1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz trzustki
Autor Wiadomość
Agneta 


Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2014-02-01, 13:02  Guz trzustki


Witam serdecznie wszystkich na forum,

już od dawna czytam to forum, i jestem pod wrażeniem Państwa wiedzy, szybkości w doradzaniu i generalnie całokształtu :) a poniewaz obecnie potrzebuje pomocy, porady to postanowiłam napisać.. Mój tato, lat 67 ok 5 miesięcy temu zrobił tomograf, i na tomografie wyszła mu torbiel trzustki ok. 2,5 cm z zalecenim do kontroli za 5 miesięcy. Po 5 miesiącach czyli w styczniu 2014 jest już z wynikiem peta, na którym stwierdzono : guz trzustki wielkość 2,8 cm. Nie mam obecnie możlwiości umieszczenia skanu peta. Wyniki peta nie były jeszcze konsultowane przez lekarza, gdyż odebralismy je 31.01.2014 r.
Mój tato, i również ja mieszkamy we Wrocławiu. Jeden z lekarzy wrocławskich powiedział nam, że we Wrocławiu nie ma dobrych specjalistów operującyh trzustkę, i że jest to bardzo trudna operacja. Stąd mam do Państwa wielką prośbę o podpowiedz, gdzie mogę znaleźć lekarzy z doswiadzceniem w operowaniu guzów trzustki. Chciałabym się udać do takiego lekarza aby skonsultowac wynik peta. Nie ma dla mnie znaczenia czy bedzie to Warszawa, czy inne miasto. Proszę o podpowiedz, nazwiska lekarzy, jeśli to możliwe.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: alaslepa: 2014-02-01, 13:12 ]
Nie ma potrzeby zakładania kilku wątków pisz w tym historie Twojego taty.
Powielony temat został usunięty.


_________________
Agneta
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #2  Wysłany: 2014-02-01, 13:15  


Agneta napisał/a:
Nie mam obecnie możlwiości umieszczenia skanu peta.

A czy jest możliwość przepisania wyników wszystkich badań, które wykonano do tej pory?
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Anna Katarzyna 


Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2014-02-01, 14:20  


Moj tata byl operowany w Warszawie, w szpitalu przy Banacha, w Klinice Chirurgii Ogolnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej - polecam ten osrodek. Operacje trzustki sa zabiegami skomplikowanymi, bardzo dlugo trwaja, u taty 6 godzin...
Trzymam kciuki.
Ania
 
Agneta 


Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2014-02-01, 15:20  


Dziekuje Wam za odpowiedzi:)

będę miała prawdopodobnie skan peta dzisiaj, to zamieszczę.

Anna Katarzyna a czy możesz podać przez jakiego lekarza?
_________________
Agneta
 
agulina 


Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 1

 #5  Wysłany: 2014-02-01, 16:16  


Witaj,

moja kuzynka miała guza trzustki. Operowana była w Warszawie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie przez prof. Marka Durlika. Pierwszy raz była na wizycie prywatnej u profesora w Europejskim Centrum Medycznym w Warszawie.
Pozdrawiam :) )
Agnieszka
 
Anna Katarzyna 


Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2014-02-01, 16:34  


Tate operowal dr Dabrowski. Moim zdaniem jest swietnym lekarzem. W ogole Klinika na Banacha cieszy sie dobra opinia. Jesli chcialabys dowiedziec sie wiecej o operacjach trzustki poszukaj informacji o operacji sposobem Whippla lub Traverso - choc dla mnie, zapewne z racji zaangazowania - byla to bardzo poruszajaca lektura...
 
Agneta 


Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2014-02-01, 16:48  


Bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuje za tak szybką informację!! :) myślę, że skonsultuję tatę napewno u dwóch lekarzy. Słyszałam jeszcze o prof. Lampe, czy ktoś może coś o nim słyszał?
_________________
Agneta
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #8  Wysłany: 2014-02-01, 17:57  


Polecam prof. Lampe, on i jego zespół nie boją się trudnych rozwiązań.
 
delete 


Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 16
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2014-02-01, 17:59  


Mój tata z powodu guza głowy trzustki również był operowany przez prof Durlika w CSK MSWiA w Warszawie, którego szczerze polecam. Wybraliśmy profesora po rozmowach z kilkoma specjalistami chirurgii onkologicznej z uwagi na jego duże doświadczenie w chirurgii trzustki. Powodzenia Agneta, trzymam kciuki!
 
synojca 


Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 19
Pomógł: 2 razy

 #10  Wysłany: 2014-02-01, 19:31  


Prof. Lampe operował również mojego ojca, tyle, że był to guz wątroby. Operacja była skomplikowana, ale ojciec ją przeżył, myślę, że w głównej mierze właśnie dzięki prof. Lampe.

Uważam, że powinnaś również odwiedzić, któregoś z profesorów na Banacha (Lampe jest z Katowic), oczywiście prywatnie, bo państwowo będzie to zdecydowanie dłużej trwało. Pamiętaj, żeby nie kierować się oceną wyłącznie jednego lekarza, niezależnie czy jest pozytywna czy negatywna.
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #11  Wysłany: 2014-02-01, 21:03  


Polecam szpital na Wawelskiej i dr Cichockiego. To wyspecjalizowany ośrodek jeśli chodzi o trzustkę a dr Cichocki jest chirurgiem o ogromnej intuicji i doświadczeniu. powodzenia!

[ Dodano: 2014-02-01, 21:04 ]
W Warszawie - przepraszam, nie dodałam istotnej informacji.
 
Agneta 


Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 5

 #12  Wysłany: 2014-02-02, 12:13  


Witam wszystkich serdecznie :) w załączeniu są badania mojego taty z różnych okresów czasu tj 2013 i 2014
- badanie MR
- badanie EUS
- badanie PET.

Bardzo proszę osoby, które mają wiedzę w odczytywaniu takich wyników, o stanowisko jak Państwa zdaniem wygląda sytuacja. Zwłaszcza o badanie PET, z którym nie byliśmy jeszcze na konsultacjach :|

Dziękuje i czekam na jakieś info.

[ Dodano: 2014-02-02, 12:59 ]
Mam nadzieję, że ktoś dojrzy moje zapytanie, bo w postaach ogólnych wyświetla się informacja o mojej aktywności z wczoraj, a nie z dzisiaj :roll:









Kopia EUS-Trzustka.jpg
EUS
Pobierz Plik ściągnięto 3745 raz(y) 304,01 KB

Kopia PET3.jpg
PET
Pobierz Plik ściągnięto 3556 raz(y) 175,54 KB

Kopia PET4.jpg
PET
Pobierz Plik ściągnięto 3821 raz(y) 701,69 KB

Kopia wyniki-MR.jpg
MR
Pobierz Plik ściągnięto 3652 raz(y) 270,68 KB

_________________
Agneta
 
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #13  Wysłany: 2014-02-02, 17:15  


z jakiego powodu zrobiono TK o którym piszesz w pierwszym poście? Tata schudł, były bóle, dolegliwości ze strony układu pokarmowego?

Dlaczego teraz zrobiono PET, zwykle do monitorowania stanu w czasie stosuje się ten sam typ badania (nie porównuje swię np. TK do USG, etc.)

Czy lekarz sugerował operacyjne usunięcie guza? Czy robiono inne badania, np marker CA 19-9?
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
Smeagol 


Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1

 #14  Wysłany: 2014-02-02, 18:34  


Z rozmów z pacjentami z którymi miałem przyjemność leżeć i którzy byli po operacji trzustki --> Klinika Przewodu Pokarmowego w Katowicach - Ligota, bardzo dobry szpital.
_________________
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę.
 
Agneta 


Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 5

 #15  Wysłany: 2014-02-02, 19:14  


Zmiana na Trzustce była zauważona przy przypadkowym TK bolącego kręgosłupa.
Określona jako torbiel wielkości 1cm.Zalecono zrobienie TK jamy brzusznej z naciskiem na trzustę. Znowu padło określenie torbieli wielkości 1,2 cm.Nikt nie potrafił jednoznacznie się wypowiedzieć-torbiel czy już guz.
Nie,tato nie chudł i nie miał bóli. Teraz też ich nie ma.Zgadzam się,że zawsze porównuje się te same badania-ale w związku z tym,że zbliżał się termin kontrolnego TK-żeby zmniejszyć ryzyko częstych naświetlań(mój tato choruje jeszcze na polipy zatokowe i tutaj było również potrzebne TK) lekarz zaproponował MR-nieinwazyjne-żeby zobaczyć co się tam dalej dzieje.Wynik MR był również określony jako Torbiel-i tutaj te mm różnice nie grały takiej roli. Marker C19-9 był robiony w sierpniu -3,5U/ml.
Ponieważ tato mój od lat leczy się na reflux -ma stan zapalny żołądka-i tutaj ogromne dolegliwości-obawialiśmy się najgorszego. Lekarz zaproponował PETa celem lepszego obrazu całości.
nie,nie było rozmów o usunięciu guza ponieważ jesteśmy dopiero przed konsultacją.

Agneta
_________________
Agneta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group