1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpretacja wynikow MR jamy brzusznej-prosze o pomoc!!!
Autor Wiadomość
rami 


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-03-24, 15:46  Interpretacja wynikow MR jamy brzusznej-prosze o pomoc!!!


Witam

Od ok. miesiąca podejrzewam u siebie raka trzustki.Rozpoczęło się od dolegliwości bólowych po lewej stronie brzucha i kilku innych objawów, charakterystycznych dla raka trzustki.Wybrałam się do gastrologa, który ,żeby sprawdzić, czy moje obawy są słuszne zlecił mi MR jamy brzusznej.Gastrolog u którego byłam z wynikiem , zerknął tylko na opis i nie widział potrzeby oglądania płyty ze zdjęciami :(( Npiszcie mi proszę, czy to normalne,że żaden lekarz po zerknięciu na opis nie chce oglądać tej płyty.Napiszcie proszę również, co oznacza opis poniżej i czy z niego jednoznacznie można wywnioskować diagnozę dotyczącą raka trzustki.Czuję się fatalnie, a mam wrażenie, że lekarze po prostu nie wiedzą jak mi pomóc.Jestem przerażona.Doradźcie proszę co robić i napiszcie co oznacza wynik MR poniżej.Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc.


MR jamy brzusznej
Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego w obrazach T1 i T2 - zależnych w trzech płaszczyznach.

Wątroba nie jest powiększona bez zmian ogniskowych i cholestazy.
Drogi żółciowe zewnątrzwątrobowe nie są poszerzone.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny , ze złogami w świetle.

Trzustka zwykłej wielkości , bez ognisk o odmiennym sygnale.
Przewód trzustkowy nie jest poszerzony.

Obie nerki normalnej wielkości , o gładkich zarysach i prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym , bez wyodrębniających się zmian ogniskowych i o nieposzerzonych UKM-ach .
Nadnercza niepowiększone o zachowanym kształcie.

Śledziona nie wykazuje zmian w obrazie MR.

W przestrzeni zaotrzewnowej wzdłuż dużych naczyń nie widać powiększonych węzłów chłonnych.


Czekam na pomoc w interpretacji wyniku.Dziekuje!
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-24, 16:54  


Opis badania wskazuje,że oprócz kamieni w woreczku żółciowym,nic Ci nie dolega :) Wszystko jest idealnie :)
 
rami 


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2012-03-24, 17:41  


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Trudno mi po prostu w to uwierzyć, bo wiele czynników wskazuje inaczej.

Uważasz w takim razie,że to normalne, że żaden lekarz nawet nie chce spojrzeć na te zdjęcia na płycie???

Znajomy lekarz (wprawdzie o innej specjalizacji ) wspomniał mi,że na opisie MR pisze się tylko te dobre rzeczy, a reszta wiadomości jest na płycie, powiedział,że takie są przepisy...dlatego martwię się bardzo,że po przeczytaniu opisu żaden lekarz płyty nawet nie chce oglądać :(((
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-24, 17:54  


rami napisał/a:
Uważasz w takim razie,że to normalne, że żaden lekarz nawet nie chce spojrzeć na te zdjęcia na płycie???


Skoro w opisie radiologa nie doszukał się jakiś wątpliwosci ,to nie.
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-24, 17:59  


Radiolog ma obowiązek w opisie napisać WSZYSTKO co widzi. Nieważne czy to jest dobre czy złe. Nie spotkałam się z czymś takim,żeby coś ukrywał. Nie każdy lekarz ma możliwość odtworzenia płyty i opiera się wtedy właśnie na opisie.
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-24, 18:39  


Witaj

Każda "zła "zmiana jest zawsze opisana bardzo,bardzo szczegółowo ręczę Ci za to.
A lekarze nie chcą oglądać płyty bo po prostu nie ma takiej potrzeby , wszystko jest idealne , nie jedna osoba z tego forum marzyła by żeby mieć taki opis badania MR.

Pozdrawiam i nie szukaj na silę czegoś czego nie ma.

Pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2012-03-24, 20:27  


rami napisał/a:
i kilku innych objawów, charakterystycznych dla raka trzustki

A jakie to objawy?

Opis MRI nie wskazuje w żaden sposób na raka trzustki.

rami napisał/a:
Znajomy lekarz (wprawdzie o innej specjalizacji ) wspomniał mi,że na opisie MR pisze się tylko te dobre rzeczy, a reszta wiadomości jest na płycie, powiedział,że takie są przepisy...

:shock:
I to niby dotyczy tylko MRI czy innych badań obrazowych też?

Nie nie, to jest jakaś bzdura - w opisie badań obrazowych umieszczone jest to, co widać w badaniu, i tyle.
_________________
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-24, 21:13  


Kompletna bzdura.
Mój Tato miał robionych bardzo wiele badań różnego rodzaju (USG, RTG, MR, PET), ponieważ od kilku lat zmaga się z rakiem z przerzutami. Zawsze każda zmiana jest zaznaczona i opisana w opisie badania. To nieprawda, że pisze się tylko dobre rzeczy, bo nie zawsze jest możliwość obejrzenia płyty. Wszystko musi być na papierze.
Skoro w opisie MR nic nie napisali o zmianach to znaczy, że na pewno ich nie znaleźli.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #9  Wysłany: 2012-03-25, 03:21  


Co więcej! 99% lekarzy nieradiologów po prostu zobaczy w obrazie na płycie biało-czarne plamki! W opisie musi być wszystko!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group