: 2012-03-20, 10:04 ]
mam 40 wiosen miało być.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #15  Wysłany: 2012-03-20, 10:15  


gabi30 napisał/a:
Chyba wszystko jest wyjaśnione w tym pouczeniu. Nic nowego się nie dowiesz.


Myślę, że jest to doskonałe podsumowanie dyskusji.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group