1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #4231  Wysłany: 2012-12-07, 12:43  


Justynko, miłego pobytu :-D
U mnie będzie przez weekend córcia, ło matkoooo, ależ się cieszę :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #4232  Wysłany: 2012-12-07, 20:47  


Miłego wypoczynku Justynko :) Nie ma jak u Mamy ;)
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #4233  Wysłany: 2012-12-07, 21:11  


Justynko przyjemnego wypoczynku u Mamy. Ucałuj i pozdrów Ją :-D
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4234  Wysłany: 2012-12-11, 15:42  


Dzień dobry :)
Jestem u Mamy i rzeczywiście, gdzie może być mi lepiej niż tutaj :) .
Dostęp do internetu mam, ale działa jakby chciał, a nie mógł. :fucc: Czytam co się dzieje na forum co dzień. Na tyle starcza mi cierpliwości ;) A dziś wysilę się i coś wyślę ;)
Niestety rozchorowałam się i mam jakieś zapalenie gardła :| , także niestety nie mogę poszaleć po dworze z aparatem, co jest dla mnie sporą przykrością ;) , a takie piękne krajobrazy :) .
Tyle co udało mi się cyknąć z okna
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/215007_474505789259212_370778297_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/45312_474538702589254_1673228324_n.jpg
:)


I znów "zaszaleję" z cytatem
"Ci, którzy nie odnaleźli swojego prawdziwego bogactwa, czyli promiennej radości istnienia wraz z głębokim, niewzruszonym spokojem, który jej towarzyszy, są żebrakami, nawet jeśli opływają we wszelkie materialne dostatki. W świecie zewnętrznym rozglądają się za ochłapami przyjemności, spełnienia, potwierdzenia swoich racji, szukają bezpieczeństwa lub miłości, a tymczasem we własnym wnętrzu noszą skarb, który nie tylko zawiera w sobie komplet wyżej wymienionych dóbr, lecz jest nieskończenie cenniejszy niż wszystko, co świat ma do zaofiarowania." - Eckhart Tolle

Każdy cytat, który zamieszczam jest wyrazem moich myśli.
A teraz gdy się zdystansowałam do wielu spraw, znów wyciszyłam, uspokoiłam umysł itp., zamieszczam ten powyższy cytat nie bez kozery.
Moje życie 'psychiczne' w związku z diagnozą było inne niż wiele tutaj opisywanych. W momencie zdiagnozowania po dość głębokim szoku, ale takim który szybko przeminął osiągnęłam coś co trudno zrozumieć, czyli miałam w sobie ogromną radość z życia (paradoksalne), radość z każdego dnia oraz spokój wewnętrzny.
Załamanie psychiczne, bunt przeżyłam w momencie wznowy. Po znalezieniu pomocy udało mi się z tego wyjść. Znów odzyskałam radość i spokój ducha.
PO powrocie do 'normalnego życia', miałam mętlik, przechodziłam 'wzloty' i 'upadki'. A takich 'upadków' było więcej niż 'wzlotów'. Jednak mając już pewną świadomość, pewną wiedzę, nie pozwalałam sobie na to, aby wpaść w czarną rozpacz. Czasami nawet czułam się jakbym z tego dołka wychodziła jak po szklanej szybie (takie porównanie usłyszałam z ust Ewy Błaszczyk, także po Niej powtarzam, ponieważ oddaje to jak się czułam).
Powoli zaczyna być więcej 'wzlotów' niż 'spadków'. Tzn. znów więcej spokoju (upragnionego spokoju ducha).
Znów wracam do tego, co już wcześniej wiedziałam, że jeżeli sama sobie nie pomogę, to tak naprawdę nikt mi nie pomoże. Jeżeli sama ze sobą nie będę potrafiła być szczęśliwa, to nikt i nic mi tego szczęścia nie da i nie zagwarantuje.
I jak to w życiu, nic nie trwa wiecznie. I cały czas wracam do tego, że trzeba zaakceptować to, czego nie można zmienić, a zmienić to, co da się zmienić, i aby jedno nie poplątało mi się z drugim.
I nie wiem, czy uda mi się uzyskać taką radość wewnętrzną jaką miała w czasie pierwszego rzutu chorowania. Ale to doświadczenie dało mi świadomość, że co mogę uzyskać za pomocą swojego umysłu, co mogę osiągnąć dla swojego ducha (a przecież o tego ducha chodzi :) ).
Choć często nie jest łatwo. Często łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale warto podjąć wysiłek, gdyż często wyniki są bardzo satysfakcjonujące.

Pozdrawiam zimowo :) i przesyłam gorące całuski.

[ Dodano: 2012-12-11, 21:37 ]
Skoro już się dorwałam do internetu, to ... :mrgreen: sobie popiszę ... :lol:
Jestem po obejrzeniu filmu o Katarzynie Rosickiej-Jaczyńskiej (chorowała na SLA) i oto cytat z Jej książki "Ołówek" (muszę tę książkę przeczytać :) )
"Chciałam wykrzyczeć wszystkim zdrowym, wiecznie niezadowolonym ludziom: „Spójrzcie na mnie! Możecie chodzić, mówić, jeść, swobodnie oddychać, pić, spać. Jeszcze wam mało? Zamiast narzekać, podziękujcie Bogu za te dary, bo nie macie wyobrażenia o tym, jak się żyje bez nich. Nie oceniajcie zachowania innych osób, zwłaszcza poważnie chorych, bo nic nie wiecie o ich życiu”. " (s. 59)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
KlaWik 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 231
Skąd: Żabia Wola
Pomogła: 51 razy

 #4235  Wysłany: 2012-12-11, 21:45  


Kuruj się skarbie.
Zdrówka Ci życzę

[ Dodano: 2012-12-11, 21:46 ]
_itsme_
_________________
KlaWik
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #4236  Wysłany: 2012-12-11, 21:58  


Justynko, książkę polecam. Byłam wręcz wstrząśnięta.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4237  Wysłany: 2012-12-11, 22:04  


Tak, tak ... zachorowałam na tę książkę po obejrzeniu tego filmu, po zobaczeniu postawy Pani Katarzyny ...
Teraz poszukuję w internecie, aby tę książkę zakupić.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4238  Wysłany: 2012-12-12, 10:49  


JustynaS1975 napisał/a:

Niestety rozchorowałam się i mam jakieś zapalenie gardła :| , także niestety nie mogę poszaleć po dworze z aparatem, co jest dla mnie sporą przykrością ;) , a takie piękne krajobrazy :) .
Tyle co udało mi się cyknąć z okna
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/215007_474505789259212_370778297_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/45312_474538702589254_1673228324_n.jpg
:)


Witam Cię Justynko,
mmm.... nie choruj nam... :nunu:

Justysiu, te Twoje szaleństwa z aparatem są niesamowite. Kocham Twoje szaleństwa, krajobrazy, a w nich otwartą przestrzeń, doprawdy - prawdziwe dzieła sztuki...
Masz Talent..... przez duże T.

::thnx:: _itsme_
_________________
Aegrotus sacra est...
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #4239  Wysłany: 2012-12-12, 13:18  


Witaj Justynko tak dawno u Ciebie nie pisałam ,choc czytam codziennie.
Ze wszystkim co napislaś zgadzam się w 100%.
Dokładnie jakbym słyszała siebie,swoje zachowanie ,swoje reakcje ,swoje przemyślenia.
Tez w pierwszej fazie swojego leczenia byłam jakby ktoś nosił mnie na przysłowiowych skrzydłach,widziałam ta iskierkę nadziei i niosłam ją wszystkim z kim się zetknęłam .Uśmiech nigdy nie schodził z mojej twarzy(podobno dalej tak jest choć ja chyba tego nie dostrzegam).
Kiedy nastąpił nawrot choroby a przed nią jeszcze moje traumatyczne przeżycia wszystko zaczęło się dla mnie wydawać beznadziejne ,są dni kiedy tak jak niedawno nie chce mi się do nikogo przysłowiowej "gęby " otworzyć ( przepraszam za kolokwializm). I tak jak mówiła Ewa Błaszyk (oglądałam ten reportaż ) wskrobuję się po tej szklanej szybie bardzo powoli,ale czasami wydaje mi się ,że jak jestem już na górze to znowu łu bu du bu coś się wydarzy ,co nie pozwala normalnie funkcjonować.I tak na okrągło ostatnio się u mnie dzieje.
Przepraszam ,że w Twoim wątku się tak rozpanoszyłam ze swoimi przemyśleniami.
Tak Ci zazdroszczę tych wspólnych chwil z mamą. Zdrowiej pod Jej czujnym okiem ,nie dawaj się żadnym przeziębieniom.Już Ci tam matuś zaaplikuje jakieś domowe sposoby na pozbycie się choróbska.
Pozdrawiam śnieżnie ( u mnie wieje,sypie ,że świata nie widać ).
Książka wspaniała,Pani Kasia to cudowna ,dzielna kobieta. Czytałam Jej blog a potem w bardzo szybkim tempie kupiłam książkę,która od zeszłego roku krąży po wszystkich moich znajomych.
Pozdrawiam Cię serdecznie |buziaki|
_________________
aga
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #4240  Wysłany: 2012-12-12, 13:56  


JustynaS1975,
Zdrówka Kochana :cmok: _itsme_ mam nadzieję ,że szybko się wyzdrowiejesz :)
A to na dobry humor ::thnx::
http://www.youtube.com/watch?v=pHrVG06U5MA
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
balagan 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 330
Pomogła: 42 razy

 #4241  Wysłany: 2012-12-12, 15:02  


:littlehs: dla Ciebie Justynko:)
_________________
balagan
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4242  Wysłany: 2012-12-12, 15:34  


Dzień dobry :)
Kochani, bardzo dziękuję za wpisy i przesyłam serdeczności Wam wszystkim :)
Mama leczy przede wszystkim miłością :-D
Dziś wzięłam ostatnią magiczną tabletkę (czyli antybiotyk) i nakazuję jej zdziałać cuda, tzn. jutro mam być zdrowa! Czy magiczna tabletka to słyszała?

Agnieszko, nie masz za co przepraszać.
U mnie pomimo, że teraz mam jakieś 'upadki' i takie tam, to i tak teraz jest we mnie więcej spokoju wewnętrznego niż przed chorobą. Zdecydowanie więcej. Po prostu bieg rzeczy i wydarzeń przyjmuję z zadziwiającym spokojem, pomimo wszystko. Tylko czasami coś mi się czknie. :|

Ale kochani, dość smęcenia.
Garść 'budujących mądrości' ;)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/156167_173564816101249_1680107070_n.jpg

"Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka
nam je przek­reśla. Nie ma­my wtedy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś,
jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?

Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie,
je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.
Wyjdź mu naprzeciw." - Phil Bosmans

Co prawda dziś trudno mi się cieszyć pełnią życia i skakać z radości, gdy leje mi się z nosa. ;) Ale spędzam sobie czas z Mamą, w ciepełku i jestem dopieszczana :-D . Mam Was i mogę się tu 'mądrzyć' . :lol:

Wydarzenie, które z lekka wytrąciło mnie równowagi.
Od wczoraj od jakieś godziny ok. 15.00 do dziś do jakieś godz. 12.00 dostałam około setkę sms-ów z numeru 700cóś (ASTRO), pod tytułem "jaką miłość wybrać i jak zarobić pieniądze", ślij sms, a dowiesz się (cena z vat). Nawet w nocy nie pofolgowali. Z rana miałam 34 nieprzeczytane sms-y.
Ale od jakiś 3 godzin cisza. Mam nadzieję, że ich przetrwałam ... :lol:

Jolana napisał/a:
Justysiu, te Twoje szaleństwa z aparatem są niesamowite. Kocham Twoje szaleństwa, krajobrazy, a w nich otwartą przestrzeń, doprawdy - prawdziwe dzieła sztuki...
Masz Talent..... przez duże T.

Jolano, bardzo dziękuję. :) <i przy okazji się czerwienię>

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #4243  Wysłany: 2012-12-12, 20:34  


JustynaS1975 napisał/a:
Wydarzenie, które z lekka wytrąciło mnie równowagi.
Od wczoraj od jakieś godziny ok. 15.00 do dziś do jakieś godz. 12.00 dostałam około setkę sms-ów z numeru 700cóś (ASTRO), pod tytułem "jaką miłość wybrać i jak zarobić pieniądze", ślij sms, a dowiesz się (cena z vat). Nawet w nocy nie pofolgowali. Z rana miałam 34 nieprzeczytane sms-y.
Ale od jakiś 3 godzin cisza. Mam nadzieję, że ich przetrwałam ... :lol:


He, he, he znam to :-D Miałam kiedyś to samo jeden rodzaj smsów był mniej więcej taki "ktoś cię kocha i o tobie myśli. Znam imię tej osoby, wyślij smsa bla bla bla". Drugi był za to lepszy, jak dostałam go pierwszy raz, to się z Mamcią mało ze śmiechu nie posiusiałyśmy "Gorące fotki wyślę specjalnie dla ciebie, wyślij smsa bla bla bla" :lol:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4244  Wysłany: 2012-12-13, 12:22  


Reszko, miło, że do mnie wpadłaś :)
Dzień dobry wszystkim :)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/546969_442468539151946_217471785_n.jpg
:)
Udanego dnia :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #4245  Wysłany: 2012-12-13, 13:23  


Witaj Justynko
Na mnie natomiast uwzięła si,e jakaś "nawiedzona wróżka"Codziennie dostaję po kilka smsów.
Nie ma możliwości się tego pozbyć.
Trzeba to po prostu ignorować .Tylko ,że jest to niezwykle denerwujące.
Przyjemnego czasu Ci życzę.


bałwanek.gif
Pobierz Plik ściągnięto 324 raz(y) 5,75 KB

_________________
aga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group