1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpretacja usg i wątpliwości
Autor Wiadomość
Skanki 


Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2018-03-13, 09:51  Interpretacja usg i wątpliwości


Witajcie ! Na wstępie chciałabym serdecznie wszystkich pozdrowić :)
Czytam forum już od jakiegoś czasu , dokładniej _ od kiedy wyczułam w swojej prawej piersi dwa guzki .. ( ból skłonił mnie w ogóle do kontroli, ale nie jakiś mocny ) udałam się do lekarza pierwszego kontaktu i rzeczywiście , 2 guzki jeden w prawym górnym kwadrancie i drugi jakby od spodu, dość głęboko w piersi.
Wczoraj miałam usg i mam mieszane uczucia ... lekarz wyczuł oba guzki bez problemu. Odnośnie tego od spodu, dosyć dużego uznał, ze to pewnie tłuszczak.. co do drugiego, to chyba sam nie wie ? Wyczuł go ale podobno nie ma konkretu na monitorze. Zamieszczam opis :
W okolicy ogona spence’a gruczoł o wzmożonej echogenicznosci , niemy ultrasonograficzne .
Pół o typowo heterogennym echu nie uwidoczniono . Echo z podscieliska w normie . Dół pachowy pojedyncze powiększone do 5 mm węzły chłonne o zachowanej wnęce tłuszczowej. Lewa pierś bez zmian tak samo węzły chłonne, ok.
Coś mi nie daje spokoju.. to,ze wyraźnie czuć dwa guzki , ale ich nie widać w obrazie ? Ten , , tłuszczak „ podobno mocno ukrwiony obszar coś lekarz mówił , ze żyła . Bardzo długo trwało badanie i komentarz lekarza taki, ze mam zrobić badanie kontrolne za 2 miesiące bo historia jest krótka żeby stwierdzić . Proszę, powiedzcie, co myślicie ? Dziękuje z góry za pomoc :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-03-13, 14:20  


Skanki,
Witaj na forum.
Czy to jest cały, pełny opis usg? Wklej go, proszę, jako załącznik do posta.
Kiedy robiłaś poprzednie badanie usg?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2018-03-13, 14:28  


A co można myśleć jak nie przepisałaś dokładnie całego opisu usg tylko podałaś Swoją interpretację - więc myślę tak jak Ty: coś nie gra zwłaszcza z tym niby tłuszczakiem.
_________________
sprzątnięta
 
Skanki 


Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2018-03-13, 15:14  


Dziękuje za odzew.
Nigdy wcześniej nie robiłam usg piersi ,ze nie wspomnę o samokontroli .. dopiero jak cos zabolało , to sprawdziłam ..
zamieszczam wynik usg



image.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1332 raz(y) 599,61 KB

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2018-03-13, 20:04  


1. W tym wyniku nie ma nic niepokojącego.
2. Lekarz może w trakcie badania mówić dużo, ale liczy się tylko to co napisał (i ewentualnie sfotografował). Pisałaś że wyczuł 2 guzy a nie wpisał tego w wyniku.
3. Usg powinien robić specjalista radiolog ew. powinien na pieczątce mieć :Certyfikat usg.
4. Liczy się zawsze dobry aparat usg i dlatego badania należy robić w dużych przychodniach albo szpitalach (w większości można przyjść bez skierowania, zapłacić i zrobić badanie w krótkim terminie.)
5. usg piersi należy robić w pierwszej połowie cyklu.

Jakby było coś bardzo złego to chyba by wyszło na tym badaniu, ale bolące guzy w piersi należy zawsze sprawdzić bardzo dokładnie, więc po prostu powtórz badanie biorąc pod uwagę powyższe. Z bolącym i wyczuwalnym palpacyjnie guzkiem masz prawo zgłosić się do poradni chorób sutka albo nawet do onkologa, dadzą Ci skierowanie do sprawdzonego gabinetu tyle że pewnie trzeba będzie trochę poczekać.
_________________
sprzątnięta
 
Skanki 


Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2018-03-13, 20:12  


Dziękuję Gaba za info . Mieszkam w miarę niedaleko Gliwic , takze zgłoszę sie do nich na konsultacje i będę miała jasność sytuacji :) gdzieś tam jest taki strach bo jednak wiele lat sie nie badałam wcale , mam syna autyste i zawsze ktoś inny na pierwszym planie . Nie mniej dziękuje raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie :)
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #7  Wysłany: 2018-03-14, 08:30  


Skanki napisał/a:
mam syna autyste i zawsze ktoś inny na pierwszym planie
Tym bardziej powinnać o siebie dbać bo masz dla kogo być i żyć. :) Konsultacja w Gliwicach to dobry pomysł.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Skanki 


Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2018-04-30, 12:09  Zmiana w usg


Witam wszystkich ponownie. Zakładałam post w dziale ginek. Na temat guzów w piersi. Temat przerzucił się troszkę w inna stronę , mianowicie na usg 2ch osobnych lekarzy wykryło zmianę w wątrobie. Jeden z nich obstawiał naczyniaka, drugi pokusił się o opisanie zmiany ,,Npl „ . W związku z tymi dostałam nawet kartę dilo i z nią udałam się na tomograf. Poniżej moje wyniki. Czy to możliwe, ze zmiana na tomografie w ogóle nie wyszła ? Odnośnie guzów w piersi - diagnostyka trwa nadal . Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2018-04-30, 12:54 ]
Dodam jeszcze , ze jeden z lekarzy uwidocznił torbiele obu nerek, które również nie wyszły w tomografie. Nie wiem, co o tym myśleć... dodaje jeszcze ostatnie badanie usg , dla porównania





[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-05-05, 12:20 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy.



9578086C-C23D-4904-88EC-84627C7ED439.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 256 raz(y) 1,54 MB

B0199317-0A76-4E1D-9EA8-65F306FB8829.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 719 raz(y) 1,61 MB

01137CAA-1C81-470E-8BB2-CFCA8F2F48AE.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 688 raz(y) 1,16 MB

9578086C-C23D-4904-88EC-84627C7ED439.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 249 raz(y) 1,38 MB

 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #9  Wysłany: 2018-04-30, 14:33  


Pytanie natury organizacyjno-medycznej czy zgodnie z pouczeniami w gabinetach tomografii cytuję " proszę do badania/TK/ dołączyć poprzednie badania......itd"wykonałaś te zalecenie.
Ja po 34 tomografiach stosowałem dwie metody pierwsza nie dołączałem nic, druga załączałem ostatnie badania. Wynik na tomografie i USG zależy od jakości sprzętu i doświadczenia opisującego radiologa. Może być różnie ale nie będę się wymądrzał bo jak raz na tym forum weszłem w szczegóły to w opisie dostałem " podejrzana masa w żołądku" /były to jagody bo bez nich nie przejdę badania/biegunki/ i maltretowali mnie gastroskopią aby wyjaśnić to wymyślone podejrzenie...
_________________
karol2012
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #10  Wysłany: 2018-04-30, 17:35  


Skanki,

Nie możemy tak latać z wynikami od jednego działu do drugiego to niezgodne z Regulaminem forum, każda historia choroby ma jeden wątek i w nim opisujemy całą swoją historię. Scalam wszystkie Twoje posty i jeżeli będzie coś konkretnie ustalone to wtedy posty zostaną umieszczone w odpowiednim dziale. Zaczęłaś w Dziale Nowotwory piersi i tam też scalam na razie wszystkie Twoje posty, musimy mieć cały obraz choroby a nie poszczególne etapy diagnostyki w różnych działach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group