1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek w piersi, proszę o radę
Autor Wiadomość
anetka252 


Dołączyła: 10 Sty 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-01-10, 13:11  Guzek w piersi, proszę o radę


Witam serdecznie, jestem nowa na forum, kilka dni temu wyczułam guzek w prawej piersi. Zrobiłam prywatnie usg.
Oto wynik: piersi o zachowanej budowie płacikowej. W obu przewaga tkanki gruczołowej. W PP nieco poszerzone przewody zabrodawkowo. Na godz 6 ok 4 cm od brodawki widoczna struktura hyperechogenna 4mm, sugerujaca zwapnienie. Nie wykazano innych zmian ogniskowych. Doły pachowe wolne. BIRADS 2.
Doktor stwierdził że nie ma powodów do dalszej diagnostyki. Mam dwoje malutkich dzieci. Od 27 miesięcy karmię piersią, w chwili obecnej młodszego. Boję się coś przeoczyć. Czy takie zwapnienie rzeczywiście może być wyczuwalne jako guzek? Może powtórzyć usg u innego radiologa?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2018-01-10, 15:28  


Jeżeli cały czas wyczuwasz guzek (i masz wrażenie że tak samo)to idź do poradni chorób sutka albo nawet do onkologa, tam zrobią Ci usg na dobrym sprzęcie (mam nadzieję) ludzie którzy na co dzień mają z tym styczność. Jeżeli byłoby to tylko zwapnienie 4mm bez stanu zapalnego to nie powinnaś tego wyczuć. Może wyczułaś te poszerzone przewody mlekowe? W czasie usg piersi z radiologiem trzeba rozmawiać i dokładnie wskazać gdzie i co czujesz.
_________________
sprzątnięta
 
anetka252 


Dołączyła: 10 Sty 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-01-10, 17:04  


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, że nie powinnam tego wyczuć. Ten, u którego byłam, za pierwszym razem nie znalazł nic podejrzanego, dopiero po wskazaniu przeze mnie miejsca gdzie jest guzek wypatrzył to co nazwał zwapnieniem. Przewody mlekowe na pewno to nie są bo na samym dole piersi ten guzek jest. Umówiłam się na poniedziałek na ponowne badanie, dużo lepszy sprzęt mają więc mam nadzieję, że będę miała jasność co to jest za cholerstwo bo po nocach spać przez to nie mogę :uuu:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group