1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpretacja wyników PET
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #31  Wysłany: 2018-06-27, 18:22  


JaJaga napisał/a:
Jutro idę do lekarza pierwszego kontaktu prosić o skierowanie na gastroskopie i kolonoskopie.


A Ciebie nie prowadzi żaden onkolog, który skierowałby na konkretne badania tylko wypisuje skierowanie lekarz rodzinny?, co onkolog na ten wynik?
Ja bym zrobiła TK jamy brzusznej i miednicy małej, badanie dokładne u ginekologa do kompletu.

pozdrawiam
 
JaJaga 


Dołączyła: 23 Lut 2018
Posty: 24

 #32  Wysłany: 2018-06-27, 21:59  


Witam
Tak się składa, że zrezygnowałam z opieki dotychczasowego onkologa ponieważ pani dr. była zdziwiona, że decyduję się na operację. Jej zdaniem "mój" guz kwalifikował się do obserwacji a już ostatni RTG klatki piersiowej upewnił ją w tym przekonaniu.
Pytałam kiedyś na forum o dobrego onkologa z Łodzi ale nikt mi nikogo nie podpowiedział.
Podczas pobytu w szpitalu jedna z pacjętek podała mi nazwisko lekarza onkologa ale są wakacje i tak się składa , że pani dr jest akurat na urlopie.
Skierowania na kolonoskopie i gastroskopie dostałam i po niedzieli zrobię badania.
Dziękuję za podpowiedż o kolejnych badaniach które należy zrobić.
Pozdrawiam
 
JaJaga 


Dołączyła: 23 Lut 2018
Posty: 24

 #33  Wysłany: 2018-07-26, 20:24  


Witam po dłuższej nieobecności.
W przeciągu tego miesiąca zrobiłam wszystkie możliwe badania a nawet markery żołądka i jelit , skontrolowałam sprawy kobiece, zrobiłam RM szyi i wszystko jest ok.
Byłam u dwu wspaniałych , młodych onkologów na konsultacji i zarówno Pan dr. jak i Pani dr. powiedzieli, że najprawdopodobniej jest to rak o nieznanym punkcie wyjścia. Dostałam skierowanie na kolejne badanie PET które mam zrobić na początku września . Być może to badanie pomoże wykryć żródło pierwotne.
Mam pytanie . Ponieważ "mój rak" to nie rak płuc to jak go leczyć gdyby , nie daj Bóg , nastąpiła progresja ?
Pozdrawiam .
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #34  Wysłany: 2018-07-27, 09:22  


Ja się nie daję leczyć na raka o nieznanym punkcie wyjścia już ponad rok. Leczenie jest bardzo obciążające a rezultaty wątpliwe - odpowiedź całkowita poniżej 10% a częściowa ok 30%. Do leczenia jest potrzebny jakiś parametr który można obserwować i sprawdzać czy leczenie daje jakikolwiek skutek. Mnie zaproponowano schemat karboplatyna + paclitaxel, Tobie pewnie ze względu na lokalizację zaproponują karboplatynę + etopozyt. Moja rada to szukać punktu wyjścia za wszelką cenę.
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #35  Wysłany: 2018-07-27, 18:04  


JaJaga,

Poczytaj sobie proszę
http://www.onkologia.zale...ejscowieniu.pdf

pozdrawiam
 
JaJaga 


Dołączyła: 23 Lut 2018
Posty: 24

 #36  Wysłany: 2018-08-28, 22:11  


Witam
Dokładnie miesiąc temu wypożyczyłam moje bloczki parafinowe i przesłałam do ponownej konsultacji. Dziś otrzymałam wynik :



WYNIK BADANIA
1.ADENOCARCINOMA MUCINOSUM INVASIVUM. G1/G2. pT1B.LO.VO.RO. ICD-0-code 8253/3
Pod opłucną policykliczne, nieotorebkowane ognisko o orientacyjnym wymiarze ponad 2cmx1,8cm (widoczne w brzegach
preparatów). Histologicznie :wysoko i ogniskowo średnio zróżnicowany rak gruczołowy śluzotwórczy inwazyjny, szerzy się w
sposób rozsiany z wypełnieniem poszerzonych pęcherzyków płucnych na obwodzie. Odczyny immunohistochemiczne
(ZAPatomorfologii Synevo Łódż): TTF1(+ogniskowo),CK7(+ogniskowo) CK18(+),CK20(+) CDX2(+). Odczyny
immunohistochemiczne wykonane w Zakładzie Patologii i Diagnostyki Laboratoryjnej CO-Instytut Warszawa):TTF1(+),CK7(+), CK20(+),CEA (+).Wskażnik proliferacyjny Ki67 niski (+2%) P53(-+ślad). Morfologia z immunofenotypem wskazują na punkt wyjścia z płuca.W celu wykluczenia kilkuogniskowości jest celowa precyzyjna
diagnostyka obrazowa płuc. W związku z tym,że morfologicznie identyczne raki (z koekspresją wyżej wymienionych markerów)
mogą występować w innych narządach,jest konieczna korelacja danych kliniczno- obrazowych,z przebadaniem przewodu
pokarmowego (trzustka, jelito,jajnik,piersi.). Margines chirurgiczny tkanki płucnej według pierwotnej oceny 0,5cm.
2.3.:LYMPHADENITIS CHRONICA (O/2).



Powiem szczerze, że wielu rzeczy nie rozumiem bo w Łodzi zbadali, że rak G1 a teraz wyszło , że G1 i G2 . Czy ten sam rak może mieć taki wynik ?
Wydaje mi się , że w Warszawie bardziej skrupulatnie podeszli do badania. Sam opis wyniku o tym świadczy.
Tydzień temu miałam badanie PET , jutro ma być wynik.
Jakie jeszcze badania mam zrobić ?
Bardzo proszę o Waszą opinię bo ja sama już nie wiem co o tym mysleć .
Wizytę u onkologa mam w drugim tygodniu września .
Pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #37  Wysłany: 2018-08-29, 09:12  


napisali sporo ale jak się wczytasz to nic na pewno, proponują sprawdzenie wszystkiego. G1/G2 oznacza że guz jest na granicy złośliwości między G1 i G2 czyli to nie jest sprzeczne z poprzednim wynikiem.
Jestem w tej samej sytuacji i szczerze powiem że nie wiem co dalej robić. U mnie lekarze odpuścili i orzekli że to rak o nieznanym punkcie wyjścia, a to praktycznie skreśla moje szanse na przedłużenie życia poza naturalny przebieg choroby. Jesteś młodsza więc może u Ciebie się bardziej przyłożą, walcz o jak najszerszą diagnostykę. Masz trochę czasu bo węzły nie zajęte a guz z tych wolno rosnących.
_________________
sprzątnięta
 
JaJaga 


Dołączyła: 23 Lut 2018
Posty: 24

 #38  Wysłany: 2018-12-18, 21:19  


Witam
Dość dawno nic nie pisałam ale ponieważ wynik badania PET który był wykonany w sierpniu był dobry, wrzuciłam na luz i starałam się nie myśleć o chorobie.
Pod koniec listopada miałam wycięte migdały w których utrzymywał się stan zapalny i aby je dokładnie zbadać musiały być wycięte. Na szczęście nic złego w nich nie znaleziono.
Dziś odebrałam wyniki kontrolnego TK płuc i jamy brzusznej a ponieważ wizytę u onkologa mam dopiero w połowie stycznia , proszę bardzo o ich ocenę. Trochę mnie niepokoi wynik z badania płuc i zmiana ( torbiel ?) w wątrobie. Opisana zmiana była już widoczna na badaniu PET z marca 2018 r który zamieściłam na forum.
Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt







 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #39  Wysłany: 2018-12-19, 19:56  


Wszystko czyste, torbiel mała i nie wzmacnia się pokontrastowo czyli bez znaczenia, w płucach też nic nowotworowego, Ty przeszłaś chirurgię płuc? To niestety zawsze coś Ci opiszą bo cudów nie ma i samo otworzenie klatki już daje zmiany. Węzły nigdzie nie powiększone.

Nie za często się naświetlasz? Ja postanowiłam robić CT nie częściej niż co 6 mies, ostatecznie to teraz tylko mój organizm walczy z rakiem i nie chcę go nadmiernie obciążać.
_________________
sprzątnięta
 
JaJaga 


Dołączyła: 23 Lut 2018
Posty: 24

 #40  Wysłany: 2018-12-19, 21:32  


Witam
Gabo dziękuję za odpowiedż. Bardzo mnie ucieszyło to co napisałaś bo miałam troszkę mieszane odczucia i jeśli ktoś kto dużo wie napisze, że jest ok to bardzo podnosi na duchu...

Cytat:
" Ja postanowiłam robić CT nie częściej niż co 6 mies, ostatecznie to teraz tylko mój organizm walczy z rakiem i nie chcę go nadmiernie obciążać."

Ja miałam te badania robione średnio co 4, 5 miesięcy i teraz już wcześniej nie zrobię jak za pół roku. No chyba , że USG brzucha by sprawdzić tą wątrobę ale też nie wcześniej jak za jakieś 3 miesiące.
Jeszcze raz wszystkim życzę zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2018-12-20, 19:38  


JaJaga,
jest dobrze, nie ma powodu do niepokoju, oby tak dalej.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group