1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2012-01-29, 20:40  


izamc napisał/a:
Czytałam na forum,że często po chemii pojawia się wilczy apetyt

Nie tyle po chemii, co po podaniu sterydów.
_________________
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #32  Wysłany: 2012-01-30, 19:12  


Witam
Dziś miał być spokojny dzień, tata od rana chodził w dobrym humorze. Narzekał tylko,że ma wzdęty brzuch bo wieczorem najadł się zupki mlecznej(zawsze tak miał po mleku). Jak wychodziłam do pracy czuł się dobrze, niestety teraz strasznie wymiotuje. Czy te wymioty mają związek z podaną chemią? Przecież to juz tydzień po.. Dodam,że pierwsze "chemiczne"nudności mineły kilka dni temu.
 
macias 


Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 115
Pomógł: 3 razy

 #33  Wysłany: 2012-01-30, 19:21  


ja pamiętam że mój tata po pierwsze i drugiej chemii miał długo nudności - nie wiem dokładnie ile bo to było rok temu ale na pewno min. tydzień, co prawda tata nie wymiotował często ale mdliło go bardzo długo
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #34  Wysłany: 2012-01-30, 19:34  


dzięki macias
On niestety wymiotuje
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #35  Wysłany: 2012-01-30, 19:45  


izamc, mój tata nie miał uciążliwych skutków ubocznych związanych z leczeniem także mimo chęci nie bardzo podpowiem.
Z tego co słyszałam, naczytałam się u każdego chorego skutki przebiegają różnie. U jednych od razu po chemii się pojawiają, a u innych jakiś czas po chemii. U jednych skutki uboczne czasami szybko mijają a u innych czasami trwają dłużej :uuu:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #36  Wysłany: 2012-01-30, 20:37  


izamc napisał/a:
teraz strasznie wymiotuje. Czy te wymioty mają związek z podaną chemią?

A te wymioty są jakieś nietypowe, dziwnego koloru?
Czy tata ma leki p/wymiotne?
_________________
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2012-01-31, 17:32  


Witam
Przepraszam,ze dopiero dziś ale wczorajszy dzień był okropny. Tata wymiotował jak to określił: tym co zjadł nawet herbata mu szkodziła. Dzis jest już lepiej mdli go ale już nie wymiotuje, a na wymioty bierze Atossa 8mg 3 x dziennie. Czy bezsenność i częste uczucie zimna są w jego przypadku normalne? Wiem,że bezsennosć może być związana z sytuacją stresową w jakiej się znalazł-ale on sypia może ok 3 godzin w ciągu doby-martwi mnie to, bo nie dość ,że leki go osłabiaja to jeszcze ten brak snu...
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #38  Wysłany: 2012-01-31, 17:38  


może poproś lekarza o jakieś tabletki wyciszające na spanie...
co do uczucia zimna...może być to wynikiem niskiej hemoglobiny po chemii
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2012-02-08, 20:22  


Witam
W życiu mojego taty nastąpił kolejny etap choroby: strasznie wypadają mu włosy,do tej pory miał bujną czuprynę a teraz widać mu skórę głowy,brody prawie wcale nie ma a "hodował ją od 30 lat"niby mu to nie przeszkadza ale widzę,ze czuje się nieswojo-powtarzam mu,że później mu odrosną ale tak szczerze to raczej w to nie wierzę... Pociesza go wnuczka-mówi,ze dziadek jej nie gryzie brodą:)-chociaż tyle w tym wszystkim radości mojego taty:)
Czy problem z włosami nasili się po kolejnej chemii? Tata ma się zgłosić w szpitalu w piątek-mam nadzieję,ze wszystko będzie ok.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #40  Wysłany: 2012-02-08, 20:58  


izamc, po skończeniu chemioterapi wszystkie włoski pięknie odrosną. Powiedz tatce, że będą jeszcze ładniejsze od tych co miał :-D
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #41  Wysłany: 2012-02-08, 22:45  


izamc napisał/a:
strasznie wypadają mu włosy,
Witajizamc, mojej Mamie wypadały włosy po pierwszej chemii, resztę obcięłam .Podobno po chemioterapii włosy mogą być bardziej gęste, wręcz kręcone.... ile w tym prawdy...nie wiem.... mojemu szwagrowi prawie nic nie urosło po chorobie nowotworowej. Moja Mama.... nie wiem jak będzie.... jest w trakcie chemioterapii, to co zostało na głowie ....rośnie, i tyle.Pozdrawiam.aga :)

[ Dodano: 2012-02-08, 22:53 ]
izamc napisał/a:
jeszcze ten brak snu...
izamc, moja Mama też ma do tej pory problemy ze snem, na pewno mniejsze niż na początku chemioterapii, ale nadal to się zdarza. Oprócz stresu winne są sterydy (u Mamy pabi-dexametason). To działa jak jakiś zegarek nakrecony.. jedzenie, nie spanie, jedzenie, nie spanie...teraz ma mniejszą dawkę tego leku.... jest trochę spokojniejsza ;)
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #42  Wysłany: 2012-02-09, 08:41  


Dziękuję za odpowiedź.
Wczoraj tato przeżył szok-oglądał film i jak wstał na poduszce zostały niemal wszystkie włosy-wyglądało to strasznie-starałam się jakoś załagodzić sytuację ale nie potrafiłam...jedyne co mi przyszło do głowy to słowa" to dobrze-bo oznacza to,że chemia działa na organizm i na tego przeklętego raka też zadziała. Jedyne pocieszenie przyniosła mu wnuczka-dała mu swoją różową czapkę , przyniosła zachowanego na pamiątkę pampersa i powiedziała,że ona będzie się bawiła dziadkiem bobasem bo tak jak jej lala dziadek jest łysy:)-chociaż tyle radości z tego koszmaru:)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #43  Wysłany: 2012-02-09, 09:15  


może zapytaj Taty czy nie zgolić mu tych włosów które zostały... lepsze to niż ogladanie ich na poduszce...daj jakąś czapeczkę bo łepek niestety marznie.
Dzieci są kochane... reakcja moich na łysą mamę też mnie zaskoczyła i rozczuliła. :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #44  Wysłany: 2012-02-09, 14:43  


izamc witaj!
Zdjęcie, które mam w awatarku to moja Mama po chemioterapii i radioterapi. Jak widać włosy jej odrastały. I były mięciutkie jak u bobasa. :)
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #45  Wysłany: 2012-02-10, 19:17  


Dzień dobry wszystkim
Dzisiaj przyjeli tatę na chemię:) to już będzie druga. Martwi mnie jego ciśnienie bo jak siostra mu mierzyła po wlewie to miał 105/75 nie znam się na tym za dobrze ale wydaje mi się,że jest za niskie. Ogólne samopoczucie -jak stwierdził tata jet nijakie ani dobre ani złe
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group