1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpretacja opisu Rezonansu manetycznego i tomografu
Autor Wiadomość
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #16  Wysłany: 2012-08-05, 11:45  


::rose::
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Anet 


Dołączyła: 16 Cze 2012
Posty: 19

 #17  Wysłany: 2012-08-05, 12:45  


bardzo Ci współczuję...
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #18  Wysłany: 2012-08-05, 15:33  


Wielkie Wyrazy Współczucia ::rose::
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #19  Wysłany: 2012-08-05, 16:09  


Przyjmij wyrazy współczucia...
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #20  Wysłany: 2012-08-05, 16:11  


Przesyłam szczere wyrazy współczucia, choć z własnego doświadczenia wiem, że czasami drażnią takie słowa.. Tulę do serca i przesyłam swe pozytywne fluidy...
Otwórz link, i zapal znicz bo jest on dla wszystkich, którzy odeszli pozostawiając po sobie pustkę i ból - jest więc i dla Twego Taty... Taty....

http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=111178
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #21  Wysłany: 2012-08-05, 18:43  


Przyjmij wyrazy współczucia...
_________________
agni5
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #22  Wysłany: 2012-08-05, 19:09  


Przyjmij moje kondolencje i wyrazy współczucia :(

"Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #23  Wysłany: 2012-08-05, 19:36  





Bardzo mi przykro czytać o śmierci Twojego Tatusia.. Proszę przyjąć ode mnie wyrazy najgłębszego współczucia i żalu w tym bardzo trudnym czasie...


Wieczny odpoczynek racz Zmarłemu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju.
Amen
_________________
Aegrotus sacra est...
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #24  Wysłany: 2012-08-05, 19:59  


Bardzo mi przykro.....
::rose::
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Kasia1979 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 12

 #25  Wysłany: 2012-08-06, 10:18  


Dziękuję Wam wszystkim za słowa otuchy....

[ Dodano: 2012-08-06, 09:23 ]
CZY KTOŚ USTOSUNKUJE SIE DO MOJEGO POSTU I ODPOWIE NA PYTANIE?Więc jednak są inne sposoby na pobranie wycinka.... hym widząc na oddziałach co się dzieję ludzie paro krotnie czekają na wyniki z bronchoskopii a oczekiwanie na wynik trwa ok 2-3tygodni jeśli wiec nie jest trafiony wycinek ponawiają bronchoskopie i kolejne oczekiwanie ..... i tak ok 2-3miesięcy oczekiwania no to faktycznie dla lekarzy liczy się czas aby pacjenta utrzymać przy życiu przez ten okres niestety ludzie się poddają widząc bezradność lekarską i czas który ucieka.... JAK TO JEST MOŻLIWE IŻ lekarz neurochirurg-anestezjolog nie rozpoznał na zdjęciu RTG klatki piersiowej kręgosłupa zmian nowotworowych ,wyłącznie zdiagnozował rozszczep kręgosłupa w trzech miejscach i to na dzień dzisiejszy nie wiem czy faktycznie mój tata miał ten rozszczep kręgosłupa, zmiany były widoczne przecież mógł skierować tatę na szybszy rezonans magnetyczny..... wczesne rozpoznanie przedłużyło by mu życie.Mój tata zmarł 23lipca w poniedziałek podczas snu ,przed śmiercią cierpiał nie mógł znieść bólu ,nie mógł przyrównać bólu jaki go męczył MIAŁ 57lat szanował ludzi WSZYSTKICH nie klasyfikował biedny bogaty uwielbiał dzieci w tym dwoje moich dzieciaczków nie mógł żyć bez nich ,a dzieci bez niego ,skyp i kamera były naszym wybawieniem ,dla niego problemy nie istniały ,uśmiech na twarzy i pomoc innym tak .....
_________________
Katarzyna
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #26  Wysłany: 2012-08-06, 17:53  


Nie jesteśmy w stanie ustosunkować się do zarzutów stawianych neurochirurgowi z prostej przyczyny - nie mamy wśród nas radiologa, który widział RTG kręgosłupa i mógłby stwierdzić, czy na nim były widoczne cechy choroby nowotworowej.

Jeśli chodzi zaś o bronchoskopię - owszem, jest wiele innnych sposób na pobranie wycinka (guza / węzła chłonnego), jednakże dużo bardziej inwazyjnych, łącznie z otwarciem klatki piersiowej, co w porównaniu do bronchoskopii niesie za sobą dużo większe ryzyko powikłań, łącznie ze zgonem pacjenta. Dlatego też w pierwszej kolejności, wiedząc, że guz umiejscowiony jest tak, że dość łatwo będzie się do niego dostać fiberoskopem, wykonuje się właśnie badanie bronchoskopowe, które z całej gamy badań diagnostycznych mających na celu uzyskanie histologicznego rodzaju guza, jest badaniem najmniej inwazyjnym i niebezpiecznym dla pacjenta.
Bronchoskopię bardzo często powtarza się, jeśli pierwszy wynik, mimo przemawiającego za nowotworem złośliwym wywiad i obrazu klinicznego, nie potwierdza obecności raka.
_________________
 
Kasia1979 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 12

 #27  Wysłany: 2012-08-06, 18:50  


Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i przepraszam jeśli mój post kogoś uraził ,nie stawiam zarzutów neurochirurgowi .... nie skończyłam medycyny ale nie chciała bym żeby ktos przechodził przez podobne problemy tego typu jak zła diagnoza itp. na chłopski rozum jeśli się czegoś nie jest pewnym wysyła się na konsultację do innego specjalisty ....Dzięki wielkie <<<< absenteeism >>>>> za cierpliwość i naprawdę wyczerpujące odpowiedzi .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-06, 19:03 ]
Oczywiście masz rację odnośnie konsultacji etc. - chciałam jedynie wyjaśnić, że ciężko nam odnieść się do tego, co zrobił neurochirurg, bo mamy do tego za mało danych :)

_________________
Katarzyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group