1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3721  Wysłany: 2012-08-24, 07:27  


Cześć Justynko :)
Miłego spotkania z Kasią i udanego dnia :)
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3722  Wysłany: 2012-08-24, 08:37  


Cześć Kasiu :)
Ja też już zapakowałam swój aparat. :)
KasiaC napisał/a:
Zaraz lecę doprowadzić się trochę do normalności bo jak na razie to wyglądam niedzielnie
Mogę to samo powiedzieć o sobie.
Niestety przestawiłam z godzinami wstawania, i nawet jeśli wcześniej się położę do łóżka, to późno usypiam, a potem mam problem ze wstaniem. Także uprzedzam, pomimo wszelkich starań, nadal mogę być jak zombi ...
Do zobaczenia :)

Cześć Ewo :) Dziękuję, Tobie też życzę udanego dnia :)

Dzień dobry wszystkim :)

A na dzień dzisiejszy, to mnie się spodobało
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/294625_478044598880228_443351632_n.jpg
:)

http://www.youtube.com/wa...A&feature=share



[ Dodano: 2012-08-24, 09:06 ]
Dziś na blogu Pani Iwony Majewskiej-Opiełki jest o wybaczeniu. :)

http://www.majewska-opiel...u/#comment-5642

Mnie się przede wszystkim bardzo spodobał ten cytat:
Przebaczenie jest ekonomicznym podejście dla serca…
wybaczenie oszczędza kosztów gniewu, kosztów nienawiści i utraty ducha. - Hannah Moore

Dlatego jeśli przebaczam, chcę przebaczać to dla siebie, dla własnego serca.
:)

A dziś w kalendarzu znalazłam taki cytat:
Myśl o gniewnych, złośliwych słowach jak o kamieniach - wystarczy nimi rzucić, a komuś stanie się krzywda

Ja życzę wszystkim udanego weekendu. Wyjeżdżam do Mamy na weekend, i nie wiem czy będę miała szansę dziś zajrzeć na forum
|buziaki|

[ Dodano: 2012-08-24, 09:32 ]
Wczoraj Chustka na swoim blogu zamieściła takiej urody wierszyk
Wychodzę samotnie na drogę - Michał Lermontow

Idę zagubioną polną drogą
Przez tumany kurzu błyszczy trakt
Cicha noc
Ustronie słucha Boga
Gwiazdy gwiazdom drżeniem dają znak

W niebie uroczyście jest i cudnie
Ziemia śpi w całunie sinych zórz
Czemu jest mi ciężko tak i trudno
Czekam na coś?
Żal mi dawnych burz?

Już od życia nic nie oczekuję
Nie żal mi przeszłości aż do cna
Pragnę tylko ciszą i spokojem
Okryć się i schować się we snach

Ale nie w tych chłodnych snach mogiły
Lecz by mnie omotał taki czar
Żeby w piersi schronić życia siły
Żeby w piersi tlił się życia żar

Żeby słuch mój pieścił nieprzerwanie
Nucąc o miłości słodki śpiew
Żeby wiecznie patrzył z góry na mnie
Pochylony szpaler starych drzew.

http://www.chustka.blogspot.com/2012/08/856.html

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/394356_462835727069888_1652171751_n.jpg
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #3723  Wysłany: 2012-08-24, 12:44  


hej Justynko
Znów mamy weekend :-D .Zdecydowanie za szybko umykają te dni.Lato wielkimi krokami zbliża się ku końcowi .Nie nastraja to optymistycznie( grube ubrania i te całe zamieszanie jesienno-zimowe łącznie z przestawieniem czasu [foch] ).
Ale puki co Ty znów masz przyjemność spotkania w realu nowej znajomej
:brav: ,nie ma to jak stolica.Dużo naszych forumowiczów "zjeżdża tam na badania.A Ty dotrzymujesz im towarzystwa !yes!yes! .
Bawcie się zatem dobrze ,uwiecznijcie na foto Wasze spotkanie pokarzcie się nam
"podpatrywaczom".
Pozdrawiam ::thnx:: :cmok:
_________________
aga
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #3724  Wysłany: 2012-08-24, 12:54  


Dzień dobry ;-)

Miłego dzionka i uroczego weekendu. Ja zmykam na 14:00 do pracki i też mam weekendzik free ;-)


week.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 275 raz(y) 43,46 KB

_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #3725  Wysłany: 2012-08-24, 14:14  


Teraz dopiero zabaczyłam babola pokarzcie [wstydnis] -pokażcie |bezradny| :uuu:
_________________
aga
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3726  Wysłany: 2012-08-24, 16:40  


Witajcie :)
Po przemiłym spotkaniu z Kasiu. Świetnie jest się spotkać :) Tak szybciutko teraz. Wróciłam z Ursynowa. Oprócz spotkania z Kasią, byłam jeszcze u koleżanki Oli (tu niestety smutno :uuu: ). Coś zjem i wyruszam dalej. Jadę do Mamy z bratem.
Jeszcze raz życzę udanego weekendu :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3727  Wysłany: 2012-08-24, 16:47  


Cześć Justynko :)
Tobie też udanego weekendu :)
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3728  Wysłany: 2012-08-25, 21:52  


Papa
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #3729  Wysłany: 2012-08-26, 09:46  


Witaj b Justynko :lol:
Cieszę się że spotykasz się z naszymi wspólnymi znajomymi w realu, zazdroszczę Tobie i Kasi, to jest naprawdę bardzo miłe i ważne moc spojrzeć w oczy człowiekowi, z którym rozmawiasz tylko w w sieci...
Dla mnie po spotkaniu na Zlocie i spotkaniu z Agnieszką stało się to bardzo ważnym i istotnym wydarzeniem w moim życiu.
Może przeceniam znaczenie tych spotkań...ale naprawdę mają one dla mnie niewymierną wartość.

Justynko, bardzo koncentrujesz się na swoim rozwoju duchowym, dbasz o higienę swojego życia mentalnego i to jest bardzo ważne i potrzebne... ale dotyczy tylko jednej ze sfer naszego życia, a takie spotkania jak Z Basią-Bertą, z Kasią czy jeszcze wcześniej z Klawik... to jest sól naszego życia, możliwość konfrontacji naszych wrażeń z naszą rzeczywistością...
Tego bardzo zazdroszczę Ci, mieszkanie w centrum Polski ma swoje dobre strony, i choć nigdy nie przepadałem za stolicą, to w tym wypadku nie powiem nic więcej na temat.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
romek
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3730  Wysłany: 2012-08-26, 12:32  


Romanie, owszem koncentruję na swoim życiu duchowym, dbam o swoje życie mentalne, jak to nazwałeś. Ale ja nie tylko siedzę i rozmyślam, bo i mam życie towarzyskie. Przez czas choroby udało mnie się zachować przyjaźnie (oczywiście ogromna załsuga przyjaciół), a wręcz je pogłębić oraz zyskać nowych dobrych znajomych. I jak dbam o swoje życie duchowe (jak to ładnie nazwałeś) tak samo dbam o dobre relacje ze swoimi bliskimi znajomymi, jest to dla mnie bardzo ważne. Nie wiem jak to podkreślić, jak to jest ważne. (choć o relacje z mniej bliskimi lub wcale nie-bliskimi mało dbam i zaczynam niektórych mieć w ... nosie ;) ).
Co do stolicy, znam niechęć ludzi do stolicy, ale ... ja ją kocham, choć nie jest to moje rodzinne miasto (miejscowość). Od momentu zaczęcia studiować pokochałam to miasto, chciałam w nim zostać i wiele robiłam, aby w nim zostać. Czuję, że jest to moje miejsce na ziemi. Pomimo tego, że nie raz mnie zdenerwuje, jadę do Mamy, do tej cichej przystani, i tu u Mamy jest mnie dobrze, doceniam 'inną jakość życia' tutaj, to zawsze wracam do W-wy, i gdy dłużej jestem poza nią, to tęsknię za nią.

Teraz zmieniając temat, jak rozmawiać z chorym (cd.) m.in. na postawie doświadczenia z koleżanką Olą. Ola jest w trudnym stanie fizycznym już przez dłuższy czas, przez co zaczyna być w trudnym stanie psychicznym. Ola jest osobą otwartą, jednak swoje emocje nie wyraża mocno emocjonalnie, także pomimo wszystko, że gdy mówi o swoim trudnym stanie psychicznym nie jest osobą aż tak męczącą i absorbującą. Nie jest to ogromna konfrontacja z Jej emocjami. Piszę o tym, aby powiedzieć jak trudny jest kontakt z osobą chorą i rozmowa z Nią (nie chcę, aby było to odczytane jako skarżenie się, czy marudzenie; rozmawiam z Olą nie dlatego, że mam takie poczucie 'obowiązku', robię to bo chcę, bo nie wyobrażam sobie jak mogłabym się do Niej nie odezwać, a może też dlatego, że jestem nauczona doświadczeniem i wiem jak ważni są inni ludzie, jak ważne jest to, żeby nie czuć się opuszczonym. Kontaktuję się z Nia, bo chcę i pewnie dlatego, że jest jakiś tysiąc innych podświadomym powodów).
Ola poza tym też jest mądrą osobą, świadomą, że myśli odgrywaja ważną rolę. Świadomą tego, że negatywne myśli nam nie pomagają itp. A pomimo tego, Ola jest w trudnym stanie psychicznym.
I teraz moje odczucia: gdy z Nią rozmawiam, to czuję się jak ten palant, który stoi i nie wiem co mam zrobić. Bezradność, bezsilność może być przytłaczająca. Trzeba bardzo ostrożnie dobierać słowa, które i tak czasami grzezną w gardle. A nawet czasami klepnę jakiś banał, a potem z tego powodu sama się z tym źle czuję.
Poza tym na dzień dzisiejszy jest tak, że ona jest w trudnej sytuacji, naprawdę trudniej, nie widać poprawy, ja jestem w dobrej formie. Żyję 'normalnie' i powiedzmy jestem 'zdrowa' (oczywiście, mamy obie świadomość, że wszystko może się zdarzyć). Ale w skrócie: 'mnie się udało, Jej nie'. I stojąc przed Nią, mam jakis rodzaj wyrzutów sumienia. Czuję się bezczelna z tym. Wiem, że jest to irracjonalne odczucie. Obie wiemy, że żadnej z Nas wina, ani żadna z Nas nie jest ani lepsza, ani gorsza.
Czyli ogólnie, już kończę banałem: rozmowa, wsparcie chorego to trudna sprawa. Chcę pomóc, czuję się bezsilna i nie wiem jak. A nie chcę na pewno przed tym uciekać.
Mam swoją 'filozofię', która u mnie się sprawdza, i czasami myślę, że może i by sprawdziła się u innych, ale trzeba mieć na uwadze stan psychiczny drugiej osoby, aby jej pomóc, a przynajmniej nie zdenerwować, nie zdołować. Wiedzieć na ta druga osoba jest gotowa i co może znieść. A i tak do końca nie będziemy pewni, czy dobrze robimy, i czy dobrze zrobilismy. I oczywiście bezsilność, bezradność wobec tego wszystkiego jest porażająca, z lekka dołująca.

Pozdrawiam Was niedzielnie :) i zyczę udanej niedzieli :)

PS. wczoraj postanowiłam ograniczyć swoją aktywność w watku kciukowym, a dziś proszę widać moją silną wolę ;)

[ Dodano: 2012-08-26, 12:47 ]
31 sierpnia (piątek) (chyba) o 12.45 mam kontrolę w IHiT (po sąsiedzku z CO), jeśli ktoś będzie w tym czasie w okolichach, to z chęcią się spotkam. :)
I (chyba) 30 sieprnia w czwartek będę tam na pobraniu krwi. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #3731  Wysłany: 2012-08-26, 12:54  


Witaj Justynko niedzielnie.
Nie będę ukrywała, że bardzo ucieszyło mnie, Twoje nie dostosowanie się do wczorajszego wieczornego postanowienia ;)
Moim skromnym zdaniem.........znajda się jeszcze okazje do ćwiczenia silnej woli...
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3732  Wysłany: 2012-08-26, 13:32  


Ale Justynka elaborat wystukała.Jestem pełna podziwu :okok"
Pozdrawiam :)
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3733  Wysłany: 2012-08-26, 17:18  


ewka1 napisał/a:
Ale Justynka elaborat wystukała.

:lol: ... tak z rana po Mszy ... ;)
Dzięki ;)
KasiaC napisał/a:
znajda się jeszcze okazje do ćwiczenia silnej woli...

Oj na pewno, zamierzam żyć, to na pewno znajdą się okazje do ćwiczenia nie tylko silnej woli :cmok:

Takie 'cóś' znalazłam na FB:
"Będę żyła, będę żyła
Przeżywając (...)
W tym życiu to właśnie czynię
Łamiąc bariery, przeżywam
Przekraczając granice, przeżywam"
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #3734  Wysłany: 2012-08-27, 09:57  


dzień dobry Justynko
Odpoczywasz po weekendzie?
Akumulatory naładowane na nowy tydzień? Pozytywna energia rodzinnego domu na pewno pozwoli na wykorzystanie jej nw nowe wyzwania w tym tygodniu.
Pozdrawiam ciepło :-D .


po weekendzie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 219 raz(y) 47,59 KB

_________________
aga
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3735  Wysłany: 2012-08-27, 11:45  


Dzień dobry Agnieszko :)
Bardzo miło, że mnie odwiedzasz :)
Jutro będę się tak czuła jak ten tygrys, dziś jeszcze laba, a jutro do pracy ... ;/

Dzień dobry wszystkim :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/387023_343225122433258_1174928820_n.jpg
Życzę wszystkim udanego dnia :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group