1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-10-15, 17:32
Wynik badania cytologicznego
Autor Wiadomość
paskuda1 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-10-15, 08:59  Wynik badania cytologicznego


Witam serdecznie

Jestem tu po raz pierwszy ale szukam pomocy w interpretacji wyniku z badania cytologicznego.
Jestem w 4 miesiącu ciąży i własnie wczoraj odebrałam wynik z cytologii i coś się tu chyba nie zgadza.

napisane jest " Rozpoznanie : Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych"
Interpretacja/Wynik : Inne zmiany nienowotworowe : odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łacznie z typowymi zmianami reparacyjnymi).
Atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (ASC) ??? , nie można wykluczyć zminy śródnabłonkowej wysokiego stopnia (ASC-H)
Uwagi i Zalecenia : Wskazana kolposkopia z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego "

Proszę Was o pomoc w zrozumieniu tego zapisu - Lekarz powiedział że nie jest dobrze ale że jestem w ciąży to nie można działać argesywnie - Rok temu miałam cytologię i wyszło tylko zapalenie - dostałam tabletki i wszystko grało a tu nagle coś takiego .
Powiedzcie czy ciąża może być powodem takiego wyniku ? Czy ginekolog nie powiedział mi czegoś czym powinnam się martwić ?
Mówił że nie moze na razie wziąść wycinków bo pochwa jest zbyt mocno teraz ukrwiona i mogę dostać krwotoku .
Mówił też o cytologii płynnej - co to wogóle jest - czy wynik tej może być porównaniem dla tego juz który mam ?
O badaniu kolposkopowym też wspominał ale to dopiero za miesiąc - proszę jeśli ktoś z was może mi pomóc i wyjaśnić co się dzieje to bardzo was proszę .

Myślę tylko teraz o dziecku ale nie chciałabym żeby skończyło się to dla mnie źle .
Pomóżcie
 
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-15, 17:09  


Witaj paskuda1, myślę, że w niewłaściwe miejsce skierowałaś ten post. Pewnie z niecierpliwością czekasz na odpowiedź-uzyskasz ją szybciej pisząc w dziale "nowotwory piersi i ginekologiczne". Pozdrawiam ciepło :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-15, 17:32 ]
Już przeniesione :)

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-10-17, 07:36  


paskuda1 napisał/a:
Atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (ASC) ??? , nie można wykluczyć zminy śródnabłonkowej wysokiego stopnia (ASC-H)

Oznacza to, że lekarz liczy się z możliwością występowania stanu przednowotworowego: CIN2 lub CIN3.

Cytat:
Powiedzcie czy ciąża może być powodem takiego wyniku ?

Moim zdaniem wynik jest od tego całkowicie niezależny.
Natomiast ciąża ma wpływ na dalsze postępowanie diagnostyczne i lecznicze - tak jak zauważył to lekarz.

Pozytywną okolicznością z pewnością jest to, że jest to podejrzenie stanu jeszcze przednowotworowego,
więc nawet okres ewentualnego oczekiwania na możliwość bardziej inwazyjnego leczenia po rozwiązaniu
nie pogarsza znacząco Twojej sytuacji.

Pozdrawiam. :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group