1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kontrola pacienta z czerniakiem złośliwym.
Autor Wiadomość
Elenka 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2016-03-30, 18:24  Kontrola pacienta z czerniakiem złośliwym.


Witam mój tata miał duże znamię na głowie które po wycięciu okazało się złośliwe-clark IV. Miał robiony tk i biopsję wartownika wszędzie czysto. Kontrola za trzy miesiące. Przed upływem tego czasu pojawiły się nowe znamiona tuż pod miejscem pod blizną po wyciętym znamieniu. Zostały wycięte w wyniku było napisane ze to przeżut czerniaka skóry. Lekarka powiedziała ze wszystko ok. Trochę mnie zastanawia co dalej. Czy teraz powinno się powtórzyć komplet badań i tak co 3 miesiące? Bo przecież przeżuty mogą się pojawić w każdej chwili.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #2  Wysłany: 2016-03-30, 19:31  


Witaj. A jakie były inne pierwotne parametry czerniaka? Skala Breslow, indeks mitotyczny, typ czerniaka i czy był z owrzodzeniem czy bez? Tak bliskie umiejscowienie przy bliźnie wskazuje na wznowę czerniaka. Gdzie tata się leczy?

[ Dodano: 2016-03-30, 19:34 ]
http://onkologia.zaleceni...aki%20skory.pdf
Na stronie 432 masz co nieco na ten temat.
 
Elenka 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2016-03-30, 22:43  


Melonoma Maliginum, superficial spreading. Wertykalna faza wzrostu. pT2a Clark IV Breslow 1,5mm Owrzodzenie - Aktywnosc mitotyczna 1/1MM KW Nacieki zapalne; til typu ''non brisk'' neuro- i angioinwazji nie stwierdzam cechy regresji - guzki satelitarne- marginesy chirurgiczne; boczny 0,04cm w głebi 0,3cm. Tata leczy się w CO na Ursynowie.
Zastanawia mnie jeśli to jest przżut czerniaka to dlaczego lekarka powiedziała że jest dobrze... W następnym tygodniu jedziemy do Warszawy na wycięcie jeszcze jednego znamienia na nodze to muszę o to zapytać bo nie daje mi to spokoju. Czy teraz powinno się ponownie badać wartownika?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-03-31, 09:27  


Elenka,
Poczytaj w materiale zalinkowamym przez arawis - chodzi o przerzuty in-transit.
To jest miejscowy wysiew komórek nowotworowych, zapewne w tym sensie lekarz użył sformułowania "jest dobrze".
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #5  Wysłany: 2016-03-31, 10:45  


Szału nie ma i sytuacja jest nieco gorsza jeśli jest tzw. wznowa miejscowa. Prawdopodobnie lekarze poszerzą marginesy wycięcia. Wyniki, które podałaś dotyczące immunohistochemii mówią, że czerniak był dość agresywny, ale jeszcze nie najagresywniejszy z agresywnych, że się tak wyrażę. Mój dziadek miał czerniaka guzkowego, głębiej naciekającego. Miał też wznowę miejscową, tzw docinkę dożył tak 90 roku życia.
 
Elenka 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2016-03-31, 15:30  


Pod koniec kwietnia mamy wizytę prywatną w prof. Rutkowskiego. Mam nadzieję że tam dostaniemy odpowiedz na nurtujące nas pytania. CO na Ursynowie to straszny młyn. Z tego co wiem to nie planują poszerzać tego wycięcia. We wtorek planowane jest usunięcie znamienia na nodze. Pojadę z tatą to może dowiem się czegoś więcej.
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #7  Wysłany: 2016-03-31, 15:59  


Polecam też dr Szałamachę z CO. Prowadził mojego dziadka z wielką cierpliwością i zręcznie

[ Dodano: 2016-03-31, 16:01 ]
http://www.forum-onkologi...p=271243#271243

Przepraszam lekarz nazywa się Maciej Sałamacha
 
Elenka 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2016-04-04, 21:55  


Rafus dziękuję. Tata na początku trafił właśnie do dr. Szałamachy ale teraz ma inna lekarkę, bo znamię było na głowie i ta lekarka jest właśnie od głowy i szyji. Zmiana w mojej ocenie nie zbyt korzystna. Zobaczymy jak bedzie dalej...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group