1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz trzustki - gorycz w ustach
Autor Wiadomość
IzisOO 


Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-03-12, 20:01  guz trzustki - gorycz w ustach


Witam!
Moja mama miała w styczniu zabieg operacyjny związany z rozpoznaniem guza trzustki.
Niestety guz jest nieresekcyjny. Wykonano zespolenie żołądkowo-jelitowe, jelitowo-jelitowe oraz PŻW-dwunastnicze.
Po zabiegu u mamy pojawiły się dolegliwości związane z uczuciem goryczy w ustach, która bardzo zmienia smak potraw i zniechęca mamę do jedzenia.
Czy to może być związane z wykonanymi zespoleniami?
Jeśli tak, to czy są jakieś lekarstwa, którymi można złagodzić dolegliwości?

Obecnie mam bierze następujące lekarstwa: Panzol, Debretin, Diaprel i Avamina (po zabiegu pojawiła się cukrzyca), Cachaxen, Lipancrea

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź
 
agnieszka112 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 10
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2013-03-12, 20:12  


Moja mama miała takie same dolegliwości, lekarz mówił, że to normalne i nie ma się czym martwić. Teraz trochę już ustąpiły :)
_________________
agnieszka
 
IzisOO 


Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-03-13, 10:21  


Dziękuję za odpowiedź :)

A długo to trwało zanim ta gorycz ustąpiła ? (U nas to już dwa miesiące po zabiegu)
Czy pomogły jakieś lekarstwa, czy po prostu samo przeszło ?

Moja mama strasznie źle to znosi, więc pomyślałam, że jeśli dam jej jakąś perspektywę czasową na poprawę, to lepiej sobie będzie z tym radziła :)
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #4  Wysłany: 2013-03-13, 10:54  


Moja mama po zespoleniach - ok. 4 tygodnie przestała czuć gorycz (myślę że to wynikało ze spadku bilirubiny i uwolnienia zastoju żółci w drogach pokarmowych), teraz z kolei znowu ją czuje (ma podwyższony poziom mimo istnienia zespoleń, też czytałam że jak watroba siada to można czuć taki smak). Nie udaje nam się pozbyć tego smaczku i rzeczywiście utrudnia to apetyty - mama na przykład nnie może pić zwykłej niegazowanej wody bo czuje samą gorycz a z drugiej strony powinna ją pić by płukać organizam
 
agnieszka112 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 10
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2013-03-13, 14:46  


U nas jest miesiąc po zabiegu. Mama nie brała żadnych leków. Z tym, że mama miała protezowanie dróg żółciowych na początku stycznia(może ma to jakieś znaczenie, u Was było dopiero podczas operacji)
Też nie miała apetytu ale jadła "z rozsądku", dużo też piła i nadal piję. Spróbuj może to pomoże :)
Myślę, że kwestia czasu i Was też ten nieprzyjemny objaw ustąpi. Pamiętaj aby mimo wszystko pilnować i zmuszać mamę do jedzenia i picia
_________________
agnieszka
 
IzisOO 


Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2013-03-14, 08:49  


U mamy wyniki związane z poziomem bilirubiny sa w normie, więc myśle, że ta gorycz niekoniecznie związana jest z wątrobą, ale sama już nie wiem co o tym myśleć.
Na razie udaje mi się namawiać mamę na zjadanie posiłków, ale ma takie dni, że je i płacze ...
Był okres ok. dwóch tygodni temu, że te objawy trochę ustapiły, ale teraz znów się nasiliły.

No coż, mam nadzieję, że czas tu pomoże :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group