1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja wyniku gastroskopii
Autor Wiadomość
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #1  Wysłany: 2018-04-23, 21:05  interpretacja wyniku gastroskopii


Mężczyzna lat 38 Proszę o interpretację wyniku
Krew utajona - brak
ca 19.9 - wynik 2
CEA - wynik 6
Brak dolegliwości, wymiotów, tylko zgaga - wycinki za dwa tygodnie

Przełyk i wpust prawidłowe.
W dolnej części trzonu żołądka na ścianie przedniej rozległe, głębokie owrzodzenia o wałowatych brzegach i twardym dnie, pokrytym włókniakiem z dużą tendencją do krwawienia.
Odźwiernik kształtny o prawidłowej motoryce.
Błona śluzowa opuszki dwunastnicy w zakresie ściany przedniej obrzęknięta, zawiera płaskie owrzodzenie pokryte włókniakiem
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-04-23, 21:17  


scorpionwm,
Czy ktoś sugeruje chorobę onkologiczną?, czy lekarz podejrzewa raka?

Są zmiany ale tylko pobranie wycinków z żołądka i przebadanie tego hist.pat. da odpowiedź czym są te zmiany w żołądku, my tutaj tego nie ocenimy na podstawie tego wyniku.

pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2018-04-23, 21:21  


Trzeba czekać na wycinki. A co do szansy że to nie rak to Ty najlepiej możesz ocenić. Jeżeli bardzo brzydko się zachowywałeś (picie, palenie, duże ilości środków przeciwbólowych, jedzenie chińszczyzny, substancje niebezpieczne w pracy) to można zniszczyć tak błonę śluzową bez udziału procesu nowotworowego. Przy raku występują bóle, tak na zwykłą zgagę lekarz dał taki zestaw badań?
_________________
sprzątnięta
 
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #4  Wysłany: 2018-04-23, 21:31  


Nie pale, nie pije, nie jadłem ostrych rzeczy. Ból występuje dopiero teraz chyba ze stresu. Grupa krwi O, nikt nie miał raka w rodzinie

[ Dodano: 2018-04-23, 21:33 ]
Właśnie lekarz od razu powiedział że to rak chemia, radioterapia, usunięcie żołądka. Lekarze jak robili gastroskopie to patrzyli i nie dowierzali.

[ Dodano: 2018-04-23, 21:36 ]
Czy to może być jeszcze coś innego mam bardzo złe wyniki morfologii
eGFR>60ml/min
kreatynina 0,63
alt 22
ast 17
ggt 20
wbc 11.9
hct 33,1
PLT 707!!!!
PLCR 16,8
ne# 9,63
IG 0,16
IG%1,3

[ Dodano: 2018-04-23, 21:37 ]
bardzo dziękuję za pomoc i może ktoś poleci specjalistę małopolska lub śląsk.
 
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #5  Wysłany: 2018-04-30, 15:15  


Adenocarcinoma male differentia tum cum necrosi - wynik biopsji czy to może być chłoniak??
Lub obojętnie niech ktoś powie co to!! W nocy się pocę i gorączkę 37.9 przez 10 minut a potem już nie mam i tak kilka razy głównie wieczorem i w nocy.
Powiedzcie co to
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2018-04-30, 17:20  


Rak żołądka gruczołowy niskozróżnicowany. Teraz Twoje szanse zależą od tego czy już się rozsiał czy jeszcze jest tylko w żołądku. Szybko trzeba zrobić badania obrazowe które pokażą czy są inne ogniska. Jak najszybciej do lekarza (ten co od początku powiedział że to rak jest niezły). Prawdopodobnie będzie najpierw chemioterapia a później wycięcie żołądka (z opisu gastroskopii wynika że niestety trzeba będzie usunąć cały żołądek. Trochę jesteś za młody na taką chorobę, ale jednak Cię trafiło. Poczytaj w tym dziale są dosyć dokładnie opisane różne przypadki, będziesz całkiem nieźle zorientowany, a to ważne przy rozmowach z lekarzami.
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2018-04-30, 17:28  


scorpionwm,
Bardzo mi przykro, że taka paskudna choroba na Ciebie spadła i tak jak już napisała gaba, jak najszybciej leć do lekarza, może karta DILO się przyda żeby przyśpieszyć dalsze procedury, choć tutaj już diagnoza postawiona ale trzeba porobić dalsze badania obrazowe czy rak gdzieś dalej się nie rozsiał, potrzebne będzie TK całej jamy brzusznej, płuc a może badanie PET, jak najszybciej lekarz, który kierował Cię na te badania i dobre Centrum Onkologii.

Tutaj masz obecne Zalecenia jak się leczy tego raka, przeczytaj proszę, będziesz miał trochę wiedzy do rozmowy z lekarzami od str. 125
http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf

Trzymaj się chłopaku jak będziesz potrzebował naszej pomocy, pisz, pytaj zawsze ktoś pomoże.

pozdrawiam serdecznie
 
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #8  Wysłany: 2018-04-30, 18:33  


w zachyłkach otrzewnej w miednicy płyn w małej ilości.
Wyraź niereguralne pogrubienie ścian dalszej trzonu żołądka oraz większej części poprzecznicy i zagięcia śledzionowego okrężnicy, obraz tk przemawia za naciekami w tych czesciach przewodu pokarmowego npl?
po stronie lewej pomiędzy zołądkiem a poprzecznicą nietypowa nieco nieregularna struktura wielkości około 50x50mm w płaszczyźnie poprzecznej zawierająca płyn i gaz jej sciany grubości około 5mm - torbiel zdwojeniowa przewodu pokarmowego?
Okołokawalnie, okołoaortalnie w okolicy rozgałęzienia pnia trzewnego i w okolicy porto kawalnej dość liczne powiększone wezły chłonne do około 13mm w osi krótkiej. Obustronnie w okolicach naczyń biodrowych wewnętrznych i ich odgałęzień nieliczne zagęszczenia guzkowate do 8x10 mm obraz tk nie jest jednoznaczny - powiększone węzły. w sieci większej w obrębie jamy brzusznej liczne zagęszczenia smużaste i liczne guzki 22x15mm - najpewniej meta.

Czy tutaj pisze coś o przerzutach poza żołądek???
Dziękuję za odpowiedź coraz bardziej dobity.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2018-04-30, 22:11  


scorpionwm napisał/a:
Czy tutaj pisze coś o przerzutach poza żołądek???

Przykro mi bardzo ale tak, obraz jest podejrzany, jest mowa o naciekach i przerzutach.

Czy Ty już byłeś z tymi wynikami u lekarza?, czy masz kogoś kto jest przy Tobie, pomoże, wesprze, po prostu będzie?
scorpionwm napisał/a:
coraz bardziej dobity.

Wiem, każdy na Twoim miejscu czułby się tak samo i to żadna ujma, że będziesz dobity, zły, będziesz płakał, krzyczał co wolisz, musisz w tej chwili oswoić się z tą diagnozą i podejść do tego jak do zadania, będę się leczył, oddam się w ręce lekarzy i muszę im zaufać żeby zrobić wszystko i żyć jak najdłużej.

Ja bardzo Cię wspieram i życzę Ci dużo sił bo trudna droga przed Tobą i musisz być tego świadomy ale walczyć trzeba a najbliżsi niech wspierają i pomagają przetrwać te trudne chwile a my będziemy wspierać merytorycznie jak i w każdy inny sposób jaki będzie potrzebny.

pozdrawiam ciepło.
 
martina25 


Dołączyła: 12 Sie 2016
Posty: 61
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2018-04-30, 22:36  


Witaj, bardzo mi przykro, wiem jak ciężko jest z taką diagnoza. Trochę Cię pociesze, sąsiad mojej mamy żyje już 10lat po operacji, miał dużo przerzutow i tylko jeden lekarz podjął się operacji.

Przede wszystkim to musisz wierzyć, że uda się pokonac gada.

Teraz trzeba szybko rozpocząć leczenie, znajdź dobrego lekarza i działajcie. Oznacz sobie jeszcze HER2, jeśli będzie dodatni to dostaniesz lek który wspomaga leczenie. Her2 można oznaczyc z wycinków gastroskopi.

Jeszcze jedna sprawa, ja swoje wycinki wysyłałam do USA oni tam sprawdzali jaki lek działa a jaki nie dziala na konkretnego raka. Ja miałam szczęście bo mój reagował na standardowy lek który jest w Polsce. Po co takie badanie? Np w szpitalu podają chemię A może się okazać że ta chemia nie działa na Ciebie więc nie ma sensu pchać, natomiast chemia B która nie jest standardem u nas działa super, wtedy warto zebrać pieniądze i poddać się tej celowanej.

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej o tym badaniu w Stanach to daj bać, postaram się znalezc potrzebne dane
_________________
Pozdrawiam
Marta
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #11  Wysłany: 2018-05-01, 04:33  


Strasznie przykro czytać taki wynik gastroskopii. Cóż pozostaje napisać, w miarę możliwości wyrób kartę DiLO, może się przydać (weź do lekarza wynik hist-pat, możesz wziąć TK). Taką "kartę" wyda lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej (jak będziesz się rejestrował to poproś o rejestrację do takiego, który wydaje, bo nie każdy ma takie uprawnienia). Dosyć blisko masz do Centrum Onkologii w Gliwicach i osobiście sugerowałabym udanie się najpierw tam, dopiero później ew. kontakt z chirurgami. Myślę też, że warto zrobić PET.
Pomyśl też o opiece psychologicznej, jeśli zdecydujesz się na jakąś placówkę (w szczególności CO) to na pewno takowa jest tam dostępna. Wsparcie w tym zakresie bardzo wiele zmienia. Mam nadzieję, że nie jesteś z tym sam.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #12  Wysłany: 2018-10-19, 21:59  


Witam, dawno mnie nie było ale leczenie przebiegało bardzo dobrze do czasu...
Jestem po 6 chemiach folfox kontrolne tk po 3 miesiącach leczenia choroby wskazuje regres choroby wezły z licznych zmieniły się na nieliczne nacieczenie żołądka zmniejszyło się 19 na 11 mm i ogólnie fajnie. Ale miałem wesele pojadłem nie zdrowo i pojawiło się wodobrzusze i niedrożność jelita. Płyn z brzucha klarowny żółtawy lekarze mówią że ok. Ale niedrożność powoduje to że do póki mi nie zejdzie nie podadzą mi chemii. Mam pytanie czy taka niedrożność może długo trwać? Czy może się tak zdażyć że mi nie przejdzie. Co wtedy? Trwa to już ponad 2 tygodnie. Odżywianie dożylne.
Druga sprawa mam sondę do żołądka i ciągle coś z niej wypływa czy to dobrze?
Dziękuję za odpowiedź
 
Misteria 


Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 76
Pomogła: 6 razy

 #13  Wysłany: 2018-10-19, 23:06  


Wydaje mi się, że niedorożność powinna zostać usunięta chirurgicznie lub jeśli nie jest to możliwe z powodu innych nacieków powinno się wykonać obejście
 
Tabaluga 


Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 38
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2018-10-21, 18:14  


Jak się czujesz? Coś pomogli lekarze z tym płynem?
 
scorpionwm 


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: racibórz

 #15  Wysłany: 2018-10-24, 21:28  


Psychicznie gorzej. Nic nie pomogło.Ciągle leci. Wyniki ksiązkowe krwi.
Ile to może trwać i czy to się kiedyś skonczy??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group