1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie mam szanse
Autor Wiadomość
lucy78 


Dołączyła: 08 Maj 2018
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2018-05-08, 20:36  Jakie mam szanse


W2017 w lipcu zakończyłam leczenie raka szyjki macicy ( operacja, radioterapia) G3 grupa I/IIA.
w styczniu 2018 miałam operowane przerzuty na wątrobie 2 guzy 7 i 4 cm. Był też guz 3cm gdzies w bliznach po pierwszej operacji. Obecnie otrzymuje chemię Paklitaksel i karboplatyna. jestem po 2 wlewie otrzymam 6lub8.
Jaka jest szanasa że taka chemia zniszczy ewentualne małe kilkumilimetrowe przerzuty? Ile można żyć po zdiagnozowaniu przerzutów. Mam dopiero 39 lat i małe dziecko, jestem załamana.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2018-05-09, 22:07  


Nie podajesz żadnych konkretów więc trudno rozmawiać o szansach. Piszesz w różnych tematach o wątpliwościach ale mimo wątpliwości w tej chwili chemioterapia to jedyna Twoja szansa. Czy ten guz w bliźnie został też usunięty? Gdzie mogą być te małe przerzuty?

Generalnie dopiero po 12 miesiącach od zakończenia leczenia karboplatyną (i stwierdzeniu w TK że nie ma wznowy) można powiedzieć że rak jest platynowrażliwy i remisja może być nawet kilkuletnia. Jeżeli wznowa jest po 6-12 mies, to nadal przyjmuje się że karboplatyna działa i są przepisywane kolejne kursy chemii, niestety czas ich działania liczy się już tylko w miesiącach. Skup się teraz na dobrym odżywianiu żeby zachować jak najdłużej dobrą formę, bo chemioterapia to wyczerpujące leczenie.
_________________
sprzątnięta
 
LookRoss 


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Pomógł: 4 razy

 #3  Wysłany: 2018-05-10, 15:13  


[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-10, 19:45 ]
Na prośbę autora posta, Jego wypowiedź została usunięta.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #4  Wysłany: 2018-05-10, 17:06  


Sprawdz proszę LookRoss wypowiedzi lucy78 w innych wątkach a zrozumiesz skąd się wzięło ostrzeżenie
_________________
małgośka
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2018-05-10, 18:11  


a swoją drogą to były dobre czasy, kiedy było wyjaśnione za co kto dostaje. Ja te wątki czytałam i nie widzę w nich nic zasługującego na ostrzeżenie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-10, 19:41 ]
Zawsze jest wyjaśniane dlaczego jest ostrzeżenie i jest to widoczne dla administracji. Wybacz Gaba ale jeżeli ten punkt został przyznany to widocznie tak uznaliśmy za słuszne.

_________________
sprzątnięta
 
lucy78 


Dołączyła: 08 Maj 2018
Posty: 9

 #6  Wysłany: 2018-05-11, 21:18  


gaba guz w blisznie tez zostal usuniety. Jak długo działa chemia ?

Staram się dobrze odżywiać ale zgłupieć można czytając różne ksiązki. Jedne zalecaja dietę ketogenną inne wegańską. Jaką dietę wy stosujecie?

[ Dodano: 2018-05-11, 21:21 ]
Dzięki za ostrzeżenie ponoć jestem zbyt dołująca...a jaka mam być mam raka wybaczcie,że nie tryskam optymizmem.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2018-05-11, 21:40  


Marzenko ja tylko wspominałam jak było kiedyś, było to widoczne dla wszystkich i podlegało ocenie. No i inni wiedzieli czego unikać.

[ Dodano: 2018-05-11, 21:59 ]
Lucy czy lekarz Ci tego nie powiedział? Z chemią tak jest że nie wiadomo czy działa na tego konkretnego raka u tego określonego pacjenta. Bierze się w ciemno, oczywiście są wyniki statystyczne które pokazują jaka chemia daje odpowiedź w największym procencie w tym raku, ale konkretnie to jak Ci napisałam: po rezultatach się poznaje. Jeżeli ktoś ma guzy to po 2-3 chemiach można zrobić badania czy guzy się zmniejszają. U Ciebie nie ma czego badać, bierzesz naprawdę w ciemno i każdy miesiąc bez wznowy to na plus, bo poprawia rokowania na przyszłość.

[ Dodano: 2018-05-11, 22:14 ]
Onkolodzy zalecają po prostu dobre żywienie. Niestety sprowadza się to do jedzenia domowego, bo wszystkie półprodukty czy gotowe rzeczy zawierają więcej wypełniaczy i konserwantów niż produktów odżywczych. Unikaj wędlin, ciastek i kupnych słodyczy, czytaj uważnie etykiety. Jedz przyzwoite porcje mięsa, jajka (jeżeli nie szkodzą Ci na wątrobę) ryby, dużo warzyw różnych, mało pieczywa, pokochaj kasze i brązowy ryż. Taka dieta dzieciom też dobrze zrobi. Trzymaj się!
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group