1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
hospicjum Bydgoszcz, co i jak
Autor Wiadomość
latarnia 


Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz/Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2015-11-23, 10:44  hospicjum Bydgoszcz, co i jak


Witam,
co prawda jest jeszcze za wcześnie, ale ze względu, że nie mieszkam w Bydgoszczy tylko moja mama ( drobnokomórkowy nowotwór płuca bez szans na leczenie operacyjne), za namową lekarza biorę się za szukanie na razie domowego hospicjum.
Sama słowo mnie przeraża, ale wiem, że są tam specjaliści i będą w stanie pomóc mojej mamie, która ma z każdym dniem gorszą kondycję i za chwile będzie tak, że nie będzie wstanie wejść na 3 piętro.
Ja jestem przerażona całą sytuacją,ale nie daję po sobie tego poznać.
Nie mam niestety na kogo liczyć, tata jest w szoku całą sytuacją, stąd moja obecność tutaj.
Proszę o info jaka jest procedura, czy może ktoś polecić jakieś hospicjum.
Każda informacja będzie dla mnie cenna.
Z góry bardzo dziękuję.
 
Iwonkaaa 


Dołączyła: 22 Lis 2015
Posty: 16
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2015-11-23, 11:04  


latarnia, jeśli lekarz was/Cię? namówił na hospicjum to chyba sprawa jest w miarę klarowna ?
Lekarz POZ wypisuje skierowanie do takiej placówki - i to w zasadzie koniec papierkologii.
Każde hospicjum ma jakieś "Swoje" zasady, jedni chcą aktualnych badań a inni jeszcze czegoś innego, na takie pytanie powinna odpowiedzieć już dana placówka.
Wiem, że jesteś w szoku ale to nie pomoże, ani Tobie, ani nam w pomocy Tobie, bo w zasadzie nic nie wynika z twojego postu, poza tym że chcesz się wygadać ;) - to już coś, uwierz mi że niektórym nawet to nie chce przejść przez klawiaturę ;)
Sprecyzuj bardziej swoje ew. potrzeby. Polecam lekturę forum jeśli chodzi o szukanie odpowiedniej placówki.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2015-11-23, 17:10  


latarnia napisał/a:
........domowego hospicjum.
Sama słowo mnie przeraża

Niech Cię nie przeraża to ogromna pomoc dla chorego i Jego rodziny. To możliwość kontaktu z lekarzem, pielęgniarką, wizyty domowe, wypisanie recept, uśmierzenie bólu i innych dolegliwości związanych z chorobami, to możliwość wypożyczenia sprzętu, czasami skorzystania z pomocy psychologa czy też wolontariusza. Pomoc nieodzowna w chorobie nowotworowej.

Udajcie się do lekarza rodzinnego z dokumentacją medyczną mamy, lekarz wypisze skierowanie do hospicjum. Można tam pojechać ze skierowaniem i kompletem badań osobiście, ja załatwiałam wszystko z hospicjum telefonicznie i jak się pojawili z pierwszą wizytą to przedstawiłam wszystkie dokumenty. Załatwiaj jak najszybciej bo czasami są długie kolejki do pierwszej wizyty, później już leci.

Pozdrawiam Cię gorąco.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2015-11-24, 10:23  


Iwonkaaa napisał/a:
bo w zasadzie nic nie wynika z twojego postu, poza tym że chcesz się wygadać

Z postu latarni wynika przede wszystkim konkret - szuka hospicjum domowego w Bydgoszczy za pomocą Forum, bo sama mieszka w Warszawie i nie zna tamtejszych ofert.

W mojej opinii Hospicjum z linku poniżej funkcjonuje bardzo dobrze - choć osobistych doświadczeń nie mam, to tylko zawodowa opinia.
http://domsueryder.org.pl.../dla-doroslych/

Nie wiem, czy Was obejmą, jeśli nie - prawdopodobnie doradzą dobrą jednostkę.

Do przyjęcia do hospicjum domowego wymagane jest skierowanie (może być od lekarza pierwszego kontaktu lub od onkologa), dokument potwierdzający rozpoznanie (np. ostatni wypis ze szpitala) oraz dowód osobisty i dowód ubezpieczenia chorego.

Lepiej hospicjum znaleźć wcześniej - nie takie ono straszne, a bardzo pomocne.

Pozdrawiam Cię i witam na Forum :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
latarnia 


Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz/Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2015-11-25, 21:27  


Madzia70 napisał/a:
Iwonkaaa napisał/a:
bo w zasadzie nic nie wynika z twojego postu, poza tym że chcesz się wygadać

Z postu latarni wynika przede wszystkim konkret - szuka hospicjum domowego w Bydgoszczy za pomocą Forum, bo sama mieszka w Warszawie i nie zna tamtejszych ofert. ....

Pozdrawiam Cię i witam na Forum :)


Miło mi, że chociaż ktoś jest zdania, że moje zapytanie jest konkretem.

Bardzo dziękuję za odpowiedz :)
jutro chemia, na pewno skorzystam z linka.
Pozdrawiam
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #6  Wysłany: 2015-11-25, 22:41  


Kto nie miał kontaktu z Hospicjum, nie korzystał z nieocenionej pomocy boi się, bo krążą głupie opinie o umieralni.
Dostaniecie fachową , najlepszą opiekę, bezpłatne wypożyczenie sprzętu, a nawet lóżko sterowane pilotem.
Życzę wiele spokojnego czasu, serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
latarnia 


Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz/Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2015-12-28, 14:21  


No i trzeba było skorzystać z pomocy. Póki co jest ona nie duża,ale jest. Ważne, że mama chciała.
 
lilith.p 


Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 196
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 21 razy

 #8  Wysłany: 2015-12-28, 14:42  


latarnia, dopiero dzisiaj zauważyłam Twój post... Moja Mama korzysta z opieki hospicjum Sue Ryder. Jesteśmy bardzo zadowleni. Mamcia jest pod ich opieką prawie 4 lata, także hospicjum to nie jakaś tam umieralnia :)
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #9  Wysłany: 2015-12-29, 14:52  


Również dopiero zauważyłam, 3 bliskie mi osoby korzystały z hospicjum i otrzymali ogromną pomoc, w tym telefoniczne konsultacje dot.leczenia przeciwbólowego.Jest tam bardzo dobry duszpasterz,prowadzi również grupę dla osób osieroconych. W Bydgoszczy jest jeszcze jedno hospicjum im.ks Popiełuszki,też podobno dobre,ale osobistych doświadczeń nie mam.
Wiem jak trudno zrobić pierwszy krok,bo sama się waham i jeszcze go nie zrobiłam.
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
latarnia 


Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz/Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2016-02-01, 22:47  


jestesmy w hospicjum Popiełuszki, terminy na pobyt w placówce długie, ponoć w SueRayder jest szybciej.
Póki co mama w domu, szkoda, że pani pielęgniarka przychodzi tylko razy w tygodniu. Korzystamy odpłatnie, ale trochę to kosztuje. Rodzice na emeryturze, ja też kokosów nie zarabiam,ale zrobię wszystko by mamie było lepiej.

są jeszcze jakies placówki?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group