1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2013-07-22, 19:31
hospicjum
Autor Wiadomość
śmiejucha33 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 14

 #16  Wysłany: 2014-01-19, 07:14  


sadness napisał/a:
śmiejucha33, byłem w podobnej sytuacji, co Ty.
Punkcja, przynajmniej w przypadku mojej mamy przynosiła krótkotrwały efekt. Specjaliści ze szpitala pulmonologicznego uważają punkcję przy nowotworze za błąd, po po punkcji ilość płynu wzrasta, natomiast w przypadku nie wykonywania punkcji poziom płynu może się zatrzymać. I tak było u mojej mamy.
Z czasem pewnie i u Twojej mamy dojdą do takiego wniosku, a wtedy zostanie tylko morfina.
Wiem co przeżywasz, bo sam jeździłem po onkologach, pulmonologach i onkologach jak oszalały szukając pomocy, ale zawsze zostawałem odesłany z kwitkiem. Czasem towarzyszyły temu bardzo przygnębiające słowa lekarzy. Gardło miałem cały czas ściśnięte.

Nie wiem w jakim stanie jest Twoja mama, ale może z czasem trzeba będzie z tą punkcją odpuścić, tudzież sami lekarze Wam tego odmówią jak nam. Wtedy będziecie musieli pomyśleć o hospicjum stacjonarnym.

Podpisuję się pod postem niki. Napisałbym to samo.

Dawaj znać co i jak.


Witam stan mojej mamy się bardzo pogorszył , przestała wstawać , prawie nie chce już jeść ,ma pampersy , ze względu na SVCS przez kilka dni aż do wczoraj musiałyśmy jezdzić na naświetlania , ale z tego co widzę to od kiedy je ma - bardzo jej sie pogorszyło.Bardzo dużo czasu przesypia , ogólnie coraz częściej jest taka nieobecna , patrzy w jeden punkt itp Czuje że to co nie uchronne zbliża się wielkimi krokami ... :(
 
śmiejucha33 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 14

 #17  Wysłany: 2014-02-12, 09:24  Re: hospicjum


śmiejucha33 napisał/a:
Witam pisałam tu już na tym forum jakiś czas temu, znów jestem... Serce mi pęka kiedy patrze na moją ukochaną mame i widze jak niknie w oczach. Od dawna wiem jak poważny jest jej stan i ciągle odrzucam myśli że może jej zabraknąć ....Usłyszałam że dobrze by było pomyśleć o hospicjum domowym,boże samo słowo hospicjum działa na mnie strasznie:( I owszem załatwiłam dziś skierowanie od lekarza rodzinnego,umówiłam sie na wizyte w tym hospicjum,tylko myślałam że mogę tam jechać i załatwić wszystko sama, a okazało się że dobrze by było przyjechać z mamą. Jutro planowana wizyta a ja nie mam odwagi porozmawiać z mamą o tym, obiecałam sobie że przez weekend powiem , weekend minął jest poniedziałek a ja siedze i becze i nie wiem jak z nią zacząć ten temat :((( Niechciałą bym żeby sie załamała, albo pomyślała że już jest tak zle że trzeba skorzystać z hospicjum ....


31.01.2014 o 11:50 odeszła moja kochana mama :( odeszła w domu wśród najbliższych ...
Boże jak mi jej brak!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #18  Wysłany: 2014-02-12, 14:11  


Śmiejucha33 -bardzo współczuję. To prawda, odejście mamy jest straszne. Pocieszeniem jest tylko świadomość, że mama już nie cierpi. Przytulam mocno. ::rose::
_________________
marysia5
 
sadness 


Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 28
Pomógł: 2 razy

 #19  Wysłany: 2014-05-18, 17:25  


śmiejucha33, ::rose::
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group