1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór (rak ?) nadnercza
Autor Wiadomość
sebastian8719 


Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-06-25, 18:51  Nowotwór (rak ?) nadnercza


Witam
pisze jako zdesperowany syn który chce pomóc za wszelką cenę swojej mamie....
Witam serdecznie jestem tu nową osobą i chciałbym żebyście mi pomogli...tzn wypowiedzieli się na dany temat....
Otoż Moja mama (50 letnia kobieta) właśnie wróciła z tygodniowego pobytu ze szpitala...
Po wszystkich badaniach (markerach) okazało się ze nowotwór nadnercza nie jest złośliwy...
Ale kazali podjąc decyzje czy go wycinac i jak...
Owy guz ma 4 cm wielkości... podobno do 5 cm można go wyciąć za pomocą laparoskopi...(przepraszam jeśli coś przekręciłem)
a później zostaje już tylko cięcie całego człowieka.....
Jaką metodą się go pozbyć najlepiej żeby nie było później komplikacji?
Rośnie w tempie 5mm na 7 miesięcy z tego co lekarze mówili...
Słyszałem ze szpital w Kielcach i Warszawie maja świetną renome jeśli chodzi o takie przypadki....
Szukam w necie inf na ten temat i nie mogę nic znaleźć...jestem bezsilny :-(
Prosiłbym o wypowiedzi Lekarzy, bądź osób które przeszły przez coś podobnego
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-25, 19:00  


sebastian8719 napisał/a:
Ale kazali podjąc decyzje czy go wycinac

Jeżeli guz ma do 5 cm, to moim zdaniem trzeba się zdecydować go usunąć, najlepiej metodą laparoskopową. Taka metoda jest mniej obciążająca dla pacjenta.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-06-25, 19:07  


Sebastianie,

Informacje, które podajesz, zawierają pewne sprzeczności:
w opisie tematu napisałeś "rak nadnercza", co oznacza nowotwór złośliwy,
z kolei w treści posta mówisz o nowotworze niezłośliwym.

Jeżeli ktokolwiek (jak mówisz: lekarz bądź osoba, która przeszła podobną historię) ma Ci odpowiedzieć, musi wiedzieć, z czym ma do czynienia.
Również postępowanie zależy od odpowiedzi na to pytanie: w przypadku raka (złośliwego) działanie musi być podjęte niezwłocznie i szybko,
w przypadku nowotworu łagodnego taki pośpiech nie jest konieczny.

Na zakończenie dodam, że powinieneś to szybko wyjaśnić. Wydaje mi się, że groźba tego iż jest to nowotwór złośliwy (rak) jest spora, w takim razie upływający czas działa bardzo na Waszą niekorzyść.
Wyniki badań markerów w takim przypadku nie zawsze są miarodajne - często zdarza się, że nie wykazują wartości wybiegających poza normy podczas rozwijającego się procesu złośliwego nowotworzenia.

Działaj i daj znać, czego się dowiedziałeś.

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
naughty_girl87 


Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 68
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2011-06-25, 21:11  


witaj na forum :)

po pierwsze musicie mieć pewność, że to nie jest rak ! mojemu tacie rok temu dawno 99,9% szans że odkryty 5 cm guz na nadnerczu nie jest rakiem, dlatego przez 5 miesięcy zwlekaliśmy z operacją, dopiero po wycięciu i zbadaniu okazało się że to nowotwór. na jakiej podstawie lekarze opierają twierdzenie że guz nie jest złośliwy ? sprawdzali markery ? była biopsja ? czy tylko mówią tak, bo nowotwór w przypadku nadnerczy jest bardzo rzadki (1-2 osoby na milion) ?

nie chce Cię straszyć, ale nie chciałabym żeby komuś powtórzyła się taka historia jak nam, u mojego taty nowotwór jest w stanie daleko posuniętego rozsiewu.

dlatego radzę jak najszybszą operację, a wcześniej sprawdzenie markerów, co do biopsji to nie orientuje się czy da się ją zrobić. co do operacji, to myślę że dobrze ją zrobią w każdym porządnym szpitalu, tato był operowany w Rzeszowie i na samą operację nie możemy narzekać.

aha, a czy Twoja mama ma nadciśnienie, które pojawiło się nagle i jest dość wysokie? puchną jej stopy i nogi do kolan?

naprawdę doradzam pośpiech.

[ Dodano: 2011-06-25, 21:14 ]
sorry nie doczytałam o markerach :) znowu nie chcę straszyć, ale u mojego taty markery był w normie przez cały czas, nawet wtedy gdy były już przerzuty na płuca, w wypadku tego nowotworu często wyniki nie pokrywa się z rzeczywistością.

jeszcze co do laparoskopii, to do 5 cm usuwa się tą metodą, chyba że pojawią się jakieś przeciwwskazania, u mojego taty na początku też miała być ona zastosowana, ale okazało się że są zrosty po poprzedniej operacji i była normalna operacja.
 
magnum 


Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 31
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2011-06-26, 13:16  


Zgadzam się z naughty girl - niestety, lekarze rzadko podejrzewają złośliwy rak kory nadnercza, bo to ogromna rzadkość...

[...] [wydzielone do tego posta]
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2011-06-26, 16:23  


sebastian8719,
Jeżeli guz nadnercza rośnie to musi być usunięty...
Czy mamie robili CT, żeby sprawdzić, czy nie ma przerzutów...
Jeżeli nie ma jeszcze przerzutów, to proponuję leczenie u profesor Załuskiej, która jest endokrynologiem i pracuje w Warszawie w Szpitalu Bielańskim. To wysokiej klasy specjalista zajmująca się guzami nadnerczy i leczeniem raka kory nadnercza w Polsce.
Działajcie szybko, bo czas działa na waszą niekorzyść...
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-26, 19:34 ]
Markerów w tego typu nowotworze się nie wykonuje (albo ja o nich wiem :--: )
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group