1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Komórki blastyczne
Autor Wiadomość
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #1  Wysłany: 2016-01-09, 14:11  Komórki blastyczne


Moi drodzy potzrebuje pomocy w zakresie interpretacji wyników morfologi z rozmazem krwi. Wynik rozmazu jest bardzo niepokojący. Prosze rzućcie okiem i powiedzcie czy takie wyniki to coś złego. Czy mam się czego obawiac? Obajwy niepokojące od pół roku; stan podgorączkowy 37,1; 37,2; chudnięcie, infekcje gardła non stop, nocne poty, męczliwość, kołatania serca. Czuje się ostatnio bardzo źle. Dodam że miesiąc temu w rozmazie wykryto mielocyty 1%. Z niecierpliwością czekam na informację.


003.jpg
wyniki laboratoryjne
Pobierz Plik ściągnięto 788 raz(y) 633,4 KB

003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1227 raz(y) 633,4 KB

 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2016-01-09, 14:14  


koko szanel,

czy ty jestes powazna, ze na forum onkologicznym, dla pacjentow ze zdiagnozowanym rakiem, ze prosisz nas o interpretacje morfologii?

37,1 to nawet nie jest stan podgoraczkowy. 38 to goraczka.

Zartujesz sobie?

Idz do lekarza, my nie stawiamy diagnozy.
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #3  Wysłany: 2016-01-09, 14:18  


byłam u lekarza, miałam powtórzyć wyniki sprzed miesiąca jak napisałam, w czwartek mam kolejną wizytę i bardzo się denerwuję więc pomyslałam że ktoś mi pomoże w interpretacji. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Życzę zdrówka.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #4  Wysłany: 2016-01-09, 14:54  


Pozostałe parametry poza blastem są bardzo dobre, więc może jego obecność jest wynikiem pomyłki w ocenie rozmazu, co oczywiście się zdarza. Kiedy będziesz robić następną morfologię? Sprawa wymaga szybkiego wyjaśnienia.
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #5  Wysłany: 2016-01-09, 16:56  


Wiem że pozostałe sa w porządku. Niestety tymi blastami zaniepokoił się mój lekarz rodzinny. Czy ferrytyna nie jest również za wysoka przy zaniżonym poziomie żelaza? Kolejna wizyta u hematologa w czwartek, odliczam godziny, minuty, sekundy. Miesiac temu wynik był podobny: mielocyty 1% w rozmazie krwi. Czy u zdrowej osoby się takie rzeczy zdarzają? Dziekuje Ci za odpowiedź.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #6  Wysłany: 2016-01-09, 17:42  


MCV nie wskazuje na niedokrwistość z niedoboru żelaza, więc mimo niskiego poziomu tegoż, nie ma się czym za bardzo przejmować. Ja bym zrobił nawet prywatnie morfologię, najlepiej w dużym szpitalu z rozmazem recznym. Natomiast ten blast przy dobrej reszcie jest dziwny... U zdrowych ludzi, bez poważnych (!) infekcji, nie powinno być tak. Pozdrawiam
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #7  Wysłany: 2016-01-09, 21:48  


Pierwsze badanie w którym wykryto mielocyta było u lekarza rodzinnego w laboratorium w przychodni. Natomiast kolejne juz wykonano w dużym w szpitalu z rozmazem ręcznym. Hematolog na pierwszej wizycie uspokoił mnie, mówiąc że wszystkie parametry są w porządku i pewnie to błąd laboratorium i zlecił badanie właśnie w szpitalu. Wynik laboratoryjny który umieściłam jest właśnie z tego szpitala i potwierdził niestety badanie z małej przychodni. Nawet powiedziałabym że wynik jest gorszy bo wcześniej był sam mielocyt bez korespondencji z blastami. Teraz już wyszły blasty a wszystkie inne parametry są dobre, nie rozumiem tego kompletnie...Tak jakby to był sam początek czegoś niepokojącego. Dodam jeszcze że diagnozuje się od pół roku, wcześniej w rozmazie miałam zawsze podwyższone monocyty - 11%, teraz są w normie ale niestety inne kwatki wyszły...MisiekW ślicznie Ci dziękuje za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #8  Wysłany: 2016-01-09, 22:50  


koko szanel,
Czy poza badaniami krwi miałaś robione inne badania? Np. rentgen klatki piersiowej? Byłaś diagnozowana pod kątem gruźlicy? Ile masz lat?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #9  Wysłany: 2016-01-10, 00:03  


A i czy: 1. Miałaś zbadane węzły? 2. Miałaś zrobione zwykłe OB?
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #10  Wysłany: 2016-01-10, 11:18  


Madzia70 napisał/a:

(...)


Miałam RTG klatki piersiowej gdy niedawno trafiłam na SOR z ostrym zapaleniem oskrzeli. Czy gruźlica ma coś wspólnego z blastami wykrytymi w krwi? Nie miałam badań na gruźlicę. Mam 31 lat.

[ [b]Dodano: 2016-01-10, 11:20 ]

MisiekW napisał/a:
A i czy: 1. Miałaś zbadane węzły? 2. Miałaś zrobione zwykłe OB?


Miałam badane węzły chłonne, są niepowiększone, lekarz ogólny stwierdził że nawet nie wskazują na przebytą infekcje zapalną jaką miałam niedawno. OB miałam robione wcześniej, wynik 12 - przy mielocytach.

[ Dodano: 2016-01-10, 12:02 ]
Mam jedno pytanie, jeśli wiecie. Czy blasty zawsze wskazują na choroby szpiku kostnego i układu krwiotwórczego czy zdarzają się że się pojawiają przy innych chorobach np. mononukleozie, gruźlicy itp.?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-01-12, 19:25 ]
koko szanel, nie cytuj całości postów. Zaciemnia to obraz dyskusji i niepotrzebnie zajmuje miejsce.

 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #11  Wysłany: 2016-01-10, 15:54  


Mogą się pojawić przy bardzo nasilonych infekcjach, np. sepsie, ciężkim zapaleniu płuc, układu moczowego, ale Twoje wyniki na to nie wskazują. W takiej sytuacji należy zastanowić się, czy nie masz choroby układu krwiotwórczego. Aczkolwiek obecności blastów zwykle towarzyszy anemia, spadek płytek, etc. A Ty tego nie masz. Skąd jesteś?
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #12  Wysłany: 2016-01-10, 16:04  


MisiekW napisał/a:
(...)

Pije codziennie zakwas z buraków, miałam lekką anemię. Może on powoduję "sztuczny" obraz morfologii? Jestem z Krakowa, miasta smogu...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-01-10, 16:58 ]
Nie potrzeby cytować całe poprzednie posty. Niepotrzebnie zajmuje miejsce (poprawiony).
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #13  Wysłany: 2016-01-10, 18:47  


Zakwas z buraków jest dobry na kamienie moczowe i nerkowe. To znaczy oczywiście na ich powstawanie, bo na wyniki krwi to już żadnego wpływu nie ma...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
koko szanel 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków

 #14  Wysłany: 2016-01-10, 18:58  


Czyli więcej szkody niż pożytku z zakwasu buracazanego? każdy mówi co innego...
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #15  Wysłany: 2016-01-11, 10:06  


Dokładnie tak jak mówi gazda. Ten hematolog to prywatnie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group