1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz w plucu
Autor Wiadomość
klaudia92 


Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-03-12, 21:39  guz w plucu


Witam
mam problem. ostatnio u mojego taty wybadali guz w prawym plucu, jest to suchy guz lekarze powiedzieli ze swiezy bez zadnych wycieków. Do tego ma powiekszone wezły chlonne w srodpiersiu i nadobojczykowe.
Czekamy na wyniki z biopsji. Takie czekanie niestety jest bardzo stresujace. Chcialabym sie dowiedziec bo jestem tu nowa na forum czy to koniecznie musi byc rak pluc czy moze to byc jakis łagodniejszy guz?
Prosze o odpowiedz. Naczytałam sie w internecie strasznie duzo rzeczy na ten temat i w glowie mi sie juz miesza.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-03-12, 21:52  


A jakieś wyniki badań? TK klatki piersiowej? USG jamy brzusznej? Coś o pacjencie - wiek, czy pali, na co choruje, czy były jakieś objawy z powodu których wdrożono diagnostykę?
_________________
 
klaudia92 


Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2013-03-12, 22:01  


Pali od bardzo dawna. Ale zawsze był zdrowy.
Ma podwyzszone bialko i obnizony potas.
TK niestety nie mam wiem tylko tyle co od lekarzy. Ze ma guz w IV segmencie w prawym plucu i ze jest on swieży nie ma z niego żadnych wycieków. I ze ma powiekszone wezły chlonne w sródpiersiu.
Zglosil sie do lekarza poniewaz przez jakis miesiac mial powiekszone wezły chlonne nadobojczykowe. Robili mu usg wezłow chlonnych pod pachami na szczescie nie wyszlo nic. wynik z tomografii brzucha ma być jutro dopiero wiec sie dowiem.
przepraszam ze tak wszystko pomieszałam ale jestem strasznie zmartwiona nim.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2013-03-12, 22:16  


klaudia92,
Koniecznie zamieść badania, jeśli chcesz uzyskać miarodajną odpowiedź. Przypuszczam na przykład, że chodziło o "nacieki" guza, nie o "wycieki" - a to znaczna różnica.
Guz płuca wykryty w tomografii u wieloletniego palacza, w połączeniu z powiększeniem węzłów chłonnych nadobojczykowych, nasuwa niestety niemal jednoznaczne podejrzenie nowotworu złośliwego. Jednak nic zupełnie pewnego nie można powiedzieć, dopóki nie dostaniemy do ręki wyniku biopsji (histopatologia).
Nie martw się, że Ci się miesza wszystko - jesteś w dużym stresie, to zrozumiałe. Poczekaj na komplet wyników - bez nich nic konkretnego nie można powiedzieć.
Trzymaj się :flower:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group