1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja TK, rak jelita grubego
Autor Wiadomość
SP12 


Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-01-06, 22:48  interpretacja TK, rak jelita grubego


Witam,

U mojego taty zdiagnozowano raka okrężnicy. Operacyjnie usunięto guza, krórego zdiagnozowano jako G2. Jeden z 13 węzłów chłonnych usuniętych podczas operacji zawierał komórki nowotworowe. Po operacji lekarze mówili że nie jest źle, ale chemię trzeba podać. Obecnie tata jest w czasie brania chemii w schemacie lvfu2 2x22h. Będzie miał 12 wlewów. Po pierwszej chemii miał zleconą tomografię komputerową, której opis zamieszczam. Proszę o interpretację wyników, ponieważ jestem załamana tym co jest w niej napisane.


 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-01-06, 23:18  


SP12,
Witaj na forum.
Co dokładnie Cię załamało w tym wyniku? Bo nie ma tu żadnej zmiany opisanej jednoznacznie i kategorycznie jako onkologicznie niepokojaca.
Jeśli możesz to wklej, proszę, opisy poprzednich tomografii i pełny wynik pooperacyjny.
 
SP12 


Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-01-06, 23:28  


Najbardziej zaniepokoiły mnie guzy w płucach. Czy to mogą być przerzuty, czy jest szansa że to coś nie związanego z chorobą? Poza tym nie rozumiem o co chodzi z węzłami chłonnymi opisanymi w TK i wzmocnieniu kontrastowym trzustki? Cały opis badania wydaje mi się bardzo nieczytelny i niekonkretny.
Niestety nie posiadam dziś poprzednich badań, ale z tego co pamiętam nie było w nich wzmianki o płucach.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2018-01-07, 03:56  


SP12 napisał/a:
Najbardziej zaniepokoiły mnie guzy w płucach. Czy to mogą być przerzuty, czy jest szansa że to coś nie związanego z chorobą?

Nie opisano guzków jako patologiczne, mogą to być zwykłe guzki pozapalne, które ma masę ludzi. Są w tej chwili zbyt małe do oceny, takie guzki tylko się obserwuje. Radiolog nie opisał guzków jako podejrzane więc tylko za jakiś czas trzeba będzie sprawdzić TK płuc.
SP12 napisał/a:
Poza tym nie rozumiem o co chodzi z węzłami chłonnymi

Węzły mogą być powiększone pooperacyjnie, trzeba dać trochę czasu na ich regenerację i za jakiś czas również sprawdzić.
SP12 napisał/a:
i wzmocnieniu kontrastowym trzustki?

W trzustce nie ma nic niepokojącego, wszystko z nią dobrze.

Ponieważ tato ma chorobę onkologiczną więc wymaga kontroli, obserwacji w trakcie leczenia, po leczeniu, te zmiany, które są w tej chwili na nic niepokojącego nie wskazują ale trzeba to obserwować i robić systematycznie kontrolne badania, które na pewno lekarz będzie zlecał. Tato będzie sprawdzany jak działa chemioterapia więc te wszystkie niejasności, które Cię nurtują będą wyjaśnione w kolejnym badaniu, w którą stronę to będzie szło, na tą chwilę radiolog nie widzi w wyniku nic onkologicznego.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group